Co je s rybou

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod MMMMM » 06 lis 2009, 23:22

Zatím jsem nasadil entizol do malého akva. Tedy půl tablety. Mám každý den vyměnit třetinu vody a každý den přidat půl tablety po dob 5ti dnů?

Jinak pokud to vzniko po aplikaci mraženého, tak co dělat. Krmil jsem 1x za 14 dní Malawi mix a Cyklop.
Už se teď bojím jim něco takového dávat. Pokud je příčina v tomto.
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod A+I » 06 lis 2009, 23:32

Elvis - no prave. Amici si to uz uvedomili, a tak tady posledni dobou Ti nedaji antibiotika na jen tak ledaco. Do me tchyne se zakousl v lete pijak a ji to zcervenalo asi 10 cm okolo a nechteli ji dat antibiotika preventivne, ze to budou radej napred hlidat, protoze v te oblasti, kde to chytla, nejsou pry klistata infikovane :shock: . Kazdymu to oduvodnuji tak, ze castym uzivanim antibiotik se vsechno stava na antibiotika resistant a ze stale musi vyvijet silnejsi a silnejsi antibiotika a to neni pro lidstvo dobry.
To stejny tu ale rikaji ichthyologove, ze nekteri chovatele davaji rybam do akvarii preventivne metro a pak kdyz je potreba, tak to lidem doma nezabere. Kazdym pouzitim se snizi ucinnost pro pristi pouziti a davky se pak musi zvysovat. Driv stacilo aplikovat 250mg metra do 100 litru vody, pozdeji do 40 litru a ted uz se dava do 25 litru, aby to bylo ucinne ....
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 06 lis 2009, 23:41

MMMMM - kazdy den tam vymen tretinu vody za cerstvou a pak tam dej pulku rozdrcene tablety. Akvarium mej nekde v pritmi, nesvit tam a mej teplotu vody 28'C aby to zabralo. Vzduchuj tam! Tabletu napred rozdrt na prasek a pak pomalu pridavej po kapkach vodu, abys to mohl rozmichat napred na kasi a pak pridavej vody vic. Jinak se to nerozpusti. Delej to 5-7 dni. Uvidis jak bude potreba, ale rozhodne ne kratsi dobu nez 5 dni.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Elvis » 06 lis 2009, 23:45

Přidat Entizol rozhodně protože hladina lečiva musí zakonitě klesat.Vyměnit část vody neublíží.
Jen tím krmivem to nebude. Je to souhra faktorů. Někdy pokud se má jedna ryba nebo druh nažrat jiná se přežere. Pak může šířit původce po akvariu aniž by příznaky vidět byly. A onemocní jiná ryba. Labidochromis není typická Mbuna je to všežravec a proto by měla být vůči živočišnější skladbě stravy odolnější.
Vydíš nehraje to.
Nedávno tu někomu onemocněl Nimbochromis a to je Carnivorní druh. Takže tak jednoduché to není.
Pokud krmit mraženým tak ne tak aby se jím ryby ten den přežraly.
Krmit vícekrát (neznamená aby toho ryby do sebe dostaly víc) denně ale živočišnou stravou jen jednou (myslím mezi ostatním krmením). V přírodě se jim to smíchá tam do sebe drobné žovočichy dostanou postupně a v malém množství.

Já osobně bych ti stejně doporučil:Používej kvalitní suchá krmiva a střídej je.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Moliro » 07 lis 2009, 08:37

brova píše:
A+I píše:Elvis, kdyz takhle preventivne lecis s metrem, nemuze se pak stat, ze kdyz budes opravdu potrebovat, tak uz to nezabere?


Tak toho bych se bál taky. :(


Jsem zásadně proti "preventivní léčbě" a ryby tímto způsobem chované nedoporučuju kupovat. Po vysazení léčiv často propuknou latentní infekce a tyto ryby se stávají zdrojem nákazy pro celé akva.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

re

Příspěvekod jonathane » 07 lis 2009, 13:08

No elvisi...co je to za blabol, ze obcas prelecis cele AQ :P :P :P :shock: :shock: :shock: :shock: no to asi neni taky moc dobre....ja bych od Tebe asi zadnou rybu nekoupil, kdybych si toto precetl amel byt potencialnim zakaznikem......nerikam, ze jsem AQ nelecil entizolem (kdyz jsem mel Maswy, postihlo me to taky), ale abych AQ prelecil obcas, jak pises Ty....tak to znamena, ze delas v necem permanentne chybu.....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Metys » 07 lis 2009, 14:15

Moliro a cim tedy lecite odchyty hned po dovezeni domu?To nedavate preventivne Entizol?Nebo jaky mate postup? :o
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod kolarr1 » 07 lis 2009, 14:29

Moliro píše:
kolarr1 píše:Ahoj,naprostý souhlas s Elvisem!A pro Molira nevym proč by měl rybu utrácet naprostý nesmysl,když za dva dny muže být fit.Přeléčit a basta,tot muj názor a rada.


Každý máme svůj osvědčený způsob. Tahle ryba bude vždycky potenciálním zdrojem nákazy pro celé akva. Pokud se nejedná o záchranu druhu, je lepší se jí zbavit a hejno si doplnit z vlastních mladých.
To máš sice pravdu,ale nezapomen,když utratíš tohoto slabšího jedince muže se stát,že to zase odnese jiný slabší jedinec a takhle to muže jit stále dokola.No nic stejně už je to vyřešené.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 07 lis 2009, 14:51

Baktopur direct jsou antibiotika,to víme všichni kteří ho používáme,nebo ho známe,každý kdo si ho zakoupí dostane k němu návod tam si vše přečte a dozví se jasně ,že zahubí užitečné bakterie v AQ i ve filtru.Já ho doporučil z toho duvodu,že nebyla určená diagnoza onemocnění má širokospektrálni učinek což bylo v danou chvíli rozumné.Ze svych zkušeností mohu říct že ryby jsou vždy po trech dnech ready,Takže když jsem psal že po dvou dnech bude ryba fit tak jsem myslel tím,že bude mit naprosto v pohodě stolici ale né že bude uplně vyléčena.Již si zvolil entizol v pořádku,rozhodně se nemusíš bát toho že to bylo z toho ciklopu co jsi psal to určite né,občas jim ho dát mužeš,ale v malém množství na chutovku.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 07 lis 2009, 15:01

Elvisi:Rozhodně je nesmysl preventivně léčit ryby v chovnych a okrasnych nádržích,s tím nesouhlasím.Beru však to,pokud si někdo zakoupí nové ryby někde v akvaristice,tak bych to určite udělal,ale né žádným drijákem.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron