Co je s rybou

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Moliro » 07 lis 2009, 16:23

kolarr1 píše:
Moliro píše:
kolarr1 píše:Ahoj,naprostý souhlas s Elvisem!A pro Molira nevym proč by měl rybu utrácet naprostý nesmysl,když za dva dny muže být fit.Přeléčit a basta,tot muj názor a rada.


Každý máme svůj osvědčený způsob. Tahle ryba bude vždycky potenciálním zdrojem nákazy pro celé akva. Pokud se nejedná o záchranu druhu, je lepší se jí zbavit a hejno si doplnit z vlastních mladých.
To máš sice pravdu,ale nezapomen,když utratíš tohoto slabšího jedince muže se stát,že to zase odnese jiný slabší jedinec a takhle to muže jit stále dokola.No nic stejně už je to vyřešené.


No, ale zase nebudu kvuli jedny rybe máčet všechny ostatní každou chvíli v entizolu nebo bactopuru. A pokud ji odlovíš a vyléčíš někde zvlášť, těžko už jí tam budeš vracet, ostatní ryby se na ní rychle znovu zaměří. To, že to odnesou slabší jedinci mi nevadí. Pokud jsou ryby v dobré kondici, moc slabých tam stejne nebude. To, co zustane, je pak dobry zaklad pro chov. Je ale jasný, že kdyby mi třeba onemocněl poslední samec špatně sehnatelné ryby, vůbec bych se nerozpakoval přeléčit celé akva. Je to lepší než ho léčit zvlášť a ještě v malé nádrži. Zbytečně ho tím stresuješ.
Naposledy upravil Moliro dne 07 lis 2009, 16:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 07 lis 2009, 16:30

Metys píše:Moliro a cim tedy lecite odchyty hned po dovezeni domu?To nedavate preventivne Entizol?Nebo jaky mate postup? :o


O odchytech nebyla řeč, ty se samozřejmě přeléčit musí. Ale ty mám stejně samostatně pár týdnů v karanténě, takže nemusím zbytečně "léčit" ryby v chovných nádržích.
No, a ostatní ryby nekupuju z akvaristik, jenom od chovatelů, kteří mají ryby zdravé a v dobré kondici. Taky radši vezmu mladé rybky než dospělé, o kterých nevím, co už mají za sebou.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: re

Příspěvekod Elvis » 07 lis 2009, 20:55

jonathane píše:No elvisi...co je to za blabol, ze obcas prelecis cele AQ :P :P :P :shock: :shock: :shock: :shock: no to asi neni taky moc dobre....ja bych od Tebe asi zadnou rybu nekoupil, kdybych si toto precetl amel byt potencialnim zakaznikem......nerikam, ze jsem AQ nelecil entizolem (kdyz jsem mel Maswy, postihlo me to taky), ale abych AQ prelecil obcas, jak pises Ty....tak to znamena, ze delas v necem permanentne chybu.....


No vidíš takys lečil? :) Taky děláš permanentně chyby.

Ja netvrdím že to dělám pravidelně. Občas znamená během několika let. Za poslední dva roky jsem ho použil jen jednou. A proč to jsem popsal tak si to přečti. Pokud to nazýváš chybou tak je tam napsaná.

A Jonathane jestli tě mohu poprosit a budu k tobě mírnější než kvůli stejné věci v případě Pietra a Kollar1. Nepoužívej tu laskavě slovo blábol.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod kolarr1 » 08 lis 2009, 10:35

Moliro píše:
kolarr1 píše:
Moliro píše:
kolarr1 píše:Ahoj,naprostý souhlas s Elvisem!A pro Molira nevym proč by měl rybu utrácet naprostý nesmysl,když za dva dny muže být fit.Přeléčit a basta,tot muj názor a rada.


Každý máme svůj osvědčený způsob. Tahle ryba bude vždycky potenciálním zdrojem nákazy pro celé akva. Pokud se nejedná o záchranu druhu, je lepší se jí zbavit a hejno si doplnit z vlastních mladých.
To máš sice pravdu,ale nezapomen,když utratíš tohoto slabšího jedince muže se stát,že to zase odnese jiný slabší jedinec a takhle to muže jit stále dokola.No nic stejně už je to vyřešené.


No, ale zase nebudu kvuli jedny rybe máčet všechny ostatní každou chvíli v entizolu nebo bactopuru. A pokud ji odlovíš a vyléčíš někde zvlášť, těžko už jí tam budeš vracet, ostatní ryby se na ní rychle znovu zaměří. To, že to odnesou slabší jedinci mi nevadí. Pokud jsou ryby v dobré kondici, moc slabých tam stejne nebude. To, co zustane, je pak dobry zaklad pro chov. Je ale jasný, že kdyby mi třeba onemocněl poslední samec špatně sehnatelné ryby, vůbec bych se nerozpakoval přeléčit celé akva. Je to lepší než ho léčit zvlášť a ještě v malé nádrži. Zbytečně ho tím stresuješ.
A zase máš pravdu,ale dodám pouze to,že on nemá chovné ryby,ale ryby na okrasu tak by se mohlo stát že mu tam za chvíli nic nezustane.Popsal jsi to hezky,ale spíše jak již jsem napsal pro chovné nádrže,pak bych se rozhodně taky nezabyval s pár rybami.Rozhodně v každém případě není nutno,ihned machat ryby v přípravcích,jak si již napsal s tím souhlasím.On si pak každý musí najít spusob jak krmit a vse kolem,aby nemusel ryby neustále léčit a stresovat.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Re: re

Příspěvekod jonathane » 08 lis 2009, 11:21

Elvis píše:
jonathane píše:No elvisi...co je to za blabol, ze obcas prelecis cele AQ :P :P :P :shock: :shock: :shock: :shock: no to asi neni taky moc dobre....ja bych od Tebe asi zadnou rybu nekoupil, kdybych si toto precetl amel byt potencialnim zakaznikem......nerikam, ze jsem AQ nelecil entizolem (kdyz jsem mel Maswy, postihlo me to taky), ale abych AQ prelecil obcas, jak pises Ty....tak to znamena, ze delas v necem permanentne chybu.....


No vidíš takys lečil? :) Taky děláš permanentně chyby.

Ja netvrdím že to dělám pravidelně. Občas znamená během několika let. Za poslední dva roky jsem ho použil jen jednou. A proč to jsem popsal tak si to přečti. Pokud to nazýváš chybou tak je tam napsaná.

A Jonathane jestli tě mohu poprosit a budu k tobě mírnější než kvůli stejné věci v případě Pietra a Kollar1. Nepoužívej tu laskavě slovo blábol.



ááá pán už nám začal i vonět :lol: :lol: :lol: ...z Tvého příspěvku mi vyznělo, že přeléčuješ občas "pravidelně"....proto jsem napsal blábol......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod jonathane » 08 lis 2009, 11:26

Elvis píše:Já to dělá tak že rozmixuju v mixéru a naleju do akva.
Občas tu udělám u potěru Mbun. Aby rostli tak je dost krmím a tak se stane že má 1cm ryby výkaly 3cm. :shock:
Vím že se to v tomto případě obejde bez následků ale občas přeléčím odchovné akva.
Druhý nebo třetí den použiju menší dávku a vodu vyměním při pravidelné výměně.


Z tohoto Tveho pripsevku i zacatecnik pozna, ze prelecujes asi casteji...to se na me nezlob....... :P :P :P :P
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 08 lis 2009, 12:11

Jj, ja jsem to taky pochopila jak Jonathane. Proto jsem se Elvise na to ptala.
Mali prcci mivaji casto tak dlouhe vykaly a u nasich Tropheusu i v Malawi je uplne normalni, ze 1cm rybky tahaji za sebou klidne 3 cm dlouhe vykaly. Ovsem maji normalni barvu i tloustku a tak se nevzrusuju. Nedavno jsme se tady na foru s Metysem bavili, ze to bude pravdepodobne z rasy, kterou ti prckove cely den odobavaji.
S tim lecenim ryb uplne souhlasim s Molirem.
Pokud koupime ryby v akvaristice nebo kdekoliv jinde, tak je nesmysl je preventivne lecit. Od toho mame karantenni akvaria, kde muzeme ryby pozorovat tak dlouho, jak uzname za vhodne.
Ja vim, jak se tady postupuje s odlovenyma - divokyma rybama. Ryby se prelecuji hlavne kvuli parazitum vcetne vnitrnim. Pouziva se metronidazole. Pak se ryby poslou dealerum, a mnozi z nich prelecuji divoke ryby preventivne opet s metronidazole. Pak je dostane zakaznik...
Tercovci, kteri se posilaji do Nemecka, tam jdou naprosto neleceni. Nemci si je chteji hlidat popr. prelecit sami. Asi vedi proc. :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 08 lis 2009, 12:58

kolarr1 píše:Ahoj dej baktopur direct,1tableta na 50litru a zitra má stolici ready.



kolarr1 píše:Baktopur direct jsou antibiotika,to víme všichni kteří ho používáme,nebo ho známe,každý kdo si ho zakoupí dostane k němu návod tam si vše přečte a dozví se jasně ,že zahubí užitečné bakterie v AQ i ve filtru.Já ho doporučil z toho duvodu,že nebyla určená diagnoza onemocnění má širokospektrálni učinek což bylo v danou chvíli rozumné.Ze svych zkušeností mohu říct že ryby jsou vždy po trech dnech ready,Takže když jsem psal že po dvou dnech bude ryba fit tak jsem myslel tím,že bude mit naprosto v pohodě stolici ale né že bude uplně vyléčena.Již si zvolil entizol v pořádku,rozhodně se nemusíš bát toho že to bylo z toho ciklopu co jsi psal to určite né,občas jim ho dát mužeš,ale v malém množství na chutovku.


Největším nebezpečím pro ryby je "zrušení" biorovnováhy v akváriu.
Bactopur Direct je určitě dobré léčivo, nicméně kdo si ho chce pořídit, určitě stojí za to zapřemýšlet i o Entizolu.
Bactopur Direct je jednak několikanásobně dražší a co je hlavní - zruší ve společném akváriu nitrifikační bakterie.

Takže to není na škodu vědět předem. Ve společenském akváriu se ryby vyléčí a mezitím musí začít
restart biorovnováhy. To pro ryby, které zrovna prošly nemocí a jsou v celkové nepohodě - asi není úplně
to nejlepší.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Moliro » 08 lis 2009, 14:35

Mauve píše:
kolarr1 píše:Ahoj dej baktopur direct,1tableta na 50litru a zitra má stolici ready.



kolarr1 píše:Baktopur direct jsou antibiotika,to víme všichni kteří ho používáme,nebo ho známe,každý kdo si ho zakoupí dostane k němu návod tam si vše přečte a dozví se jasně ,že zahubí užitečné bakterie v AQ i ve filtru.Já ho doporučil z toho duvodu,že nebyla určená diagnoza onemocnění má širokospektrálni učinek což bylo v danou chvíli rozumné.Ze svych zkušeností mohu říct že ryby jsou vždy po trech dnech ready,Takže když jsem psal že po dvou dnech bude ryba fit tak jsem myslel tím,že bude mit naprosto v pohodě stolici ale né že bude uplně vyléčena.Již si zvolil entizol v pořádku,rozhodně se nemusíš bát toho že to bylo z toho ciklopu co jsi psal to určite né,občas jim ho dát mužeš,ale v malém množství na chutovku.


Největším nebezpečím pro ryby je "zrušení" biorovnováhy v akváriu.
Bactopur Direct je určitě dobré léčivo, nicméně kdo si ho chce pořídit, určitě stojí za to zapřemýšlet i o Entizolu.
Bactopur Direct je jednak několikanásobně dražší a co je hlavní - zruší ve společném akváriu nitrifikační bakterie.

Takže to není na škodu vědět předem. Ve společenském akváriu se ryby vyléčí a mezitím musí začít
restart biorovnováhy. To pro ryby, které zrovna prošly nemocí a jsou v celkové nepohodě - asi není úplně
to nejlepší.


Jen aby nedošlo u laiků k omylu: Entizol (metronidazol .. hlavně protí prvokům) nenahrazuje Baktopur direct (nifurpirinol ... hlavně proti bakteriím)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 09 lis 2009, 07:59

Moliro, prosimte, co obsahuje vsechno Bactopur Direct? Tady to neni, jsou tu jine leky (spis nazvy leku). Zajimalo by me, s cim to muzu porovnat - kdyz ten Kolarr1 to porad tak vychvaluje :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků