Náhlé úmrtí ryb

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 22 kvě 2010, 10:42

Taroto píše:8? odkud to máte, osobně jsem viděl autentická data a max bylo 7,5. 8 je až ve velkých hloubkách

Takova autenticka data o chemismu vody v Malawi jsme jeste nikdy nikde nevideli. :?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 22 kvě 2010, 11:33

Autentická data :? :lol: pH kolem 8 je normalní pánové! Je zbytečné si tím zatěžovat hlavu jestli tam mám 7,2 či 7,5 když se ryby mají k světu tak jim do toho nerýpu a nechám pH jaké je. Potom se nedivte, že ryby hynou, když tu vodu mají každý týden jinou... :(
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 22 kvě 2010, 13:54

no to se stává a nejlepší na tom je, že to vždy postihne třeba jen jeden druh. Já jsem před časem přišel o všechny demasonky, o měsíc později o Labidichromise. Kompletně jsem musel přehodnotit vedení AQ. Dneska jsem si přinesl dva velké samce dragonů a doufám, že ti pojdou časem teprve věkem.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod PetrK » 22 kvě 2010, 21:30

Souhlas s A+I. PH 7 je MÁLO! PH u Malawi by nemělo klesnout pod 7,5. Pokud se stává, že Ti pH rapidně klesá s přibývajícím časem, tak to může být zbůsobeno nízkou alkalitou vstupní vody. Já mám vstupní pH 8,6, ale také přidávám při pravidelných výměnách vody sodu právě z důvodu zvýšení alkality a tím pádem i stability pH. Podle mě není ani idelání kombinace cyrtocar s mbunou které mají rozdílné potravinové nároky i rozdílný temperament. K cyrtocarám by byly daleko vhodnější např. aulonocary, placidochromisy, protomelasy apod. Z mbuny je asi nejvhodnější lab. cer. yellow, které se daleko snáze vyrovnají s planktonožravými potarvinovými nároky cyrtocar než ostatní mbuny typu mpangy, metriaclimy atd. Je to pouze můj názor. Přeji hodně štěstí ať vše dobře dopadne. PETR.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků