ARGULUS = FISH LICE = KAPRIVEC = rybi parazit

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kolarr1 » 16 črc 2009, 20:14

Ahoj P tak to jsi mel teda skvele zazitky tak aspon ze jste mu pomohli a sned bude v poradku!To si se nestacil divit co jsme tu psali vid?Na te foto jsi ty?Vypadas skvele a ten sestrih skoro jako ja ale ja uz mam koleno spoustu let...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 16 črc 2009, 20:23

Nazdar draku jo to jsem já :P no nevypadám nic extra :lol: .
No čumím jak puk co se tu děje :o .
Ještě jednu fotku ti dám to jsem já na rybách 8)
Asi bych měl udělat prezentaci :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 16 črc 2009, 23:02

Vypada to tam jak v Amazonce :D .
Jsi dobry clovek, Pietro. To jsi toho srnecka uspal? Nerikej, ze s Tebou takhle spolupracoval :shock: . Co jsi mu delal, sesival ranu? Ja mam taky tendenci vsechno zachranit. Nejradsi bych zachranila kazdou jikru :lol: . Z bazenu porad vytahuju nejake brouky a vcely a dokonce i vosy, pac nemuzu videt, kdyz se topi :( .

Jinak ty dve bile Pecicky konecne zacaly jist a mit normalni bobky. Dokonce se mi dnes zda, ze se jim zacina vracet barva, ale na mistech, kde mely tolik tech kaprivcu a okolo toho, jsou porad na kuzi bile.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod kolarr1 » 17 črc 2009, 07:56

Jj pekne foto chytil jsi nejakeho pstruha a kolik cm?Ja byl nedavno v norsku za polarnim kruhem cca 150km za hitrou a nachytali jsme mraky tresek polak,dors,hlubokomorske pak par mniku kolem 1m bylo to skvele.Byl jsem tam uz po treti ale ta cesta hruza jezdime svym transitem deviti mistnym 8 chlapu tak si to umis predstavit 2250km jenom tam za 24h vc trajektu ridic pouze ja a kamos takze ocistec...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 17 črc 2009, 10:05

Zdravím vás přátelé 8) .
Chytl jsem 2x Pstruh Duhový(32 ,38 cm) 1xPstruh Obecný forma potoční 29 cm na stemery ryby vráceny vodě :P
Jinak Srneček byl natolik unaven, že byl jak beránek.
Rána se zašít nedala ,jelikož byla staršího data a byl tam velký abces.Tak jsem ránu vyčistil a dal dren, sestra se pak o něho starala a je ok :22:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 17 črc 2009, 10:46

kolarr1 píše:...Ja byl nedavno za polarnim kruhem...

Doufam, ze sis pred tim poradne prostudoval Jary Cimrmana abys vedel, co Te za polarnim kruhem muze cekat. Trajekt? To bude asi o neco rychlejsi nez driftovani na ledove kre... :lol: :lol: :lol:
To tam jezdite na vikend nebo co, ze to musite udelat za 24 hodin?? :shock:

Pietro, slava, ze srnecek zije :!: Diky Tobe, protoze jinak by uz urcite nezil. Jesteze jsi sel zrovna tak jak jsi sel a nasels ho. Ukazovala jsem Ivikovi tu fotku a on si sednul pred computer a dival se na to aspon 10 minut a pak se k tomu znovu 2krat vratil. (On ma rad zviratka, tak si tu zachranu asi prozival s tou fotkou :D ). Nakonec prohlasil, ze to vypada, jako kdybys mu tam prilepoval roh :lol: . Nojo, to je celej on, vsechno musi vzdycky obratit ve srandu. Pta se, jestli jsi ho z lesa privezl v koleckach nebo jak a jak dlouho byl u vas " v nemocnici" nez se uzdravil a zotavil.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 17 črc 2009, 10:53

PIETRO píše:Zdravím vás přátelé 8) .
Chytl jsem 2x Pstruh Duhový(32 ,38 cm) 1xPstruh Obecný forma potoční 29 cm na stemery ryby vráceny vodě :P
Jinak Srneček byl natolik unaven, že byl jak beránek.
Rána se zašít nedala ,jelikož byla staršího data a byl tam velký abces.Tak jsem ránu vyčistil a dal dren, sestra se pak o něho starala a je ok :22:


Tedy Pietro, kamaráde......Tobě to tam sekne v té Amazonce :o :24:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod PIETRO » 17 črc 2009, 13:13

lol: musím říct, že jste mě pobavili. Roh jsem nelepil :lol: :7:
A v Amazonce jsem taky nechytal ryby. Ale na druhou stranu, bych se tam rád podíval a prozkoumal místní vody.
Pokud mi někdo dá grand, tak bych jel. Třeba na rok jako studijní pobyt. :o
Dal bych tu i jiné fota, ale nebudu tu tapetovat: roll: .
Jak bude čas,udělám si menší prezentaci.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kolarr1 » 17 črc 2009, 16:59

Alo jezdime tam vzdy na 10dni pobytu ale rikam ze to je kus cesty a jezdime to cca 24h na zatah takze vyrazime zase az tak za 4roky az zapomeneme tech 5500km protoze to fakt neutika.P-tak to byli pekny pstruhaci to jsou hezke miry!No ten srnecek je fascinujici hlavne aby mu zivot pral...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 24 črc 2009, 00:09

Zpravy z boje proti kaprivcum:
Kazdy den ryby podrobne zkoumame a zadne kaprivce jsme uz neobjevili. Jsou ted ve treti fazi lecby proti kaprivcum a hlavne taky jejich pripadnym nakladenym vajiickum, aby byl znemoznen jejich vyvin. Do posledni ctvrte faze pujdou za 5 dni.
Bohuzel z tech dvou Peckoltii, ktere byly bile na kuzi a lecily se zvlast jeste proti zaplisneni (nebo co to bylo) nasledkem velke invaze parazitu, jedna pred 3 dny umrela. Nekolikrat denne jsem je kontrolovala a vypadaly OK, chvili prisate na skle, chvili na dreve nebo na pisku, normalne se pohybovaly a najdenou, kdyz jsem sla na dalsi kontrolu asi po 3 hodinach, jedna se nehybala :cry: . Ivik ji pak podrobne zkoumal vsemi dostupnymi zvetsovacimi skly zvenku i zevnitr, ale nenasel nic, jen rikal, ze vypadalo, ze vubec nezrala, protoze mela prazdny zaludek a uplne tenke prazdne strivko. Byla to ta, co mivala tenke pruhledne vykaly. Testovaly jsme jejich vodu a vse bylo vporadku az na jednu vec a to je nam zahada. Prestoze jsme krmili jen malicko jednou denne a kazdy den odkalili dno, test ukazoval na vysoky cpavek. V akva byl zabehly filtr, voda ze zabehleho akvaria a ten lek proti plisnim. Ivik si mysli, ze ta testovaci vodicka mohla nejak zreagovat s tim lekem a zbarvit testovany vzorek vody. Test totiz ukazoval, ze je tam celych 5 mg/l cpavku a to prej by padla i ta druha rybka a nebo aspon by obe mely nejake priznaky duseni. Kazdopadne jsme ale (i kdyz o jeden den driv pred dokoncenim lecby) hned prelovili zbylou Peckoltii k tem ostatnim, kde je voda vporadku. Byla jsem z toho strasne zdrbla, protoze se jim uz zacinala vracet barva a pomalu i kresba. Takze uz mame jenom 4 :( . Nevim, jestli mam jeste nejake pak dokoupit a nebo to nechat tak. Jsou radeji ve vetsi skupine jako treba Corydoras a nebo 4 ks by bylo OK?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron