bílé výkaly a otírání o dno

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 13:55

Nic si z toho nedelej, nase Aulonocary jsou taky vegetarianky. A nejenom Aulonocary ..
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 02 dub 2010, 14:11

[quote="mcgogo"] Netuším odkud se vzal vitzuálně to z venku tak hrozně nevypadalo.)


Ahoj, ten "bordel" Ti zapadal mezi ten štěrk co máš na dně tak nebyl vidět (určitě to má vliv na kvalitu vody). Já bych vyměnila štěrk za jemný písek. Kal se Ti usadí jen na vrchní vrstvě písku a v pohodě ho odsaješ. :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 14:17

Sarko, jak vis, jakej ma sterk? Ta fotka na predesle strane je nekoho jinyho :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 02 dub 2010, 14:18

A+I píše:Nic si z toho nedelej, nase Aulonocary jsou taky vegetarianky. A nejenom Aulonocary ..


Také mám gibberosy občas jako listokřupky. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod egon » 02 dub 2010, 14:57

Já osobně mam "štěrk" schválne právě kvůli odkalováni. Vyrobyl jsem si zvon ktretý bez problémů dosáhne na dno rozvíří bordel a hlavně nenasaje písek.
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod sarka.x » 02 dub 2010, 14:59

sarka.x píše:
mcgogo píše: Netuším odkud se vzal vitzuálně to z venku tak hrozně nevypadalo.)


Ahoj, ten "bordel" Ti zapadal mezi ten štěrk co máš na dně tak nebyl vidět (určitě to má vliv na kvalitu vody). Já bych vyměnila štěrk za jemný písek. Kal se Ti usadí jen na vrchní vrstvě písku a v pohodě ho odsaješ. :o



mcgogo: Nějak jsem špatně koukla (opravdu netuším co máš za dno ..... :3: :D Vařím a občas kouknu do "nouťase". Tak hlavně že jsem nepřipálila omáčku...)

Ahoj Egone tak můj příspěvek "přehodím" na Tebe. Hrubé dno není nejlepší volba. Rybky rády písek prohazují tlamkou a i na údržbu je písek vhodnější :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 15:00

Jenze jemna zrnka pisku potrebuji ryby pro traveni. Mel bys ho tam mit slabou vrstvu (asi 2 - 2.5 cm) o velikosti zrnek 1 mm. Mel by byt plaveny ricni, aby nemel ostre hrany.
A s tim hrubym sterkem jses na velkym omylu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod egon » 02 dub 2010, 15:10

Nebudu se přít, on v tom jemnej písek se taky najde. Tak na trávení, můj "štěrk" taky nemá ostré hrany, je to praný odpad z písku. Říka se tomu kačírek velikost frakce 4x6.
A to co z toho stavý bych sám nevěřil, nosí to pořád někam.

Jinak proč jsem na velkym omylu?
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod mcgogo » 02 dub 2010, 15:17

sarka.x píše:mcgogo: Nějak jsem špatně koukla (opravdu netuším co máš za dno ..... :3: :D Vařím a občas kouknu do "nouťase". Tak hlavně že jsem nepřipálila omáčku...)


V pohodě :-) i bez tak ses trefila. Mám tak taky docela hrubší štěrk 2-3mm. jemný píseček by byl lepší. No když takhle to holt dopadá, když je člověk hrr a nejdříve činí a pak se učí. Teď už to vím taky a až se mi uvolní nějaké větší akva kam budu moc na chvilku ryby přesunout, tak se hned vrhnu na úpravy. Chtěl bych tam dát i více kamenů a musím dát něco pod pozadí protože tam mám díru a mršky se mi tam podkopávají skrz písek. I když přijde mi, že nějak pořád nemůžu sehnat zvon se kterým bych byl na odsávání uplně spokojenej.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod goofy » 14 kvě 2010, 22:59

Mám dotaz. Chovám tropheuse teprve 2 měsíce, tak se možná zeptám blbě :-) Ty dlouhý výkaly jsou teda v pořádku nebo ne? Ryby jsou evidentně zdravé, žerou, dokonce jsem dnes zahledl potěr... Ale celkem běžně mají některé ty dlouhý vysící výkaly co za nimi vlají. Mám se znepokojovat??? Krmím Sera Flora + Sera Granugreen. Teď jsem začal mražené patentky a dafnie.
goofy
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 kvě 2010, 21:30

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron