Podezreni na hlistice Capillaria

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Podezreni na hlistice Capillaria

Příspěvekod Márty » 23 říj 2009, 19:31

Zdravim vsechny na foru a chtel bych poprosit o pomoc s potvrzenim nebo vyvracenim nakazy hlisticemi Capillaria. Problem mam v akvariu, ktere v soucasnosti obyvaji zabehova dania a ancistrusi. 3 ze 4 danii jsou pohubla a krmeni vyplivuji (nevim jestli vubec neco sezerou). Ctvrte danio je pro zmenu nafoukle a vykaly ma dlouhe bile. Ancistrusi taky zradlu moc nedaji, vykaly neprirozene dlouhe, ale zelene.

Ted ale k tomu hlavnimu, proc si myslim, ze to je napadeni hlisticemi. Kdyz rukou rozryju pisek, tak se ve vode vlni asi 1 cm dlouha tenounka bila hadata. Je videt, ze se dokazi jednim koncem prichytit ke sklu, takze pocitam ze ve streve ryby jim to pujde jeste lip. Hledal jsem na netu, ale moc dobre informace jsem nenasel ani v cestine ani v anglictine. Zkratka nevim jestli mam vsechno zrusit, desinfikovat a zacit uplne znovu a nebo jestli mam sanci se potvor zbavit a ryby vylecit. Ne ze bych byl kdovijak smutnej kvuli 4 daniim, ale jaksi bych mel klid na dusi, ze se mi podarilo nemoc zvladnout.

Je tu nekdo kdo ma s Capillarii zkusenost a poradi mi s tim?
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

Příspěvekod Elvis » 24 říj 2009, 00:30

První věc nevím ale to druhé bude nálevník.
Bílá háďátka které se vlní ve vodě nebo se přichytí ke sklu. To se stavem ryb asi nesouvisí.Cca před 15lety když jsem akvarium čistil stylem "všechno ven,molitan vyprat pod kohoutkem a dočista a nejlépe v teplé" (něco takového tu popisovala Nakatenga :) _) se mi někdy tyhle mršky vytvořily. Dospělé Akary modré které v tom mlíku plavaly si jich nevšímali protože krmení to proně bylo titěrné tak jsem tam pustil čtyři neonky (do té doby jsem ty Akary měl snad za vegetariany) Akary viditelně ožily a neonky během dvou vteřin leskly z jejich pootevírajících se tlam. To pro mě byl šok a ten problém jsem takto nevyřešil. :) Akvarium bych najížděl normálně a nasadil bych tam zdravé ryby.Ti si snima poradí.
Podezřelé ryby zlikviduj
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Márty » 24 říj 2009, 06:25

Nemyslim si, ze to je nalevnik. Nez jsem tam dal zabehove ryby, tak akva fungovalo asi mesic. Protoze jsem v nem mel silny zeleny zakal, zlikvidoval jsem ho UV lampou a ta snad zatocila i s pripadnym nalevnikem.

K tem hadatkum. Ten styl "vsechno ven a molitan pod tekouci vodou" nepraktikuju. To jsem delal taky tak nekdy kolem puberty ;-).
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

Příspěvekod Elvis » 24 říj 2009, 11:58

Márty píše: Ten styl "vsechno ven a molitan pod tekouci vodou" nepraktikuju. To jsem delal taky tak nekdy kolem puberty ;-).


Taky jsem nikde nepsal že bych si myslel že to takhle praktikuješ.

Uv lampa zabije jen to co se dostane kolem ní.Větší druhy nálevníku zabít nemusí pokud nebudou plavat volně ve vodě.
To akvarium fungovalo už měsíc? Ty ryby jsi donesl nedávno? Rybí parazité jsou v Akvariích celkem vzácní. Bez hostitele hynou v řádu minut až dnů.Do rybníka lovit potravu nechodíš ne? Proto si myslím že to nějaký druh hlístice nebude.Ale to se uvidí jak na tom budou ryby dál. Dal bych tam nějaké parmičky nebo dorost svých ryb.Nebo nic a bez hostitele zahynou. Ovšem nevím jak u vejcorodých druhů přežívají vajíčka.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Márty » 12 lis 2009, 13:13

Protoze se mi nikdo se zkusenostmi s lecenim Capillarii neozval, zkusil jsem ancistruse prelecit pomoci Sera Nematol. Dania jsem utratil, byla uz desne zubozena.

Vysledek lecby mne opravdu mile prekvapil. Druhy den po aplikaci Nematolu ancistrusi viditelne ozili a zacali opet okusovat rasu na pozadi, skle a rostlinach. Po tydnu od zahajeni lecby je akvarium prakticky kompletne ocistene od ras, ancici maji zase normalni briska a vykaly a zase se prohaneji po nadrzi. Jeste planuji jednu davku Nematolu za 3 tydny, abych zlikvidoval pripadne nove hlistice vylihle z vajicek. Dalsi prijemne prekvapeni bylo, ze lecbu naprosto bez problemu zvladly piskorky. Zkratka mam z toho radost. :)
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron