rozpat ploutvi

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

rozpat ploutvi

Příspěvekod jaroslav » 21 čer 2010, 19:08

zdravim mel bych prozbu tak mam prvni problem s rybami u nekolika ryb se rozpadaji ploutve hlavne ocasni a prsni 2 ryby uz jsem radsi utratil nemohli uz ani plavat a polehavali na dne, potravu prijimaji nasadil jsem baktopur a asi po tydnu zadne zlepseni vypada to ze se to zhorsuje vodu mam ok. solim asi 4 lzice na 40l.vody koupil jsem echa 2000 mam jeste prelecit akva diky za rady
jaroslav
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 2
Registrován: 28 led 2009, 20:53
Bydliště: telč

Příspěvekod PIETRO » 21 čer 2010, 19:50

Zdravím vás Jardo. Váš popis choroby je dosti minimální. Pokud chcete řešit problém, musíte napsat přesné informace.
To znamená popis začátku choroby (anamnézu). Jaké ryby trpí tímto problémem. Veškeré parametry vody. Cyklus výměny vody a veškeré podrobnosti o nádrži. Je třeba zjistit příčinu a následně se může řešit léčba.
Hlavně už nepodnikejte žádné léčebné kůry, které zbytečně zatěžují vodu a rybí organismus. Chtělo by to přidat kvalitní foto nemocných ryb.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

rozpad ploutvi

Příspěvekod jaroslav » 21 čer 2010, 21:14

vsiml jsem si toho asi pred 3 tydny u 1 ryby az ted se to rozjelo na vice ryb asi u 5 kusu prevazne samice elogantus a labidochromis yelow mam akva cistych 300l 25 ryb menil jsem vodu jednou za 14dni asi polovinu akva ted menim kazdy tyden polovinu nadrze hodnoty mam ph7.2 , no3-10, no2-0, kh-10, gh-8, u nekterych ryb jsou jen trochu rospadle ploutve ale postupem casu se to zhorsuje u jedne samice labidochromis je ocasni ploutev stazena a skoro sni nepohybuje porad se schovava nemohl jsem ji vyfotit
jaroslav
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 2
Registrován: 28 led 2009, 20:53
Bydliště: telč

Příspěvekod A+I » 22 čer 2010, 00:50

Na co je Esha 2000? Ja tedy neznam jeji slozeni, ale neni to nahodou, podle diskuzi ve foru, lek proti protozonnim parazitum (krupicka atd.)? To by asi na rozpad ploutvi nezabralo.
Pises, ze davas 4 lzice soli na 40 litru vody. To davas porad nebo az ted? Jinak pH 7.2 je pro afriku nizke. Jak mas ty ryby dlouho v pH 7.2 ?
Na rozpad ploutvi jsou ruzna leciva. Pokud uz to ma tolik ryb, vypada to na bakterialni pricinu, chtelo by to nejake sirokospektralni antibiotikum. Nevim, co u vas sezenes, ale snad Ti nekdo napise. Sirokospektrani antibiotikum je napriklad tetracycline nebo nifurpirinol a ten je obsazen v leku Bactopur Direct. Ja bych na Tvym miste zkusila ten Bactopur Direct. Ale pisu predem, ze prestoze se jedna "jen" o rozpad ploutvi, neni nekdy snadny to vylecit, obzvlast kdyz uz jsou ryby napadene i uvnitr.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod PIETRO » 22 čer 2010, 09:58

A+I píše:Na co je Esha 2000? Ja tedy neznam jeji slozeni, ale neni to nahodou, podle diskuzi ve foru, lek proti protozonnim parazitum (krupicka atd.)? To by asi na rozpad ploutvi nezabralo.
Pises, ze davas 4 lzice soli na 40 litru vody. To davas porad nebo az ted? Jinak pH 7.2 je pro afriku nizke. Jak mas ty ryby dlouho v pH 7.2 ?
Na rozpad ploutvi jsou ruzna leciva. Pokud uz to ma tolik ryb, vypada to na bakterialni pricinu, chtelo by to nejake sirokospektralni antibiotikum. Nevim, co u vas sezenes, ale snad Ti nekdo napise. Sirokospektrani antibiotikum je napriklad tetracycline nebo nifurpirinol a ten je obsazen v leku Bactopur Direct. Ja bych na Tvym miste zkusila ten Bactopur Direct. Ale pisu predem, ze prestoze se jedna "jen" o rozpad ploutvi, neni nekdy snadny to vylecit, obzvlast kdyz uz jsou ryby napadene i uvnitr.

Ali zde http://shop.miga.cz/esha_2000_20_ml-p3149.html´ Je to přípravek, který jsme testovali a výsledek a terapeutický účinek byl na velmi nízké úrovni. Nechápu, proč si takové léčivo pořád kupujete??? A utrácíte peníze za komerční hovadiny. :!:

Jardo, proč jsi tento problém neřešil ihned, když jsi ho zaznamenal??? Ohledně NaCl, to je dosti silná dávka a rybu notně poškodí. Taková léčba nemá vůbec žádný smysl. Určitě bych ti doporučil, důkladně odkalit dno akvária, následně přidat do akva léčiva. Možné použití léčiv: malachitová zeleň, metylénová modř, acriflavin, Fungi Stop, General Tonic, FMC, TERAP-AB,
Léčiva nesmíš mezi sebou kombinovat!!! Antibiotika nedoporučuji! Jelikož, nevíš o jaké onemocnění se jedná a neznáš původce!
Důležité je udržovat konstantní teplotu v rozmezí 28-30°C minimálně po dobu tří dnů. Po ukončení léčby zvýšit pH na vyšší hodnotu od 7,5-8.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 22 čer 2010, 10:35

Jaroslav - podle toho odkazu, co sem dal Pietro, jsi tam daval tu Eshu 2000 zbytecne. Neco mne napadlo, ale mozna to tak neni. Ale presto .. mohl bys sem dat celkovou fotku Tvyho akva?

Pietro - ja nevim, jestli pomuze malachytka, acriflavin natoz methylenova modr proti uz takto rozvinute nakaze. Slozeni tech ostatnich leku, cos uvedl, neznam, tak mozna Fungi stop, ale nevim, neznam slozeni a bude to spis, podle nazvu, proti plisni. Pokud je to bakterialniho puvodu, tak se antibiotikum asi nevyhne. Vzdycky je dobry zjistit pricinu onemocneni, ale dat rybu na rozbor by bylo drahy. Takze tezko radit. Tech sirokospektralnich antibiotik pro ryby neni zase tolik, aby musel znat puvodce uplne presne i kdyz uznavam, ze je vzdycky velke plus to vedet. Ale na druhe strane musi Jaroslav neco udelat nebo mu to ty ryby sezere. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

rozpad ploutvi

Příspěvekod jaroslav » 22 čer 2010, 16:33

yelow je na tom nejhur ostatnich asi 4 ryby maji zatim jen trochu rozpadle ploutve jinak jsem pred tim solil asi 3lzice na 150 l. jinak jsem ph drzel 7.2-7.6 mam mereni od tetry nevim jak je presne, esha 2000 zatim jsem ji nepouzil jen ten baktopur, zatim se mi nepodarilo zmensit fotky a poslat
Přílohy
jaja 3roky 011.jpg
jaja 3roky 011.jpg (165.43 KiB) Zobrazeno 3083 krát
jaroslav
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 2
Registrován: 28 led 2009, 20:53
Bydliště: telč

Příspěvekod A+I » 23 čer 2010, 06:22

No nazdar, neco bys mel podniknout nebo o nej prijdes. Pokud se to dostane az do tkane, tak uz ho asi nezachranis. :(
Tu fotku jsi sem nedal, ja jsem se chtela podivat, jak mas udelane akva - kolik tam mas jakeho pisku a kamenu, protoze ve vysoke vrstve pisku a nebo pod kameny, kde se bezne neodkaluje, se muzou tvorit bakterie, ktere zpusobuji rozpad ploutvi.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

rozpad ploutvi

Příspěvekod jaroslav » 23 čer 2010, 18:45

vecer zkusim udelat nejake foto, jinak pisku mam v prumeru 2-3cm pod kameny je docela cisto ryby to vymetou ,kdyz odkaluji tak jich par vyndam, problemy zacli asi po dvou mesicich kdyz jsem presel na vymenu vody a odkaleni jednou za 14 dni je to asi moc dlouha frekvence , vcera jsem byl u nas ve zverimexu baktopur direkt nemaji budu ho muset objednat zatim jsem dal do akva esha 2000 tak uvidim
jaroslav
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 2
Registrován: 28 led 2009, 20:53
Bydliště: telč

Příspěvekod A+I » 23 čer 2010, 22:53

Eshou2000 zbytecne zatezujes rybam organismus, to neni lecivo na rozpad ploutvi. Vzdyt jsme Ti to sem s Pietrem psali! Ty davky soli zatim vubec nepomahaji?
Jak je to akva velke a kolik je v nem ryb? Ty prodlouzene intervaly vymen vody s tim asi souvisi. Menila bych ted 20% vody kazdy den nebo aspon obden.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron