hubnutí u Julidochromisů

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

hubnutí u Julidochromisů

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 21 led 2010, 17:01

Prosím o pomoc. Mám skupinu cca 40ti odrůstajících mláďat Julidochromis regani Kipili. Teplota 25°C, ostatní parametry vody v normě (množí se mi v ní i Cyprichromisi). Během minulého týdne začaly některé ryby výrazně hubnout, polehávaly na dně a postupně chcípaly. Nasadil jsem multimedikal (malachyt. z., matyl. m. a FMC) spolu s osolením vody, ale nepomohlo to. Léčbu jsem spolu s 50% výměnou vody opakoval i tento týden, ale stále se to šíří a denně sbírám 1-3 mrtvé ryby. Nakažené preventivně odstraňuju, ale nepomáhá to. Co s tím? Díky za rady a nápady.
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod Radim Zídek » 21 led 2010, 18:33

Tímto způsobem Ti nikdo fundovanou radu nedá, nech si u jedné ryby udělat pitevní rozbor a následně na to začni léčit cíleně (živou rybu!!!) Tím vším co jsi tam nalil je spíše dorazíš, než pomůžeš.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Re: hubnutí u Julidochromisů

Příspěvekod PIETRO » 21 led 2010, 21:13

M.A.T.Y.S.E.K. píše:Prosím o pomoc. Mám skupinu cca 40ti odrůstajících mláďat Julidochromis regani Kipili. Teplota 25°C, ostatní parametry vody v normě (množí se mi v ní i Cyprichromisi). Během minulého týdne začaly některé ryby výrazně hubnout, polehávaly na dně a postupně chcípaly. Nasadil jsem multimedikal (malachyt. z., matyl. m. a FMC) spolu s osolením vody, ale nepomohlo to. Léčbu jsem spolu s 50% výměnou vody opakoval i tento týden, ale stále se to šíří a denně sbírám 1-3 mrtvé ryby. Nakažené preventivně odstraňuju, ale nepomáhá to. Co s tím? Díky za rady a nápady.

:cry: Pokud mají ryby katechickou dutinu břišní je pravděpodobné, že se jedná o střevní nemoc. Upřesnit nelze, pokud není provedena pitva, jak píše Radim. Příčin může být mnoho. Jen mě zajímá, kdo ti poradil takovou nesmyslnou a vražednou léčbu!! :shock: Nechtěj raději slyšet, jak bych ti něco řekl od plic. Napiš, co je u tebe že voda má v normální parametry ???
Vidím to jasně". Ryby jdou v malém akva : ( to je špatně,krmení neuvedeš?? Hlavní příčiny vzniku nemocí najdeš zde http://viktoria-jezero.cz/index.php/cla ... u-ryb.html
Být tebou okamžitě vyměním 50%objemu akva ,pořádně filtruji, použiju léčivo Metrodiazol,General Tonic možná kombinace léčiv.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: hubnutí u Julidochromisů

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 22 led 2010, 15:21

PIETRO píše:
M.A.T.Y.S.E.K. píše:Prosím o pomoc. Mám skupinu cca 40ti odrůstajících mláďat Julidochromis regani Kipili. Teplota 25°C, ostatní parametry vody v normě (množí se mi v ní i Cyprichromisi). Během minulého týdne začaly některé ryby výrazně hubnout, polehávaly na dně a postupně chcípaly. Nasadil jsem multimedikal (malachyt. z., matyl. m. a FMC) spolu s osolením vody, ale nepomohlo to. Léčbu jsem spolu s 50% výměnou vody opakoval i tento týden, ale stále se to šíří a denně sbírám 1-3 mrtvé ryby. Nakažené preventivně odstraňuju, ale nepomáhá to. Co s tím? Díky za rady a nápady.

:cry: Pokud mají ryby katechickou dutinu břišní je pravděpodobné, že se jedná o střevní nemoc. Upřesnit nelze, pokud není provedena pitva, jak píše Radim. Příčin může být mnoho. Jen mě zajímá, kdo ti poradil takovou nesmyslnou a vražednou léčbu!! :shock: Nechtěj raději slyšet, jak bych ti něco řekl od plic. Napiš, co je u tebe že voda má v normální parametry ???
Vidím to jasně". Ryby jdou v malém akva : ( to je špatně,krmení neuvedeš?? Hlavní příčiny vzniku nemocí najdeš zde http://viktoria-jezero.cz/index.php/cla ... u-ryb.html
Být tebou okamžitě vyměním 50%objemu akva ,pořádně filtruji, použiju léčivo Metrodiazol,General Tonic možná kombinace léčiv.



Pitva by byla moc drahá. To se nevyplatí. Navíc ani nevim kde by to u mě v okolí kdo dělal. A pokud jde o to akva, tak má přes 100L a to je myslim pro 3-4cm velký Julidky a několik malých daffodilů dost. Krmim mraženym cyclopem (propraným tekoucí vodou) a vločkama Sera. Vodu nyní měnim každý 2. den 50%. Voda má pH7,5, celkovou tvrdost 9°N. Zkusim teda výměnu vody spolu s důkladným přefiltrováním vody. Snad to některý přežijou. I když je fakt, že dnes žádná nechcípla a ty co žijí (až na výjimky) nejsou pohublé a žerou normálně. Tak to třeba nakonec rozdýchají..
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod Radim Zídek » 22 led 2010, 22:54

Pitva stojí cca 100,- nebo spíš nic, odkud jsi??
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod A+I » 22 led 2010, 23:53

Ja jsem cetla od jednoho ceskeho chovatele (z jeho zkusenosti), ze pH pod 7.5 je pro Julidochromis smrtelne. Nemuzou ty jejich problemy souviset s nizkym pH?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod PIETRO » 23 led 2010, 14:21

A+I píše:Ja jsem cetla od jednoho ceskeho chovatele (z jeho zkusenosti), ze pH pod 7.5 je pro Julidochromis smrtelne. Nemuzou ty jejich problemy souviset s nizkym pH?

Alo. Smrtelné to asi ne?? Jen pokud je ryba nemocná. V této hodnotě pH je její zdravotní stav na kritické hranici.
Jen stručně popíši proč??? Tedy za předpokladu že se jedná o Pleistoforózu. To je nemoc, která většinou postihuje pouze" tetrovité ryby. Nelze vyloučit nemoc i u jiných druhů ryb. Obecně pH má při onemocnění ryb je důležité sledovat a udržet ho na požadované hranici únosnosti.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 24 led 2010, 13:02

Kdyby ty ryby byly na pokraji smrti, tak se asi těžko budou množit jak o život... :wink: Přikládám foto nemocných.
Přílohy
P1060456.JPG
P1060456.JPG (126.54 KiB) Zobrazeno 2022 krát
P1060459.JPG
P1060459.JPG (153.52 KiB) Zobrazeno 2022 krát
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod Michal1987 » 24 led 2010, 13:18

Viem, že to sem asi nepatrí ale : Zdá sa mi, že ryby z "malawi a tanganiky" s takto prepadnutými bruchami niekedy vídavam v Hornbachu u nás, ale neviem čo to je.
Michal1987
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19 srp 2009, 20:05

Příspěvekod A+I » 25 led 2010, 00:53

Takhle vypadaji ryby pri invazi strevnich parazitu. Kdyby to byly nase ryby, tak jim nasadime metronidazole jak pise Pietro. Davkovani a zpusob lecby najdes tady na foru, napr. u Bednove nadrze s Tropheusy, probiralo se to tento tyden.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron