Zavadnost/nezavadnost bridlice

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zavadnost/nezavadnost bridlice

Příspěvekod marttin » 11 lis 2009, 00:59

Ahoj,
Mam v nove zakladanym akvariu pozadi a kryti filtru z bridlice. Koupil jsem ji v prirodnikamen.cz, je takova vic zvetrala, krasne sla delit na velky platy. Ale nekde jsem se docetl, ze bridlice muze obsahovat siru atd. a dalsi veci. Tahle nevypada uplne kompaktne, myslite, ze s ni muze byt nejaky problem, ze muze poustet nejaky jedovaty latky do vody? Da se nejak zjistit pritomnost jedovatych latek pro ryby? Sira samotna je ve vode nerozpustna a je vlastne i hnojivo, ne, tak by to snad rybam nemelo az tak vadit. Bylo s tim dost prace atd., tak se mi ted nechce vsechno vyhodit "co kdyby nahodou". Co takhle to otestovat nejakym zivocichem citlivym na nezadouci latky ve vode, treba nejaky plzi nebo tak, nic jinyho me nenapada....
Diky.
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

Příspěvekod wladys » 11 lis 2009, 01:04

Já mám v jednom akva udělané pozadí z plátů břidlice.A vše je v naprostém pořádku.O tom,že by měla být břidlice pro ryby a vodní živočichy nějak závadná slyším prvně.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod brova » 11 lis 2009, 01:21

Také mám asi ve 2 AQ břidlici, už mnoho let, a žádné problémy jsem nikdy neměl. :shock: Dokonce to slyším poprvé. :?
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod marttin » 11 lis 2009, 10:24

No tahle bridlice co mam neni uplne takova ta jednolita cerna z Hornbachu, ale spis takova barevnejsi, nehomogenni... ale tak snad to bude v pohode. Pro jistotu asi nejdriv dam par testovacich ryb, nez nakoupim cely osazenstvo.
Diky.
marttin
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Registrován: 06 lis 2009, 15:29

Příspěvekod Elvis » 11 lis 2009, 12:53

Břidlice není černá ale zelená a kovově se leskne. Nepleteš si to s opukou? Ta může být černá ale láme se do silnějších destiček. Břidlice se láme do tenkejch platů.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Sonic12 » 11 lis 2009, 14:06

Brácha má také pozadí z břidlice, nasbírali jsme ji nedaleko Potštátu a už asi tři měsíce akva jede úplně v pohodě, taky kámoš má celé pozadí z břidlice již min. 2 roky a bez problémů...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron