Umřel mi Trofík o:(

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Ondra » 17 led 2010, 21:34

Aspoň někdo tady má zdravej rozum :o (že pietro :lol: ) všichni pořád malawi Bloat a tropheus bloat.... Není to žádní specifikace onemocnění, jen soubor symptomů. Nějakej amík to vymyslí a hned to všichni používají (není to narážka na A+I)...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod bedna » 17 led 2010, 21:39

PIETRO píše:Řekni mi co je to Bloat a přejmenuji vědecké knihy.
Bloat je nesmysl, tato nemoc neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
:cry:


Tak pardon, neni to bloat, je to nejake strevni onemocneni, na ktere ti mohou vychcipat vsechny ryby, pokud to nezacnes lecit. Ostatne, me tri umrely. Pietro, psal jsem ti kvuli tomu email (info@it-bedna.cz - Tropheus bemba). Jen nechapu, proc se znovu a znovu chytat za nos, uz jste se tu nejednou kvuli tomu oznaceni hadali.
Naposledy upravil bedna dne 17 led 2010, 21:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod PIETRO » 17 led 2010, 21:46

Ondra píše:Aspoň někdo tady má zdravej rozum :o (že pietro :lol: ) všichni pořád malawi Bloat a tropheus bloat.... Není to žádní specifikace onemocnění, jen soubor symptomů. Nějakej amík to vymyslí a hned to všichni používají (není to narážka na A+I)...

Jsem rád, že si rozumíme. Konečně objektivní názor. Pokud se budeme bavit na odborné úrovni a používat dané terminologii výraz. Můžeme najít řešení a dál pracovat. Musíme si konečně uvědomit, že každá věc má své jméno a další náležitosti.
Jsme přece občané ČR a ne analfabeti co musí používat nesmyslné slangové amerikanizované bludy.
Alo raději to přejdi s chladnou tváři. :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod PIETRO » 17 led 2010, 21:49

bedna píše:
PIETRO píše:Řekni mi co je to Bloat a přejmenuji vědecké knihy.
Bloat je nesmysl, tato nemoc neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
:cry:


Tak pardon, neni to bloat, je to nejake strevni onemocneni, na ktere ti mohou vychcipat vsechny ryby, pokud to nezacnes lecit. Ostatne, me tri umreli. Pietro, psal jsem ti kvuli tomu email (info@it-bedna.cz - Tropheus bemba). Jen nechapu, proc se znovu a znovu chytat za nos, uz jste se tu nejednou kvuli tomu oznaceni hadali.

Mně se neomlouvej, neber to osobně :o Pouze píši svůj objektivní názor.
Nebudeme se tu hašteřit jak malí kluci.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bedna » 17 led 2010, 21:55

Tedy měl by začít aplikován entizol či přípravek na jeho bázi, nebo nikoliv? Mimochodem, Mára požádal o radu a ne o rozbor o ameri...a... to je jedno, mám dost. Můžete mu poradit, pokud jsem mu napsal něco blbě?
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod PIETRO » 17 led 2010, 22:08

Důležité je posoudit celkový zdravotní stav celé obsádky akvária.
Pak se dá vycházet z dané situace jak nadále pokračovat.
Není snadné přesně určit původce nemoci, bez určení symptomů a anamnézy.
Nejdřív se musí zjistit příčiny, co způsobilo úmrtí ryby.
Aplikace léčiv se odvíjí od pozorování a následného lab.vyšetření ryb.
Může se jednat o Protozoální parazity
V obrovském množství druhů prvoků se vyskytují druhy, které jsou původci velmi vážných infekčních onemocnění ryb (Čítek a kol., 1992). Mezi zástupce parazitující na rybách patří: Paramoeba, Cryptobia, Trypanosoma, Ichthyobodo, Hexamita, Ichthyopthyrius a další.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sarka.x » 17 led 2010, 22:25

Přečetla jsem si diskuzi a neodpustím si poznámku. Nejde přece o to, zda je něco "transparentní" (po americku) nepo "průsvitné (po česku) . Tady jde o záchranu ryb, aby Mára nepřišel o celou osádku. Jak tedy postupovat? Pozorovat může, dnes to může být ok, ale zítra může být už pozdě. Laboratorní vyšetření Mára rozhodně neprovede. Je čas aplikovat entizol pro celou osádku? To je otázka....?????????????
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod bedna » 17 led 2010, 22:30

sarka.x píše:Přečetla jsem si diskuzi a neodpustím si poznámku. Nejde přece o to, zda je něco "transparentní" (po americku) nepo "průsvitné (po česku) . Tady jde o záchranu ryb, aby Mára nepřišel o celou osádku. Jak tedy postupovat? Pozorovat může, dnes to může být ok, ale zítra může být už pozdě. Laboratorní vyšetření Mára rozhodně neprovede. Je čas aplikovat entizol pro celou osádku? To je otázka....?????????????


Volejte sláva a tři dny se radujte! Toto, co napsala sarka.x, je podle mě objektivní názor!
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Moliro » 17 led 2010, 22:31

sarka.x píše:Přečetla jsem si diskuzi a neodpustím si poznámku. Nejde přece o to, zda je něco "transparentní" (po americku) nepo "průsvitné (po česku) . Tady jde o záchranu ryb, aby Mára nepřišel o celou osádku. Jak tedy postupovat? Pozorovat může, dnes to může být ok, ale zítra může být už pozdě. Laboratorní vyšetření Mára rozhodně neprovede. Je čas aplikovat entizol pro celou osádku? To je otázka....?????????????


Kopie, nejak se to ztratilo ve vseobecne a z hlediska Máry naprosto zbytecne diskusi:

"Sleduj ostatni ryby a pokud budes mit podezreni, ze se to siri, nevahej s metronidazolem. U tropheusu to poznas jednoduse: nemocna ryba nezere"

Pokud jsou vsechny ryby v poradku, vymenil bych cast vody a krmil tak 2-3 dny opatrne. Pokud se do te doby nic neprojevi, melo by to byt v pohode.
Naposledy upravil Moliro dne 17 led 2010, 23:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mára » 17 led 2010, 22:55

no děkuji za příspěvky, každopádně jsem nechtěl aby se to tu pohádalo o:)).

Budu tedy osádku bedlivě pozorovat a jakmile uvidím, že začnou další potíže začnu s léčbou.

Jinak jsem akvarista amatér a je mi úplně jedno jestli se nemoc jmenuje bloat a nebo ne o:))

Hlavně abych nemusel lovit další rybku.
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron