Co je s rybou

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Elvis » 09 lis 2009, 10:36

jonathane píše:
Elvis píše:Já to dělá tak že rozmixuju v mixéru a naleju do akva.
Občas tu udělám u potěru Mbun. Aby rostli tak je dost krmím a tak se stane že má 1cm ryby výkaly 3cm. :shock:
Vím že se to v tomto případě obejde bez následků ale občas přeléčím odchovné akva.
Druhý nebo třetí den použiju menší dávku a vodu vyměním při pravidelné výměně.


Z tohoto Tveho pripsevku i zacatecnik pozna, ze prelecujes asi casteji...to se na me nezlob....... :P :P :P :P



Chápu že to tak mohlo vyznít a také jsem si vzpoměl že jsem Entizol použil před čtyřmi měsíci takže dva roky to nebyli.

U potěru jak je výše psáno jsem to udělat chtěl ale neudělal. Právě z důvodu že se to stává ale umalejch kde se to obejde beze ztrát a nepropukne to v akutní formu.

Jen jsem to myslel tak že je naprosto bezpečné přeléčit Entizolem celou nádrž včetně ryb zdravých a nepřináší to nijaké komplikace.
Já to udělám radši dříve. V prvotní fázi je léčení 100% učinné. Pokud propukne rychleji nebo léčba začne později už to neplatí.

V každém případě je nejdůležitější onemocnění předcházet a mbunám předkládat kvalitní rostlinnou stravu a nepřekrmovat.
S tím já nemám problém jen mám snad méně kritický vztah k Entizolu.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod kolarr1 » 09 lis 2009, 14:16

Mauve píše:
kolarr1 píše:Ahoj dej baktopur direct,1tableta na 50litru a zitra má stolici ready.



kolarr1 píše:Baktopur direct jsou antibiotika,to víme všichni kteří ho používáme,nebo ho známe,každý kdo si ho zakoupí dostane k němu návod tam si vše přečte a dozví se jasně ,že zahubí užitečné bakterie v AQ i ve filtru.Já ho doporučil z toho duvodu,že nebyla určená diagnoza onemocnění má širokospektrálni učinek což bylo v danou chvíli rozumné.Ze svych zkušeností mohu říct že ryby jsou vždy po trech dnech ready,Takže když jsem psal že po dvou dnech bude ryba fit tak jsem myslel tím,že bude mit naprosto v pohodě stolici ale né že bude uplně vyléčena.Již si zvolil entizol v pořádku,rozhodně se nemusíš bát toho že to bylo z toho ciklopu co jsi psal to určite né,občas jim ho dát mužeš,ale v malém množství na chutovku.


Největším nebezpečím pro ryby je "zrušení" biorovnováhy v akváriu.
Bactopur Direct je určitě dobré léčivo, nicméně kdo si ho chce pořídit, určitě stojí za to zapřemýšlet i o Entizolu.
Bactopur Direct je jednak několikanásobně dražší a co je hlavní - zruší ve společném akváriu nitrifikační bakterie.

Takže to není na škodu vědět předem. Ve společenském akváriu se ryby vyléčí a mezitím musí začít
restart biorovnováhy. To pro ryby, které zrovna prošly nemocí a jsou v celkové nepohodě - asi není úplně
to nejlepší.
Hezky si to napsal,já uznávám oboje léčiva,ale když jsem dělal terčáky více se mi osvědčil,tento přípravek.Afriku jsem neléčil už ani nepamatuji možná 3-4roky.U terčáku to bylo skoro každých třičtvrtě roku.Pro Alu: http://www.sera.de/fileadmin/gbi/sera_b ... 01_INT.pdf
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Moliro » 09 lis 2009, 19:29

A+I píše:Moliro, prosimte, co obsahuje vsechno Bactopur Direct? Tady to neni, jsou tu jine leky (spis nazvy leku). Zajimalo by me, s cim to muzu porovnat - kdyz ten Kolarr1 to porad tak vychvaluje :D .


Bactopur direct obsahuje jen širokospektré antibiotikum nifurpirinol a pak už jen pojiva, která to drží pohromadě v tabletě. Účinek se může srovnat s širokospektrými antibiotiky, která se používají v lidské medicíně např. tetracyklin, deoxymykoin, apod.. Obvykle je lékař předepíše, když nezná přesně původce nemoci nebo nezabraly antibiotika na bázi penicilinu. Většinou mají pro pacienta příjemné dávkování třeba jedna tableta za 12 nebo 24 hodin. Mohou mít dost vedlejších účinků. Neměly by se používat často a hlavně ne ve veterinární medicíně, aby si na ně bakterie brzy nevypěstovaly rezistenci, ale určitě existují i podobná antibiotika pro zvířata. V tom by poradil nějaký veterinář.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 09 lis 2009, 23:47

Dik, Moliro. Ad Konings rika, ze pri vypuknuti bloatu u Tropheusu casto selzou leky, jinak s uspechem pouzivane u ostatnich ryb. Doporucuje pro Tropheusy pouzit kombinaci metronidazole a nifurpirinol. Ale nemame to vyzkousene - nastesti jsme to nepotrebovali.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Moliro » 10 lis 2009, 21:11

A+I píše:Dik, Moliro. Ad Konings rika, ze pri vypuknuti bloatu u Tropheusu casto selzou leky, jinak s uspechem pouzivane u ostatnich ryb. Doporucuje pro Tropheusy pouzit kombinaci metronidazole a nifurpirinol. Ale nemame to vyzkousene - nastesti jsme to nepotrebovali.


To je klasická a nejúčinnější kombinace. Mentronidazol proti bičíkovcům a současně širokospektré antibiotikum proti oportunním bakteriím.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 11 lis 2009, 01:02

Moliro, diky!
Konings totiz vysvetluje, ze Malawi bloat ma 4 po sobe jdouci faze. Rika, ze u Tropheusu se 4. faze nemoci odlisuje od toho, jak probiha u ostatnich ryb a proto doporucuje tuhle kombinaci dvou leku. To ostatne vime, ze u Tropheusu se bloat strasne rychle prenasi z ryby na rybu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Moliro » 11 lis 2009, 21:52

A+I píše:Moliro, diky!
Konings totiz vysvetluje, ze Malawi bloat ma 4 po sobe jdouci faze. Rika, ze u Tropheusu se 4. faze nemoci odlisuje od toho, jak probiha u ostatnich ryb a proto doporucuje tuhle kombinaci dvou leku. To ostatne vime, ze u Tropheusu se bloat strasne rychle prenasi z ryby na rybu.


No jasne, ony totiz po tech bicikovcich, ktery znicis entizolem, pokracujou v jejich praci bakterie, ktery se vyplati soucasne vyhubit antibiotikem.

Pokud jde o "rychlý přenos" z ryby na rybu, vypozoroval jsem za tu dobu, co delam afriku 2 typy vyvoje choroby. Ne ze by to mely moje ryby tak casto, ale chovam je uz dost dlouho :)

1) vetsina ryb to chytne jakoby soucasne
Doslo k oslabení ryb. Pricina: stres, nevhodne krmeni, spatne parametry vody. V tom pripade menim vodu, malo svitim, malo krmim, prelecuju cele akva.

2) onemocni jedna ryba
Pricina: stres te ryby. Pokud jsou ostatni ryby v pohode, sleduju vyvoj. Pokud se ryba nezlepsi cca do 2 dnu, vyhazuju.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron