Umřel mi Trofík o:(

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Ondra » 17 led 2010, 23:57

tak hlavně že máš bedno radost, to je hlavní. Nechápu co vám vadí na tom, když chceme aby tady ty diskuze měly trochu úroveň... No nic, škoda se snažit...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod sarka.x » 18 led 2010, 00:06

A co jsi Ondro poradil, kromě toho že chceš debatovat na úrovni?Čekat?
Kdyby se Ti složil jeden trofík z odchytového hejna, byl bys také tak v pohodě a nic nedělal ????????
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Ondra » 18 led 2010, 01:22

V pohodě bych nebyl. Protož již nějakou dobu Tropheusy mám, tak vím, že někdy prostě rybám nejde pomoct. Myslím že moje rada by hodně lidí pobouřila, proto jsem ji zde neprezentoval. Zní takhle: pokud se jedná o onemocnějí u jedné ryby, tak je lepší rybu "klepnout" a nezvyšovat tak riziko rozšíření nemoci na ostatní ryby. Léčení je možné až pokud se jedná o skupinové onemocnění. Je nejprve nutné najít příčinu. často to býjají vysoke No2 u nového akva, nevhodná hodnota pH, nízká tvrdost vody, nízká teplota, nevhodné krmení... Léčení není podle mých zkušeností příliš účiné.
Jsem zvědav co tahle odpověď vyvolá za debatu...
Rozhodně člověk získá nejvíc zkušeností z neúspěchů...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod sarka.x » 18 led 2010, 01:40

Ondra píše:V pohodě bych nebyl. Protož již nějakou dobu Tropheusy mám, tak vím, že někdy prostě rybám nejde pomoct. Myslím že moje rada by hodně lidí pobouřila, proto jsem ji zde neprezentoval. Zní takhle: pokud se jedná o onemocnějí u jedné ryby, tak je lepší rybu "klepnout" a nezvyšovat tak riziko rozšíření nemoci na ostatní ryby. Léčení je možné až pokud se jedná o skupinové onemocnění. Je nejprve nutné najít příčinu. často to býjají vysoke No2 u nového akva, nevhodná hodnota pH, nízká tvrdost vody, nízká teplota, nevhodné krmení... Léčení není podle mých zkušeností příliš účiné.
Jsem zvědav co tahle odpověď vyvolá za debatu...
Rozhodně člověk získá nejvíc zkušeností z neúspěchů...


Tvoje odpověď je Ondro"fér". A myslým, že patříš mezi uznávané chovatele, tak nikoho nepobouří (alespoň mě ne). Psala jsem Márovi že bych hledala někde problém. Čím krmí a jakou zachovává teplotu při výměně vody. Může to být náhoda, že přijde pryč jedinec ........ale spíš bych to typovala na nějakou chybu tebou popsanou.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 18 led 2010, 07:43

Maro, podle tech fotek to vypada na Malawi bloat a kdyby se jednalo o nase Tropheusy, tak s lecenim necekame. V Malawi akvariu by to bylo neco jineho, tam bysme jeste pozorovali, protoze tam se Bloat nesiri tak moc a nebo aspon ne tak rychle jako u Tropheusu. Tim spis, ze uz jsi psal pred par dny, ze se Ti na nich neco nepozdava. Tropheus na fotkach je ocividne nafouknuty a nema normalni zdravy vykal.
Kontroloval jsi kvalitu vody po tom leku Sera Bactopur? Tento lek znici nitrifikacni bakterie, tak radej udelej testy at vis.

P.S. Malawi bloat je odborny nazev v oboru Ichthyologie v USA pro strevni onemocneni ryb. Toz co s tim mam delat? Je to v kazde rybi knize. :D

PIETRO píše:Řekni mi co je to Bloat a přejmenuji vědecké knihy.
Bloat je nesmysl, tato nemoc neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Kez bys mel pravdu, ze neexistuje!!
Pietro, rekni mi, co je Tebou casto pouzivane slovo "Obsadka" a ja Ti reknu, co je "Bloat" . :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bedna » 18 led 2010, 08:41

Ondra píše:tak hlavně že máš bedno radost, to je hlavní. Nechápu co vám vadí na tom, když chceme aby tady ty diskuze měly trochu úroveň... No nic, škoda se snažit...


Mě nevadilo, že chcete, aby měla úroveň, ale opravdu mi chybělo, abyste mu řekli, co má dělat. (Přeci jen, já mám zkušenosti se střevními potížemi od minulého úterý a začal jsem to léčit až v pátek a tak to dopadlo. Vy jste trochu někde jinde a tvůj názor padl až skoro na konci. To bylo vše, co jsem chtěl, aby těch názorů bylo víc, ne jen můj, začni hned léčit a moliruv, at jeste chvilku pocka).

K tomu klepnuti a pobouření, naprosty souhlas s tebou, Ondro, ale nevim, proc bych se mel poburovat, sarka to napsala pekne a nebudu to opisovat. Ja to tak s mou zatim posledni umirajici bembou taky tak udelal, bylo videt, ze se trapi a jedna dalsi do ni zacala narazet, hned jak jsem to videl, tak sla... Je to hnusne, ale souhlasim.

A ted pojdte do me! Budu mlcet, neodporovat a snaset lincovani, hazeni kamenem a co ja vim, co jeste :22: :D :17: (doufam, ze je jasny smysl te posledni vety).

Propo Mara - jak to vypada?
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod PIETRO » 18 led 2010, 14:49

A+I píše:Maro, podle tech fotek to vypada na Malawi bloat a kdyby se jednalo o nase Tropheusy, tak s lecenim necekame. V Malawi akvariu by to bylo neco jineho, tam bysme jeste pozorovali, protoze tam se Bloat nesiri tak moc a nebo aspon ne tak rychle jako u Tropheusu. Tim spis, ze uz jsi psal pred par dny, ze se Ti na nich neco nepozdava. Tropheus na fotkach je ocividne nafouknuty a nema normalni zdravy vykal.
Kontroloval jsi kvalitu vody po tom leku Sera Bactopur? Tento lek znici nitrifikacni bakterie, tak radej udelej testy at vis.

P.S. Malawi bloat je odborny nazev v oboru Ichthyologie v USA pro strevni onemocneni ryb. Toz co s tim mam delat? Je to v kazde rybi knize. :D

PIETRO píše:Řekni mi co je to Bloat a přejmenuji vědecké knihy.
Bloat je nesmysl, tato nemoc neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Kez bys mel pravdu, ze neexistuje!!
Pietro, rekni mi, co je Tebou casto pouzivane slovo "Obsadka" a ja Ti reknu, co je "Bloat" . :D

Obsádka je odborný termín používaný v Ichtyologii je to skupina obyvatel( rybníka,jezera, umělé nádrže)skladba ryb,rybí populace atd.
Lze také použít slovo osádka??? Ale osádka se v tomto oboru nepoužívá.
Bloat mi raději nevysvětluj. V Americe máte jisté nesrovnalosti v odborných termínech. Vím, že se to uvádí jako střevní choroby ale nic to nevysvětluje ani přesně nedefinuje.
Pro Šárku- jsem rád, že máš snahu Márovi poskytnout dobře míněnou radu. Jenže to má své?????. Je mi jasné, že neudělá pitevní nález on sám. Jsou na to instituce jako je Státní veterinární ústav a když tam zajde a poprosí je možnost si tam nechat udělat histologická a další jiná vyšetřeni. Maximálně zaplatí expoziční sklíčka to je řádově 50,-Kč. Nemám křišťálovou kouli, abych zjistil co se děje z jeho rybami nebo v akváriu. Bohužel" :wink:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ondra » 18 led 2010, 15:10

Pietro, to je marnej boj, co je psáno, to je dáno :lol: .
léčení trofíků je dost nejistá věc, strašně záleží co je právě napadne, někdy se můžeš stavět na hlavu, ale vyzdechá celé hejno...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Pecan » 18 led 2010, 15:11

[..... Pouze píši svůj objektivní názor.
Nebudeme se tu hašteřit jak malí kluci.[/quote]

jenom ke zpřesnění , je to jako by si řekl že máš horkej led ... od toho je to Tvůj názor a ten je vždy subjektivní .... :P
Jenom dloubu a snažím s zlehčit občas lehce nervosní komunikaci.
Akvaristi jsou přeci klidní lidé, ne?
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod mára » 18 led 2010, 19:46

děkuji všem za informace, pokusím se z toho poskládat jak postupovat a snad to dopadne dobře :D

Hlavně už se kurňa nehádejte, kdyby to byla diskuze o politice, tak to pochopím, ale takhle ...

Jinak ryby teď vypadají OK.
Ale jak psala A+I jeden den jedna ryba, druhej den nic a třetí dvě.
Teď řeším jestli s Entizolem počkat, nebo rovnou aplikovat.
Asi ještě počkám, nechci tam házet léky zbytečně.


Čus.
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků