Tmave bodky na cichlide

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tmave bodky na cichlide

Příspěvekod Radovan » 23 pro 2009, 15:48

ahojte, na jednej rybke som spozoroval pri brusnej plutve 2 tmavsie bodky, akoby pluzgieriky, rybka je inac aktivna, zerie, bez znamok apatie, neviete, co by to mohlo byt? fotku prikladam, nie je sice moc kvalitna, skusim este spravit lepsiu. dakujem za radu.
Přílohy
cichlida_skvrny.jpg
cichlida_skvrny.jpg (220.04 KiB) Zobrazeno 1172 krát
Radovan
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Obrázky: 13
Registrován: 29 zář 2009, 08:36

Příspěvekod A+I » 24 pro 2009, 12:06

Ahoj, ta fotka na rozpoznani neceho je opravdu strasna. To sis toho vsiml az tak najednou kdyz uz je to tak velke? Mohlo by to byt cokoliv a nejvic mne to pripomina Kaprivce - parazit Argulus. Nepohybuje se to obcas? :D
Podivej do sekce Akva choroby, tam je jedno tema o Kaprivcich a nebo to zkus lip vyfotit, podle te fotky asi nikdo nic neurci. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Radovan » 04 led 2010, 20:08

ahojte, ano, objavilo sa to dost rychlo, myslim ze zo dna na den, zacal som teda rybku podrobnejsie pozorovat a skumat, tie bodky sa nehybu, zacinam mat pocit, ze to je nejaka ranka, odreninka, ktoru si rybka sposobila niekde medzi kamenmi. zatial som parkrat zvysil teplotu a dal solny kupel. odfotit je to tazke, lebo rybka je este mala a dost vrtka, ziva. ale nejaka fotka sa mi predsa podarila, vyzera to tak, ze ta spodna bodka sa zmensila resp. predlzila, ta druha zase trosku zväcsila a trosku zcervenela. myslite, ze by pomohla nejaka lokalna dezinfekcia, aplikovana priamo na postihnute miesto? dakujem.
Přílohy
cichlida_skvrny2.jpg
cichlida_skvrny2.jpg (160.48 KiB) Zobrazeno 969 krát
Radovan
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Obrázky: 13
Registrován: 29 zář 2009, 08:36


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron