Co je s rybou

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 06 lis 2009, 09:15

Moliro píše: ... Jestli jsou ryby dlouhodobě chované ve stabilních podmínkách, mohou uškodit i výkyvy oběma směry.
S tim souhlasim, ale Ty zas musis souhlasit s tim, ze nevhodne pH ryby stresuje. A myslim, ze MMMMM nevi, v jakych podminkach ryby byly chovane pred tim nez je dostal. Ma je teprve chvilku. Teda pokud je nema od Tebe, to nevim :) .
Souhlasim s Tebou, Moliro, co se tyce te nemocne ryby a co s ni. Ja jsem ale myslela prelecit tim metrem jen tu jednu rybu, ne cele akva. Ty jeho ryby jsou celkem jeste male, nevim, jestli to nebude spis z toho zradla nez ze stresu z boje o dominantni pozici. Vsechno je ale mozny.
MMMMM, my Ti tu muzem jen naznacit, co by to mohlo byt a Ty si to uz musis nejak vypozorovat sam.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Elvis » 06 lis 2009, 09:49

Moliro píše: Podle mne je v tomto případě zbytečný se tím nějak zabývat a navíc přeléčovat celé akva mentronidazolem (entizol) nebo antibiotiky (bactopur). Jestli jsou ostatní ryby v pořádku, mohl jsi ho tam klidně nechat


Tak tohle opravdu nedělej. Pokud by to bylo Onemocnění Hexamitozou nebo Spironukleozou (pro Pietra) :) tak původce odchazí z těla ryb s výkaly. Proč riskovat onemocnění dalších ryb? To radši přeléčit celou nádrž Entizolem. Naprosto bezpečné a vodu u toho neměnim. Tu vyměníš postupně při pravidelné výměně. Odzkoušeno.

Prostě se musíš naučit lépe krmit. Zřejmně je překrmuješ a mražený ti taky nikdo nedoporučoval ve tvém vlákně kde jsi se ptal. Přečti si to vlákno znovu možná že ti něco dojde. Já mraženým krmím ale teď nechovám jedinou Mbunu.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod kolarr1 » 06 lis 2009, 10:06

Ahoj,naprostý souhlas s Elvisem!A pro Molira nevym proč by měl rybu utrácet naprostý nesmysl,když za dva dny muže být fit.Přeléčit a basta,tot muj názor a rada.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Mauve » 06 lis 2009, 12:10

Mně je nejblíž řešení Molira.

Co se týče Bactopur directu (někdo nahoře tam slibuje zázrak do druhého dne) - do druhého dne tento přípravek
podle mé zkušenosti vyléčit neumí a co je velmi důležité podotknout - Bactopur direct dá direkt vašim nitrifikačním baktériím.

Narozdíl od Entizolu. Takže je to určitě nutné vzít do úvahy.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Moliro » 06 lis 2009, 16:34

A+I píše:
Moliro píše: ... Jestli jsou ryby dlouhodobě chované ve stabilních podmínkách, mohou uškodit i výkyvy oběma směry.
S tim souhlasim, ale Ty zas musis souhlasit s tim, ze nevhodne pH ryby stresuje. A myslim, ze MMMMM nevi, v jakych podminkach ryby byly chovane pred tim nez je dostal. Ma je teprve chvilku. Teda pokud je nema od Tebe, to nevim :) .
Souhlasim s Tebou, Moliro, co se tyce te nemocne ryby a co s ni. Ja jsem ale myslela prelecit tim metrem jen tu jednu rybu, ne cele akva. Ty jeho ryby jsou celkem jeste male, nevim, jestli to nebude spis z toho zradla nez ze stresu z boje o dominantni pozici. Vsechno je ale mozny.
MMMMM, my Ti tu muzem jen naznacit, co by to mohlo byt a Ty si to uz musis nejak vypozorovat sam.


1. Nehodné pH ryby stresuje a velký výkyv taky. Jestli má 7,5 nemá cenu zvyšovat (u Malawi) na 8. Vyplatí se zjistit si při nákupu, v jaké vodě je chovat dotyčný akvarista. Pokud nejsou z obchodu, neměl by to být problém.
2. Pokud je má teprve chvilku, hraje tam stres podstatnou roli
3. Ne, ode mne je opravdu nema :)
4. Podle mne je lepší buď neléčit vůbec nebo celé akva. Ale každý má jiné zkušenosti a je to určitě na delší diskusi. V konečném důsledku jde o to, aby nám v akva plavaly zdravé, odolné a plodné ryby, takže čím méně léčiv, tím lépe i za cenu občasných ztrát. Pokud se to ovšem rozjede, nic jiného samozřejmě nezbývá, ale jednu rybu bych rozhodně neřešil.
Častým používáním léčiv jen napravujeme své chyby v krmení, úpravě vody, nákupu rybí osádky a zařízení akvaria. Je potřeba najít pravou příčinu, jinak se stejný problém objeví brzy znovu.
Naposledy upravil Moliro dne 06 lis 2009, 16:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 06 lis 2009, 16:42

kolarr1 píše:Ahoj,naprostý souhlas s Elvisem!A pro Molira nevym proč by měl rybu utrácet naprostý nesmysl,když za dva dny muže být fit.Přeléčit a basta,tot muj názor a rada.


Každý máme svůj osvědčený způsob. Tahle ryba bude vždycky potenciálním zdrojem nákazy pro celé akva. Pokud se nejedná o záchranu druhu, je lepší se jí zbavit a hejno si doplnit z vlastních mladých.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 06 lis 2009, 16:53

Mauve píše:Mně je nejblíž řešení Molira.

Co se týče Bactopur directu (někdo nahoře tam slibuje zázrak do druhého dne) - do druhého dne tento přípravek
podle mé zkušenosti vyléčit neumí a co je velmi důležité podotknout - Bactopur direct dá direkt vašim nitrifikačním baktériím.

Narozdíl od Entizolu. Takže je to určitě nutné vzít do úvahy.


No to mi taky zarazilo s tím Bactopurem, antibiotika potřebujou pár dnů, aby zabraly.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MMMMM » 06 lis 2009, 19:19

Tak jsem koupil entizol a ted poraďte, mám přeléčit pouze turybku v tom 10l akva? Jak se dávkuje?
Nebo celé 375lakva, ostatní se mi zdají dobré, pravda že všera tam byla jedna která se pořád schovávala. Tak jak?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod wladys » 06 lis 2009, 19:33

Pokud chceš léčit tak celé.Jestli máš 250mg tablety tak je dávkování 1tab na 30 litrů vody.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MMMMM » 06 lis 2009, 19:49

Takže nechat rozpustit a dát do akva? A nenadělám víc škody než užitku, jak pak obnovým mikrofloru?
Stačí jednorázově nebo nějak to opakovat?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků