Tak a je to tu - bloat!

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 03 říj 2005, 18:49

:D Tak nech sa im dari ! Som rad, ze problem je vyrieseny :D
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 03 říj 2005, 22:58

Jsem rád, že to vše dobře dopadlo a že jsi rybky zachránil.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 04 říj 2005, 08:58

Tak jsem ráda, že problém se dal na ústup. ?UK ?UK
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 16 lis 2005, 12:37

No a je to tu, sviňa bloat! Ilangi mam doma presne mesiac. Ryby su v 100l akva a doteraz bolo vsetko ok az do nedele rana, ked mali dve ryby biele vykaly. Dovod vidim asi v krmeni. Pocas pracovneho dna som ryby krmil 5 x denne a pocas vikendu aj 8 x, ale len v mnozstve, ktore ryby skonzumovali do 2-3 minut. Vodu odkalujem 2-3 x tyzdenne, takze N02 a NO3 su v norme. Ryby pekne rastu a uz som sa ich chystal prihodit do 650ky. Ete jedna vec. V sobotu o 23:00 zabehol ku mna kolega a chcel vidiet nove ryby. Svetlo bolo zhasene a sice s nevôľou som na dve minutky rozvietil. Clovek si mysli, ze uz ma vsetko pod palcom a zrazu toto :evil: Dovovody, nedovody ihned som zahajil liecbu. Vymenil som 50% vody a nadavkoval 2x Baktopur directa 2x Entizol. Teplotu som zdvihol na 29°C a vypol osvetlenie + silne vzduchovanie. O dva dni som vymenil 50% vody a aplikoval polovicu tablety Bactopur direct a jednu tabletu Entizolu, v ktorom som nechal nasiaknut krmivo. Takyto postup liecby sa mi osvedcil pred rokom, ked som takto vyliecil Ikoly. Dnes som si tymto postupom nie celkom isty.
Keep in mind that in an 'aquarium' environment, Metronidazole will precipitate out of solution within 6-8 hours, so in order to keep the Met solution at an effective level, you need to perform a 25-30% water change every 6-8 hours, and add another 250 mg of Met per 10 gallons of water. (treat the entire tank, not just the water you replaced during the water change)

Nastudoval som si nejake informacie o liecbe tejto choroby a taktiez na zaklade canartovho postupu skusim toto: Vymena 30% vody po kazdych 8 hodinach a aplikacia novej davky lieciva, nakolko sa ucinok Entizolu po tomto case straca. Len teraz neviem aku davku Entizolu. Udava sa 100mg/38l vody, co je asi jedna 250mg tableta na 100l a inde zas 250mg na jeden US gallon, co tiez 38l. Este neviem, ci mam pouzivat aj Bactopur direct, alebo iba Entizol. Tymto hlavne apelujem o radu canarta. Dakujem.
Naposledy upravil Bob dne 16 lis 2005, 13:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod canart » 16 lis 2005, 13:53

Bob: Mrzi ma, co sa Ti prihodilo :( . Najma s Ilangami, na ktore sa urcite tesis, kym vyrastu.
Iba taka poznamka...zeru? Ak ano, idealne je aplikovat liecivo do krmiva, ako si daval. To by mohlo ucinnejsie zabrat.

Ohladom liecby: Vymena 30% vody kazdych 8 hodin bude asi zbytocna az drasticka. Skus menej, ja som menil rano a vecer, co sa mi osvedcilo, ale myslim, ze by stacilo aj 1x denne. Radim bude mat urcite iny nazor, ved ho tu aj napisal. Ja pisem len to, co mi zabralo.

Aplikovat antibiotika kazdych 8 hodin je vhodne, ale tazko prakticky...prepocitaj si, kedy budes musiet vstat a dat rybam liecivo...a este k tomu si chcel menit aj vodu. Viem, pre ryby by si to asi spravil, tak ako som to urobil aj ja, hoci som to robil iba 3x denne. To sa da. Ide o to, ze budes ryby vyrusovat aj v noci alebo skoro rano. Ak to technicky zvladnes, skus.

Davka sa naozaj lisi a ja som daval 9 tabliet Entizolu (250mg) na odhadom 350-380 l vody. Niektori chovatelia odporucaju aj omnoho vyssie davky. Metronidazol je velmi "jemne" antibiotikum, takze sa nemusis bat predavkovania. Pripadne, ak liecba nezaberie, zvys davku. Liecbu by si mal dokoncit zhruba tych 7 dni, aj ked budu ryby po 3 dnoch OK.

Tak dufam, ze sa Ti to podari, bola by ich skoda. Nejake fotecky by potom boli fajn ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Bob » 16 lis 2005, 14:17

Canart dik. Na tie Ilangi sa samozrejme velmi tesim a ked som videl co sa stalo tak ma skoro vystrelo :cry:

Skusim potom tu vymenu robit 2x do dna, uz aj kvôli vyrusovaniu ryb, co by im urcite neprospelo.

Ryby aj zeru aj nezeru. Jedne potravu vypluvaju ine nie. Je to dost tazko vypozorovat, ale rano su na dne hnede vykaly, ale aj sem tam plavu biele, nitkovite. Liecivo budem kazdopadne aplikovat do krmiva.

Davkovat skusim 1/38l ak nie tak to zvysim.

Dobre je, ze som to vystihol ihned na zaciatku a ryby su stale cule, len tie vykaly :(

Fotecky urcite budu (dufam, ze este bude co fotit)

A ten Baktopur direct :?:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Martin Novák » 16 lis 2005, 17:33

Bobe, drž se! Určitě to zvládneš a rybky vyléčíš. Postypy tady uváděné fungují, tak jistě zaberou i Tvé. Držím palce.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Bob » 17 lis 2005, 08:51

No je to horsie ako zle! Vcera som dosiel domov a jedna bola mrtva. Ihned som vymenil 30% vody a aplikoval Entizol 250mg/100l. Pozoroval som ryby a zrat uz nezrali vobec. Ryby su stale cule, plavu a napadaju sa ako zdrave, ale je tu jedna vec co ma zaraze na ich spravani. Ryba plave a zrazu zacna zo sebou hadzat a trhavo plavat. Jedna takto upadla na chvilu do bezvedomia a tie ostatne sa do nej okamzite pustili. Predpokladal som, ze takto skoncila aj ta prva a tak som rybu odchytil do sietky a nechal v akva. Ryba bola v "pohode" a rano som ju vypustil. Sietka bola tesne pri skle a bohuzial dalsia ryba sa vtesnala medzi sitko a sklo mimo vodnej hladiny a bolo ponej :cry: Ono ked sa dari tak sa dari :( Vecer som bol uz v koncoch a tak som zavolal Fuljera, co by mi poradil. Vsetko co robim som robil dobre a ten baktopur mi kazal pouzivat, tak som aplikoval jednu tabletu. Chcel som este zapnut UVC lampu, ale ze vraj ta by mi znizila, alebo az znehodnotila ucinok lieciv, ale mne sa to nezda. Sice som ju nezapol, ale stalo to zvazujem, preto sa Vas pytam, mate s tym niekto skusenost aby UVcko znehodnocovalo ucinok lieciv :?: Kazda rada pomoze.
Rano boli mrtve dalsie dve :cry: :cry: :cry: Uz neviem co mam robit :!: Stiahol som 25% vody a dal pol Bactopuru a jedn Entizol. Ryby sice plavu ako keby im nic nebolo, ale na to sa nemozem spoliehat. Spolu s Ilangami tam mam styri Ikoly rovnakej velkosti (moj odchov) a tie zeru a su vsetke v poriadku. Tie moori su ovela chulostivejsie. Som zvedavy cim ma "prekvapia" dnes.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Lgaspo » 17 lis 2005, 14:07

Je mi to hrozne luto Bob ! :(
Zial poradit Ti neviem, a zostava mi len drzat palce nech Ti uz ani jedna neuhynie !
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 17 lis 2005, 14:17

Pane jo, to je zlé - kolik ti zbylo rybek z původního počtu?
S tím UV - nevím, nemyslím si, že by to mělo mít nějaký zásadní vliv na léčivo nebo jeho působení. Snad kdyby mělo organický základ, jako třeba penicilin nebo co, možná melu blbosti.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron