Kožovec rybí

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 19 úno 2010, 12:20

A+I píše:Krupicka se obcas na nove porizenych rybach vyskytne, ale lecime ji vodou teplou 30'C a soli - polevkova lzice soli na 20 litru vody, v akvariu musi byt pusteny vzduchovaci kaminek. Tahle koncentrace soli (i vyssi) nevadi prechodne ani sumeckum ani mrenkam.


Přesně tak, jak píše Ála. To je patrně nejlepší a nejšetrnější způsob léčby sumečků. Já ještě občas používám eSHa Exit, ten je vhodný pro sumce, kteří zrovna nejsou nadšeni z příliš teplé vody. Mám to vyzkoušené, i tento lék je k sumečků šetrný a nemusí se při aplikaci zvyšovat teplota vody. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 19 úno 2010, 12:39

Ja si myslim, ze hodne neznalych lidi zmatne to, ze kdyz zvednou teplotu na 28-30'C a osoli ji, tak cekaji, ze se to zacne hned lepsit a bile dupky odpadavat. A tak kdyz nevidi do dvou dnu zmenu k lepsimu, hned pristupuji k nejakym lecivum s nadeji na lepsi vysledek. Ale podle me zkusenosti se to zezacatku nelepsi, naopak se to par dni jeste horsi, protoze se vlastne vyviji ty cysty z parazitu, kteri nebyli na rybach jeste videt. Viditelne jsou az ty bile cysty. A kazda ta cysta sedi na rybe 3 dny nez se vyvine a odpadne - a to s lekem i bez leku. Mne trva vzdycky dostat to z ryb 10 dni nejmin. A pak jeste aspon tyden mam zvednutou teplotu a vodu osolenou, protoze chci mit jistotu, ze je vse pryc nebot krupicka se rada vrati pri nedoleceni. S lekem to probiha uplne stejne, taky se to napred par dni jeste zhorsuje, protoze zadny lek nepusobi na parazity uhnizdene na rybach - na cysty, ale az na ty vylihle volne plavajici jedince. Takze to s lekem v podstate trva stejne dlouho jako pri leceni jen soli a teplejsi vodou. Moje zkusenost.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 19 úno 2010, 12:57

Álo, v tom případě máme naprosto shodné zkušenosti. :o :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pekac » 21 úno 2010, 13:08

Zloženie Costapur : 100 ml obsahuje : 595 g formaldehydový roztok, 018 g malachytový oxalát, 100 ml aqua purifica...Čo sa týka liečby, po zvýšení teploty na 30 stupňov a použití 1g soli na 1 l vody po troch dňoch Vám neprajem ani vidieť, ako ryby vyzerali, nebolo možné sa na to len tak prizerať a vert tomu že to zaberie, ... preto som pristúpil na liečbu chémiou, aj keď niesom zástanca,,, vedel som že nejaká chémia môže ovplivniť ancistrusy, corydorasy a mrenky v akvariu, no nemal som na výber... buď-alebo, a ešte som hľadal aj prípravok tým druhom rýb nezávadný a našiel som tento. Tie ryby už mali napadnuté aj žiabre a neverím že v takom prípade už niekto ryby vyliečil. Najzaújimavejšie na tom všetkom je, že ryby ktoré nákazu doniesli zároveň aj prežili a sú to pancierniky...keď sa mi podarí pripojím aj foto do galérie...
Uživatelský avatar
Pekac
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 1
Registrován: 17 úno 2010, 21:23
Bydliště: Stropkov SK

Příspěvekod Pekac » 21 úno 2010, 13:09

Sorry 5,95 g
Uživatelský avatar
Pekac
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 1
Registrován: 17 úno 2010, 21:23
Bydliště: Stropkov SK

Příspěvekod brova » 21 úno 2010, 14:44

Pokud ten lék obsahuje formaldehyd, tak to ani jinak dopadnout nemohlo, než smrtí krunýřovců a panceřníčků. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 22 úno 2010, 10:59

Pekac píše: ... Tie ryby už mali napadnuté aj žiabre a neverím že v takom prípade už niekto ryby vyliečil. ...

Pokud ja vim, tak tim, jak ryby neustale filtruji vodu pres zabra, uchyti se jim vetsinou prvni paraziti prave tam. Normalne se uvadi, ze krupicka uz je na rybach v dobe, kdyz na nich vlastne neni jeste ani videt, a to prave na zabrach... az teprve pak se rozsiri na ploutve a telo.
Skoda, ze se nemuzeme dopatrat, co se presne rybkam stalo. Kdyby uhynuly z duvodu silneho napadeni - z otravy toxinu z parazitu, ja myslim, ze by to nebylo tak rychle a tak najednou. 1 gram soli na litr vody... to je docela dost, kolik te soli jsi tam vlastne dal? Sice C. Sterbai prezili, ale mozna Botie a Ancistrusi takove koncentrace soli nesnasi, ale nemuzu tvrdit. Nejvic to vazne vypada na to lecivo s kombinaci s vysokou teplotou a kdovi jeste cim vsim. Vymenil jsi dost vody nez jsi tam lek nalil?
Tu fotku jsi mohl vlozit i sem k tomuto prispevku.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Pekac » 22 úno 2010, 12:18

Vymenil som 1/3 vody v akva, soli som dal necele 3 polievkove lyzice.....najzaujimavejsie je ze tie nove pancierniky co som doniesol, vidno ich aj na foto mi vsetky ziju....keby to bolo chemiou tak by mi asi ani nemali prezit...tak neviem, no jedno je iste, ze prevencie nieje nikdy dost, preto uz v zivote nespravim taku chybu, ale nove ryby pojdu pekne krasne do karanténneho akva, ktoré si idem práve zakúpiť, nakoľko je moje 120 l akva skoro prázdne je treba začať nanovo....chcel by som si tam porieśiť Tanzaniku konkrétne cca 8 - 10 ks Lamprologus meleagris, a takých 5 ks Julidochromis Transriptus, dúfam, že Vaše rady mi aj naďalej pomožu pri udržiavaní a zveľaďovaní mojho akvaria, ktoré mi robí nemalé potešenie.....ďakujem za vaše príspevky a dúfam, že už si nebudem musieť písať o takých nepríjemných udalostiach,....
Uživatelský avatar
Pekac
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 1
Registrován: 17 úno 2010, 21:23
Bydliště: Stropkov SK

Příspěvekod A+I » 23 úno 2010, 10:13

Je to velka skoda, ale co uz ted nadelas .. Tezko rict, proc to ty Tvoje ryby nezvladly.
Ty sumecky sterbai, kteri Ti zustali, ale snad do Tanganyiky davat nebudes? Ja vim, hloupa otazka, ale radej se presto ptam :) .
Kdyz das do akvaria Lamprologus a Julidochromis, tak budou vsechny ryby dole u dna a vrch akvaria bude dost prazdny. Jake ma to akvarium vlastne rozmery?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Pekac » 23 úno 2010, 22:26

Ahoj, pôdorysne 80 x 35 cm, viem nieje dost velke pre cichlidy, preto chcem nieco mensieho ako lamprologusy, aj sa mi pacia....tie sumceky sa tam nehodia ja viem, asi ich zatial necham v tom akva co som teraz zakupil ako karanténne, ale myslim ze ancistrusa by som tam mohol dat...., co by sa mi hodilo k tym lamprologusom na vrch akvaria???
Uživatelský avatar
Pekac
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 1
Registrován: 17 úno 2010, 21:23
Bydliště: Stropkov SK

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron