frontosa - plíseň na tlamě

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

frontosa - plíseň na tlamě

Příspěvekod dyndulinda » 27 kvě 2010, 22:09

Zdravím všechny, prosím o radu, samci cyphot. frontosa burundi vyrostla na tlamě nějaká boule či co, může to být jen otlačenina od kamene? Ta boule je vystouplá asi centimetr, šedá barva, na spodku a vršku má navíc takovou bílou pihu, ze který čouhají milimetrové chomáčky něčeho bílého, jakoby plíseň nebo tak něco. Samec (Vendelín) je starý 4 roky, délka cca 25 cm, krmím mraženýma koretrama a artémií, granule SAK energy. Tu bouli má dneska třetí den, přijde mi, že se pomaličku zvětšuje. Momentálně mám frontosy v 7OO l akta spolu s tropheusama duboisy a trop. moori orange, obě hejna asi po 3O kusech, protože akta pro frontosy začlo kapat a je ve stádiu předělávek, takže jim krmení ještě zpestřuje Sera Flora a Sera Granugreen. Filtrace je venkovní - filtr Tetra Tec 2400, a vnitřní – čerpací hlava Atman 202 vpíchnutá do bioakvacitu. Akvárko takhle funguje dva roky, doposud bez problémů, alespoň co se bakteriálních nemocí týče. Na tu otlačeninu usuzuji, protože Vendelín je z čiperů tropheusů viditelně znechucený a celý den tráví zalezlý pod šutrem, ven vyjíždí až po zhasnutí všech světel, tak jestli si třeba nemohl pysk ošoupat o písek a kámen, na který teď pokládá svou těžkou hlavu.. Ale stejně, myslíte, že bych měl nasadit nějaký bakteriální léčivo? Nepotkal jste se někdo s něčím podobným? Včera jsem vlil rozpuštěných 15 dkg soli, odezva doposud nijaká. Díky za jakoukoli odpověď.
Přílohy
vendelin.jpg
vendelin.jpg (83.84 KiB) Zobrazeno 1561 krát
dyndulinda
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 27 kvě 2010, 21:55

Příspěvekod A+I » 28 kvě 2010, 05:06

Ahoj, ja Ti, bohuzel, nereknu co to je. Ale urcite Ti muzu rict, aby sis hodne pospisil s opravou toho akvaria. Frontosy jsou ve stresu jednak z jineho prostredi a hlavne pak kvuli 60 neustale litajicim a honicim se Tropheusum. A to vis, ze kdyz jsou ryby ve stresu, vzdycky to oslabi jejich imunitni system a ryby pak lapnou kdejaky neduh nebo chorobu.
Nevim, jestli se muze takhle rychle udelat otlacenina. Ale bile chomacky nesignalizuji nic dobryho. Mozna tam chytnul zaplisneni. Jak casto tam menis vodu a kolik? Ja nevim, ale pokud neuvidis zlepseni po te soli, asi by to chtelo nasadit neco proti plisni. Mozna by stacilo to potirat akriflavinem nebo necim podobnym, ale to by zase byl jeste ve vetsim stresu z neustaleho loveni. Takze asi bys musel lecit cele akva :( . Ta boule netusim, co muze byt, ale nador nebo nejake kozni bujeni by nevyrostlo tak rychle.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod dyndulinda » 28 kvě 2010, 11:50

Měním týdně 200 l. Teď jsme na sebe zase zblízka koukali přes sklo, ta horní bílá piha se kapku smrskla, spodní se zvětšila a bílý chumáč narostl tak na půl centimetru, vypadá jakoby odchlíplá roztřepená kůže, no snad to teda plíseň nebo nějaká dermální mikóza (furunkl?) nebude. Jestli všechno dopadne dobře, budu říkat, že vendelín dospěl do adolescence a vyskočilo mu akné..
Ryby spolu musí vydržet do srpna, to mi přijde spoření a frontosám vybuduju útulný koutek. Jejich akva (540 l) stálo v patře baráku, sic v rohu nosných zdí, ale i tak stojan pomalu sedal s podlahou a když člověk prošel kolem, jakoby se trošku houpala hladina, možná proto začala nádrž kapat, tak chci zrenovovat pokoj a akva umístit na zeď.
Akriflavin neznám, ale co jsem o něm právě zběžně i-nastudoval, neměl by to být nějaký drastický chemický dryák, kdyby současné symptomy stagnovaly či nedejbože nějak vygradovaly, použiju ho.
Díky za radu!!
dyndulinda
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 27 kvě 2010, 21:55


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron