Bílé dlouhé výkaly u ryb.

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Bílé dlouhé výkaly u ryb.

Příspěvekod vlkopes » 23 říj 2009, 13:47

Dobrý den. Jsem začínající akvarista a chtěl bych se zde zeptat, kterou nemoc u cichlid předznamenávají bílé, tenké dlouhé výkaly. Vím, že jsem to tady už někde četl, ale nemohu to najít. Dík za případné odpovědi.
vlkopes
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 zář 2009, 23:07
Bydliště: Jablunkov

Příspěvekod Metys » 23 říj 2009, 14:14

Rika se tomu obecne bloat, je to strevni onemocneni, v prvni fazi maji ryby bile nitkovite vykaly, pak prestanou zrat, nedrzi se se skupinou a posledni faze muze byt extremni nafoknuti bricha a vypouleni oci a ansladna smrt. Leci se Entizolem coz je antibiotikum a je k dostani an predpis v lekarne a nebo by meli mit na veterine Metronidazol, coz je to stejne. Davkovani udava kazdy jinak od 3 do 5 tablet na 100 l. Ryby se nechavaji vetsinou vytravit a nekrmi se, muze se zvysit teplota vody az na 30°C. Do krevniho obehu ryb se antibiotikum dostava pres zabry, trvani lecby je taky dost rozdilne.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod vlkopes » 23 říj 2009, 14:19

Díky. Doufám, že ještě někde seženu otevřenou lékárnu a že mi to prodají bez předpisu.
vlkopes
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 zář 2009, 23:07
Bydliště: Jablunkov

Příspěvekod yossarian » 23 říj 2009, 14:32

Pokud se rozhodnes pro lecbu entizolem ujisti se jak se pouziva a ujisti se jestli opravdu tve rybky trpi strevnim onemocnenim. Jake mas ryby?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod yossarian » 23 říj 2009, 14:33

Kdyz nesezenes v lekarne tak na veterinu tam mi vyjdou vzdy vstric
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod vlkopes » 23 říj 2009, 14:53

Takže Entizol už mám, tablety po 250 mg. Prodali mi je na pěkný úsměv v lékarně. :D Jinak bych teda ještě potřeboval, kdyby mi někdo poradil s tím dávkováním. Co se týče příznaků, tak je to přesně tak jak píše Metys v prvním příspěvku. Přestanou žrát, bílé výkaly, vypoulení očí. Nezdá se mi že by byly enormě nafouklé, ale to vypoulení očí tam je. Jinak rybky co mi zatím zůstaly 2 duboisky 4x pseudotropheus saulosi a dále 2, které nevím jak se jmenují, musel bych pohledat někde v rejstříku, to vše v 300 l akva. To je vše co mi zůstalo. :(
vlkopes
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 zář 2009, 23:07
Bydliště: Jablunkov

Příspěvekod vlkopes » 23 říj 2009, 15:36

Takže jsem pročetl pár příspěvků a článek o bloatu a to dávkování by mělo být cca 100 mg na každých 38 litrů, výměna 30 procent vody v akva, vypnout filtr, silně vzduchovat, zvýšit teplotu na 29 stupňů.
vlkopes
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 zář 2009, 23:07
Bydliště: Jablunkov

Příspěvekod Metys » 23 říj 2009, 16:54

Jak jsem psal, nazory na davkovani se ruzni, ja jsem daval i tu davku 5 tablet na 100 l. Vymena vody muze byt i vetsi, zkratka musis udelat vse pro vytvoreni co nejlepsich podminek pro ryby, tedy co nejlepsi parametry vody, zvyseni teploty by melo urychlit vyvoj patogena, zhasnuti svetel by melo uklidnit ryby a nekteri tvrdi ze zarenim dochazi k poskozeni antibiotik, ale tim bych si nebyl moc jisty. Kazdopadne se jedna o dost jemne antibiotikum k rybam a bakteriim ve filtraci, proto muze byt davka silnejsi. Koupel v antibiotiku by mela trvat 5-7 dni, pak stejne musis provest vymenu vody a pokud jeste nebude vse ok, tak znova aplikace Entizolu do vymenene vody. Jeste je moznost pridavek Entizolu do zradla,rozpustis pul tablety v trose vody, pridas zradlo,nechas nasaknout,krmis.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod vlkopes » 23 říj 2009, 21:20

Díky za radu. Ještě jsem se chtěl zeptat zda jsem si tuhle nemoc nemohl do akvária přenést vodou z cizího akvária. Nechal jsem si totiž poslat piskořky věžovité z neověřeného zdroje a vlil jsem je do akvária i s tou vodou ve které mi přišly. Vůbec mě nenapadlo je dát nejdřív do karantény, protože jsem nikdy takový problém neměl. No a od té doby mi začaly umírat rybky.
vlkopes
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 zář 2009, 23:07
Bydliště: Jablunkov

Příspěvekod Metys » 23 říj 2009, 23:01

Podle vseho maji ryby ve svem zazivacim traktu tak jako vsichni zivocichove celou paletu mikroorganismu vcetne tech prvoku a bakterii, ale oslabenim imunitniho systemu, napr spatna kvalita vody, stres a podobne dojde k premnozeni mikroorganimu ve strevech a strevo se prirozene brani odlupovanim vnitrniho povrchu, coz se u lidi a savcu obecne projevuje prujmem, takze bile vykaly ryb jsou vlastne prujem jakoby. Otazkou je jen aby se zamezilo dalsimu rozmnozovani tech prvoku a bakterii, nafukovani znamena poskozeni ledvin a jater a otravou dutiny brisni a jeji zaplneni plyny a tekutinou, takze u techto ryb uz nejd enic delat a konci to smrti.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron