bílé výkaly a otírání o dno

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 31 bře 2010, 09:29

S tim testem Ti neporadim nebot ho neznam. To musite ke vsem testum kupovat destilku?
Ryby sleduj, nekdy muze byt prubeh onemocneni se strevnimi parazity jiny. Ryby s chuti zerou, ale nemivaji zdrave vykaly, ty jsou hlenovite a prujmovite a hlavne pak zacnou ryby hubnout - zacne se jim propadat brisni dutina dovnitr. Tak kdybys neco takovyho sledoval, tak se pak ozvi. Pokud by ty divne vykaly pokracovaly i s krmenim vlockama Sera Flora, tak bych celou osadku prelecila Entizolem - zavcas! Kazdopadne ted nekrm aspon tyden nicim jinym nez tema vlockama Sera Flora, at mas jistotu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 31 bře 2010, 10:13

Určitě ten týden vydržím s Florou a budu pozorovat zda nějak rapidně nehubnou. K těm testům. Netuším jestli existuje nějaký test do kterého se destilka přidávat nemusí, ale každopádně tenhle test to je pakárna. Voda z akva 1ml + 9ml destilky + nějakej prášek. Čekat 5min přidat 10 kapek roztoku A. Čekat 5min přidat 10 kapek roztoku B. Čekat 5 min a voda má stejnou barvu jako před testem :-) Tedy alespoň v mém případě. Tzn. 100 kč v tahu a já pořád nevím kolik mám ve vodě NO3 :-)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod egon » 02 dub 2010, 06:19

No u mých ryb (samice) co nosí mladý už po prvnim tejdnu taky vypadají jako by byly na chcípnutí. Propadlý břicho mají všechny od toho jak nežerou jen zrychlený pohyb žaber a přehazování mladých v tlamce. Taky sem z toho byl poprvý mimo. :D
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 10:21

egon píše:No u mých ryb (samice) co nosí mladý už po prvnim tejdnu taky vypadají jako by byly na chcípnutí. Propadlý břicho mají všechny od toho jak nežerou jen zrychlený pohyb žaber a přehazování mladých v tlamce. Taky sem z toho byl poprvý mimo. :D

Po prvnim tydnu? :shock: Co mas za ryby a jak jsou stary?
To se mne nejak nezda. Jak ty ryby krmis? Na nasich samickach to neni poznat ani tesne pred vypustenim.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod egon » 02 dub 2010, 12:02

No to kdybych teď z hlavy věděl jak se tyhle menujou. Chlápek co mi je prodával mi to několikrát říkal ale já nemam na ty názvy moc paměť. Samice čistě ozanžová samec do růžova. Stáři necelej rok 6-7cm Asi ta velikost bude problém. Po vypuštění mají břicha zase ok jenže za 7 až 14dní mají zase jikry v tlamce. Za poslední měsíc mam cca50 mladých z 8 samic.
Krmím 3x denně kombinace Sera Vipan a Proflor
Na fotce jsou vydět
Přílohy
A1.JPG
Jak se jenují ty oranžový? :-)
A1.JPG (107.2 KiB) Zobrazeno 1651 krát
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 12:08

Ja tam zadnou "propadlinu" nevidim. :)
Zato tam vidim tak zluty svetlo, ze to tem rybam vubec neslusi. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod egon » 02 dub 2010, 13:37

No na ténhle totce to asi neni tak vydět. Je to více vydět kolem toho 20týho dne nošení.
Jakej je to jinak druh??? Aď sem chytřejší. Třeba si to už budu pamatovat. Zářiovky jsou standartně bílý teplota 5000k. Zabarvení do žluta dělá dno a kameny. Mám v plánu vyrobit modrý dyfusor. Ten by to světlo měl doladit. Hlavně fotka z mobilu taky neni nic moc vyfotim to pořádnym foťákem a bude to jiný.
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 13:47

Lidove: Zebra Red/Red
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 02 dub 2010, 13:50

egon píše:No u mých ryb (samice) co nosí mladý už po prvnim tejdnu taky vypadají jako by byly na chcípnutí. Propadlý břicho mají všechny od toho jak nežerou jen zrychlený pohyb žaber a přehazování mladých v tlamce. Taky sem z toho byl poprvý mimo. :D


Jj tak u těch co nosí to beru, ty pořád nějak míchají tlamkou a dýchají jak kdyby měl být každou chvilku konec. Jinak informace po nějaké době jsou, že pořád krmím jen Florou a řekl bych, že u většiny ryb se ty výkaly zlepšily. Kvůli tomu, že jsem nevěděl kolik tam vlastně mám toho NO3 jsem předevčírem řádně vysál bordel ze dna a asi jsem to trochu přehnal a vyměnil takových 60-65% vody(nedalo se nic dělat toho bordelu tam bylo fakt nějak hodně. Netuším odkud se vzal vitzuálně to z venku tak hrozně nevypadalo.) Tak doufám že to rybky přežijou. Ráno byli všechny u hladiny a připadali mi, že dýchají vzduch, ale netuším jestli to dělají běžně, protože po ránu bývám dost nepoužitelný, natož abych registroval co děají ryby. Nicméně manželka teď volala, že to vypadá že plavou normálně. Nečistil jsem filtr aby ta nová voda mohla chvílku proudit přes ty srajdy a rychle se znormalizovala. Tak snad to bude ok. Jinak Flora vypadá že jim šmakuje. Příští týden až si budu jist že je vše ok zkusím přidat ještě mražené, ale už asi žádné co obsahuje maso. I když chudinky aulonocary :-( budou z nich vegetariánky
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod egon » 02 dub 2010, 13:53

jo tak ten název my říkal taky Zebra red :-)
Díky
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron