Náhlé úmrtí ryb

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Náhlé úmrtí ryb

Příspěvekod egon » 19 kvě 2010, 22:15

Zdravím začnu rovnou stručně. Již třetí den po sobě mi uhynula jedna ryba, dnes dokonce dvě. Na těle nemají žádné známky plísně, teček, zježených šupin ani nafouklost. Naopak se mi zdá že dve měli lehce propadlé břicho. A dnes jsem zjistil, že v akva jsou ještě 3ks malých co nežerou a taktéž mají břicho propadlé - ty krmení nepřímají. Nevím proč. Ryby se občas nějaká otírají o dno i dekoraci. Při tom se ale vydatně třou. NO2 neměřitelné PH bžně 7st. Dnes jsem z nějakého důvodu naměřil PH6 vyměnil jsem 50% vody. Je možné že by ryby tale chcípaly díky vysokému PH a trpěli něchutenstvím? Nebo je to nějaký střevní prazit? Jak se to pozná a čím léčit? Teplota je 24st týdně měním cca 30%vody používám studníční...
Prosím o rychlé rady a nápady než to akva budu muset celí zlikvidovat... :( :( :( :(
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Taroto » 19 kvě 2010, 22:32

no, tak to se nedá ani odhadnout co jim je, každopádně studniční voda nebude to pravé
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod tomes.st » 19 kvě 2010, 22:49

Ahoj, Egone prosím Tě, měl by jsi napsat alespoň co máš vůbec za ryby, jak ti takhle někdo může pomoc, když vůbec netuší co ti plave v akva. Petr
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod egon » 20 kvě 2010, 06:27

Vzhledem k tom, že ryby hynou nezávisle na druhu moc na tom nebude záležet. Jinak Hongi, Elongáti, Zebry, Yelou, Cyrtokara moori...
Jinak taky nevim čeho se chytit. Proto sem píšu, jestli tohle někdo nezažil.
Jinak Proč by měla bejt studniční voda špatná? Vzhledm k tomu že je pitná a rozbor říká že jí nic neni.
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod A+I » 20 kvě 2010, 11:49

egon píše:Vzhledem k tom, že ryby hynou nezávisle na druhu moc na tom nebude záležet...

Petr se Te zeptal dobre, ale Tys to nepochopil, nenapsal jsi pred tim totiz, co mas za ryby. Vzhledem k tomu, ze pises, ze mas pH 7 az 6 a zda se Ti vysoke, tak to vypadalo, ze tam mas nejake jihoamericke ryby.
Ryby, ktere mas, ziji v prirode v pH kolem 8 a teplote vody kolem 26'C. Pokud zacnou ryby hromadne hynout, je neco spatnyho s parametry vody. Muze to byt otrava (kterou vylucujes) a taky to muze byt dlouhodobe nizke pH a teplota, ktere ryby stresuji, oslabuji imunitni system a pak snadno neco chytnou. Pokud maji propadla briska, mohly by to byt strevni paraziti. Vzhledem k tomu, ze asi nebudes mit laboratorni rozbor ryby, tak by bylo podle mne nejlepsi nasadit Entizol. Zhasnout nad akva svetla, zvednout pomalu teplotu vody na 28'C aby lek pusobil a taky pomalu ryby zvykat na vyssi pH. Udelej jim ho napred asi 7.5 a pak za par dni nejmin 7.8 a mel bys nechat udelat rozbor te studnicni vody, kdy jste ho delali naposled? Nemohly tam vniknout pri velkem desti nejake chemikalie ci dusicnany z hnojiv z poli? A nebo muze byt treba moc mekka a nebo v ni muzou byt paraziti nebo nejaka bakterie (E Coli apod.)
Jak a cim ryby krmis?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod egon » 20 kvě 2010, 19:42

Rozbor vody je měsíc starý, pole okolo nemáme.
Teplota 24 je úmyslně, v téhle teplotě byly ryby odchovány a PH 7 rozhodně taky neni nějaká katastrofa... pokudli by ryby byli ve stresu tak se nebudou třít jak prokoplý.
Krmení sera vipan a proflor.
Takže, vyšetřní samozřejmě nemam, ale podezření na střevní prazity bylo takže se zkusilo jednu mrtvou rybku u vetrináře rozpitvat a podle všeho to tak opravdu je. Respektive zjištěn problém se střevy. Nasazeno tedy FMC a 60 lžíček soli na 700l takže se uvidí zítra jak to všechno dopadne.
Takže zatím díky za rady
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Taroto » 20 kvě 2010, 22:50

8? odkud to máte, osobně jsem viděl autentická data a max bylo 7,5. 8 je až ve velkých hloubkách
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod egon » 21 kvě 2010, 06:07

Jojo, přeně tak. 7 je tak akorát.
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod bohousek » 22 kvě 2010, 01:01

Ahoj měl jsem podobný problém a nepřišel jsem na to odneslo mi ot 9 saulosek a pak jak kdyz utne...secko dobry do ted uz je to tak 4mesice, musim zatukat...a neprisel sem na to.
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod bedna » 22 kvě 2010, 08:38

bohousek píše:Ahoj měl jsem podobný problém a nepřišel jsem na to odneslo mi ot 9 saulosek a pak jak kdyz utne...secko dobry do ted uz je to tak 4mesice, musim zatukat...a neprisel sem na to.


Ale bohoušku :lol:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron