bílé výkaly a otírání o dno

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod sarka.x » 14 kvě 2010, 23:27

goofy píše: Ale celkem běžně mají některé ty dlouhý vysící výkaly co za nimi vlají. Mám se znepokojovat??? Krmím Sera Flora + Sera Granugreen. Teď jsem začal mražené patentky a dafnie.


Ano, začni se znepokojovat. Okamžitě přestaň krmit patentkama!!!!! Krmila bych teď jen Sera Florou, sledovala ryby a přečetla si něco o Tropheusech.
Jestli mají dlouhé bílé průsvitné výkaly tak je to špatné a s léčbou bych neotálela. (Mě se u malých tropheusů stávalo, že mívali dlouhé zelené výkaly, to bylo ze spásání řasy z pozadí, tak to se nic neděje)
Přečti si toto hlavně odpověď č.1 od Pietra
http://www.wds.cz/tlamovci/forum_reagov ... 0fbdd9cd05

Když chceš krmit mraženým tak cyklopem
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod goofy » 15 kvě 2010, 09:20

Díky za tip. O patentkách už jsem se před pár dny dočetl a preventivně jsem je odstavil, takže mraženým jsem pokusně krmil asi 3 dny jenom. Právě, že o tropheusech čtu pořád něco a problém je, že informace tady na netu jsou často i protichůdné (výměna vody, léčit neléčit... čistit nečistit :-) - i v tom krmení patentkami). Mám akvárium založené od profi akvaristy, včetně rad a pokynů atd. Ryby prosperují, ale ty dlouhé výkaly mají některé z nich prakticky od začátku... jsou přímo od chovatele, těžko říct, zda je obvyklé, že si to přinesou s sebou.

Dnes ráno je akva křišťálově čisté, rybičky se prohánějí a těší se na snídani místo večeře, kterou včera nedostaly (viz problém v jiném tématu na http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=3825

Kdyžtak si to prosím přečti i tam a napiš.

S díky za rady...ať to plave .-)
goofy
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 kvě 2010, 21:30

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron