Hromadný úhyn 27ks ryb za noc

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 10 čer 2009, 14:03

:lol: :lol: :lol: Díky za vysvětlení :o To já vím na co se lampa používá ale četl jsem někde článek, že to ničí ve vodě i pro ryby tolik potřebné stopové prvky, minerály, vitámíny a bůh ví co ještě. Tak jsem se jen chtěl ujistit, jestli je to pravda. :o
Sice to pro mne není až tak důležité :lol: protože lampu jsem nikdy nepoužíval, nepoužívám a používat nebudu ale nikdy není na škodu takové info vědět.

"Pri tvojich skusenostiach by si nas mal skolit a nie pytat sa".......tak tuto větu bych až tak netvrdil :lol: ....víš kolik toho nevím? Hodně!!! :lol: ...Schválně, zeptej se mne na něco z chemie a nebo z elektriky. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod kolarr1 » 10 čer 2009, 14:09

Dano74 píše:
kolarr1 píše:Ahoj Dano tak to mas teda docela dobre a jednoduche ja kdybych to mel sundavat z eheimu tak bych se z toho zblaznil nove hadice a vsechno kolem no taky mam trochu jine UV a jiny pristup do skrinky a k filtru www.debary.de/pdf/eng/Anl-GB-11-55.pdf posilam ti odkaz jak to mam udelane ja a jeste vezmi v uvahu ze je to ve skrince.


2 Kolarr1 To vies, to je vyhoha alebo nevyhoda interneho filtru :3: . Na jednej strane pohodova manipulacia, no na druhej strane musim mat specialne cerpadlo pre UV.

Prave som si pozrel tvoju web stranku. Robys paradne veci :24:
Jo jo dekuji to vis snazime se jiz 8let docela to funguje doba jde dopredu a clovek musi stale delat a zdokonalovat moderni veci ve vyrobe aby vyhovel zakaznikum jeste jednou diky.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 10 čer 2009, 14:19

To vis Broviku lidi jsou vselijaky nekdo veri nekdo neveri jiny je takovy druhy makovy pak si vyber z toho vseho a vsech tech clanku reci psani lepsi kdyz to clovek ma odskousene nejake zkusenosti a to nemyslim zrovna (uv)jen tak vse vseobecne o AQ.Ty mas rad otazky?Kdy byla zalozena skupina Iron Maiden a druha kolik je tlak v hloubce 80m?ale to vse vis to je jednoduche pro tebe jen at nestoji zabava.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod mareks » 10 čer 2009, 14:36

kolarr1 píše:To vis Broviku lidi jsou vselijaky nekdo veri nekdo neveri jiny je takovy druhy makovy pak si vyber z toho vseho a vsech tech clanku reci psani lepsi kdyz to clovek ma odskousene nejake zkusenosti a to nemyslim zrovna (uv)jen tak vse vseobecne o AQ.Ty mas rad otazky?Kdy byla zalozena skupina Iron Maiden a druha kolik je tlak v hloubce 80m?ale to vse vis to je jednoduche pro tebe jen at nestoji zabava.



a jéje potapěč metalák už jsem myslel že vymřeli :lol:
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod kolarr1 » 10 čer 2009, 14:41

Jeste ne Maro jeste ne a myslim ze jeste vydrzime dlouho potapeci a metalaci to je preci skvost...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dano74 » 10 čer 2009, 16:05

2Brova
8) treba to brat s nadhladom, ale trochu ma to prekvapilo. Ja som povazoval UV lampu, za samozrejmu vybavu akvaristu ked uz to chce robyt na vyssej urovni. Ked to rybam zlepsi kvalitu vody a prostredia tak preco nie? Teda aspon to tak pisu :lol:

Ale mozno sa mylim :o
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod mareks » 10 čer 2009, 16:11

dotaz na vás který UV používáte - má podstatný vliv na růst řas všech druhů (tzn. po požití UV se řasy již neobjeví)? jde mi o to jestli kupovat dokolečka Zeolit a nebo koupit napořád UV (a získat tím i prevenci - docela dost ryb mi v minulosti chcíplo bez zjevné příčiny) , co jsem se díval tak na mé 1000l akva by vyšla UV na 6000,- je to adekvátní nebo stačí nějaká menší - levnější?
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Dano74 » 10 čer 2009, 16:29

mareks píše:dotaz na vás který UV používáte - má podstatný vliv na růst řas všech druhů (tzn. po požití UV se řasy již neobjeví)? jde mi o to jestli kupovat dokolečka Zeolit a nebo koupit napořád UV (a získat tím i prevenci - docela dost ryb mi v minulosti chcíplo bez zjevné příčiny) , co jsem se díval tak na mé 1000l akva by vyšla UV na 6000,- je to adekvátní nebo stačí nějaká menší - levnější?


Ja zasa nemam ziadne skusenosti so zeolitom no UV lampa mi kazdopadne vyrazne tlmi rast rias. Tvrdit ze ta ich zbavi je nezmysel. Osobne som skusal urcite obdobie ju nepouzivat a zariasenie akva bolo vyraznejsie. Ked sa pozries do mojej galerie, tak akvarko so svetlejsim pozadim je v prevadzje uz dva mesiace po prestavbe a instalacii pozadia a nemam tam skoro ziadnu riasu. To druhe akva funguje v tejto forme mesiac. Skor mam problem, ze mi ziadna zelena riasa nerastie. Tmava riasa, ktoru vidiet na niektorych kamenoch je este pozostatok z predchadzajuceho obdobia pred prestavbou.

Mna by skor zaujimalo ako docielit, aby mi zelena riasa rastla. Ved trophici ju maju radi :( a chdaci z nej nic nemaju.

Co sa tyka ceny tak urcite to nieje lacny spas. Ta moja je do 450l a stala okolo 4.000Kc. A staci lacnejsia. Ja neviem, ale ked sa uz do toho rozhodnes investovat, tak radsej adekvatnu velkosti akva. To mas ako s filtrom, mozes kupit lacnejsi, ale radsej nekupis. Nie?
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod brova » 10 čer 2009, 18:30

kolarr1 píše:Ty mas rad otazky?Kdy byla zalozena skupina Iron Maiden a druha kolik je tlak v hloubce 80m?ale to vse vis to je jednoduche pro tebe jen at nestoji zabava.


:lol: :lol: :lol: to jsi mi ten kvíz ulehčil, metalista a bývalí potápěč - (1975 - 9 ATM - pokud si dobře pamatuji :3: ale potápěl jsem se naposledy v minulém století :lol: )
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 10 čer 2009, 18:31

Jinak otázky rád nemám, hlavně ty na které nevím odpověď. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků