Ochrnutá Rybka??

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ochrnutá Rybka??

Příspěvekod Alena » 24 lis 2009, 20:56

Prosím o pomoc, pred dvema dny se objevila prvni rybka,ktera najednou hybala jen bocnima malima ploutvickama a zbytkem tela nehybala,takze plavala "nastojato". Do druheho dne umrela a dnes se to same objevilo u druhe rybky? Nejaka neurologicka nemoc??? :? A jeste se chci zeptat, mam problem s vodou,malo zabehly filtr,tak jsem pridala do filtru koupene nitrifikační bakterie. Po jaké době je mohu přidat znovu?? Díky moc
Alena
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2009, 21:36

Příspěvekod egon » 24 lis 2009, 21:04

Moc bych za to nedal, že jakoby ochrnutí bude jedna z poslední fáze otravy nečím v akva. Vyměn vodu(odstátou) změř PH Dusitany a pod. Zatím je to příliš málo info. Dvě ryby za sebou sou už trochu divný. Jak je starý akva? Filtr? Neutočila na tu ryby nějaká jiná?
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 24 lis 2009, 21:09

S těma "bakteriema" jen ztrácíš čas.Pokud máš ve svém okolí někoho,kdo má zdravou a zajetou nádrž požádej ho o filtrační náplň a tu ve svém akva vymáchej.Ty ryby neumírají na žádnou neurologickou chorobu.Nejspíš máš v akva vysokou hladinu dusitanů a dusičnanů.Měřit a pokud jsou hodnoty vysoké,tak nezbývá než častěji měnit vodu.

Pokud se ty ryby jako by kolébou nebo jemně vlní půjde nejspíš ještě o problém se střevními parazity.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod egon » 24 lis 2009, 21:12

JOJO wladys to trefil přesně
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Alena » 24 lis 2009, 21:54

No,to bude asi tou vodou, to mate pravdu, trochu sem udělala klasickou chybu,že jsem to uspěchala....a jak to dopadlo....bez komentáře. A jak teda často mam měnit tu vodu?? A ty bakterie jsou teda na nic??? Známý akvárko má,ale teď se mu tam zrovna objevila plíseň ka kytkach,tak to asi není dobrý nápad si vymáchat jeho filtr....
Alena
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2009, 21:36

Příspěvekod egon » 24 lis 2009, 22:27

No obecně něním vodu podle toho co naměřím. Jakmile je mimo PH, čpavky či dusitany měním až 20% vody. Po dvou hodinách udělám kontrolní měření zdali to je ok. Musíš si to trochu vychytat. Zpočátku jsem měril obden než jsem zjistil za jak dlouho voda pořebuje výměnu. Stačí jednou večer překrmit a ráno je tam dusitanů až až. Překrmování bejvá častým problémem začinajících akvaristů. ..
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod egon » 24 lis 2009, 22:27

No obecně něním vodu podle toho co naměřím. Jakmile je mimo PH, čpavky či dusitany měním až 20% vody. Po dvou hodinách udělám kontrolní měření zdali to je ok. Musíš si to trochu vychytat. Zpočátku jsem měril obden než jsem zjistil za jak dlouho voda pořebuje výměnu. Stačí jednou večer překrmit a ráno je tam dusitanů až až. Překrmování bejvá častým problémem začinajících akvaristů. ..
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod A+I » 24 lis 2009, 22:57

Ahoj Ali, nejlepsi, nejucinnejsi a nejrychlejsi reseni by bylo sehnat naplne ze zajeteho filtru ze zdraveho akvaria, vymachat je v kyblu s akvarijni vodu a vlit to do Tveho akvaria. Mela bys vodu ve Tvem akvariu testovat, at vis, na cem jsi.
Ale jinak (pokud jsi to uz necetla), tak tady se dozvis dost o tom, co vedet potrebujes :) .
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=3469
Z jake casti republiky jsi? Treba by Ti nekdo se zajetym filtrem vypomohl at ty ryby netrpi!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Alena » 24 lis 2009, 23:12

díky,díky Jojo,to jsem četla.....no jsem z Prahy,tak pokud se najde nějaký doprotivec,tak budu stastna...
Alena
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2009, 21:36

Příspěvekod A+I » 24 lis 2009, 23:22

Jeste sem napis jak velke mas akvarko s kolika rybama. Podle toho by pak mela byt dostatecne velka ta filtracni napln. :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník