Tak a je to tu - bloat!

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Ondra » 21 lis 2008, 22:34

Pokud není kvalitní voda bez NO2 a s NO3 pod 60mg/l, tak se není čemu divit že ryby jsou nemocné, zvláště Tropheust reagují velmi citlivě na NO2
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Turok » 21 lis 2008, 22:49

tropeusy v akva nemám...

jen malawi esterae, greshakei, yellow a trewasáky.

právě jsem vyměnil polovinu vody.... jak teda postupovat s tím ENTIZOLEM?



a dotaz co čerstvá vody nezničí bakterie ve filtru?
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod A+I » 21 lis 2008, 23:20

Cerstva voda bakterie ve filtru neznici, ale znici je to antibiotikum. Popis presne, co mas ted s rybama za problem.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Turok » 21 lis 2008, 23:29

jedna greshakei zemřela včera nežrala, zvětšené břicho ...

další dvě ryby jedna zebra ob a další samice greshakei taky nežerou, když je čas krmení tak připlavou k hladině ale o jídlo zájem nemají, ani jedna z těchto ryb nenosí,

před časem jsem do akva přidal novou molitanou pěnu (10*10*24) s čerpadlem a ponechal stavající aby se bakterie rychleji přenesly je to asi týden a od té doby začly problémy minulý týden jsem vyměnil asi 40= vody (předtím jsem pravidelně odkaloval dno a vyměnil zhruba 30až40l vody) ryby krmím jen spirulina peletami.

přes týden od pondělí do čtvrtka o ryby pečuje otec, nebot jsem ve škole takže nemohu sledovat co se děje v těchto dnech.

dnes jsem proměřil no2 a jeho hodnota byla 0,1mg a to i přes výměnu v předchozím týdnu, dnes opět výměna 50% vody.


pokud entizol ničí bakterie tak jsem v začarovaném kruhu protože hlídat v 300vc no2 a neustále měnit vodu bude asi problém.

nebude lepší ryby přeléčit mimo nádrž?
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod A+I » 22 lis 2008, 00:36

Ja myslim, ze problem neni v pridani molitanu, ale v prekrmovani ryb. Bohuzel nemuzes ohlidat, jak jsou ryby krmene a ono to dost svadi pridat jim vic, kdyz zadoni u skla. Clovek musi byt v tomto opravdu nekompromisni. Problem vidim v prekrmovani. Mozna bude lepsi koupit automaticky krmitko, nastavit si pozadovane mnozstvi na jednou az dvakrat denne a ostatni krmivo nekde zamcit z dosahu ostatnich :o .
Pokud uz ryby nezerou nebo dokonce umiraji, je nejlepsi a nejucinnejsi lecba: do Tve 300 litrove nadrze aplikovat 7-8 tablet Entizolu 3 krat denne po 8 hodinach a jednou denne vymenit asi 25-30% vody. To vse pri teplote asi 28'C a pri zhasnutych svetlech. Antibiotikum pusobi az nad 27"C a svetlo ho nici. Tablety je nejlip rozdrtit na jemny prasek, pak s par kapkama vlazne vody rozmichat na pastu a pak postupne pridavat vlaznou vodu a nalit do akva, spatne se totiz rozpousti. Je dobre krmit zradlem nasaklym v roztoku Entizolu - trosku prasku, trosku vlazne vody a nechat to nasaknout do zradla - asi 3-5 minut.
U Tebe to bude problem, kdyz nebudes doma. Kdyby mohl Entizol nekdo z rodiny aplikovat aspon jednou denne (nejlip vecer) a bez vymeny vody, je to porad vic nez nic. Pokud mas nejake jine akva, kde muzes ryby lecit, tak je tam prelov a lek propocitej podle mnozstvi vody v akva. Mel bys dodrzet leceni po dobu 8 dnu. Mezitim dobre odkal dno ve velkem akvariu a nech tam bezet normalne filtr.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Turok » 22 lis 2008, 15:57

oki tak dík za radu, zkusím se s tím poprat, akorát nemám toho entizolu tolik koupil jsem jen dvě balení tak uvidíme...

rozdrtil jsem ho na prášek přidal vlačkové krmení zalil vodou a pak dal ke krmení rybám včera večer a dneska ráno ryby až na jednu žerou tak uvidíme .. teplotu jsem zvýšil na 28stupnů a nesvítím..
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod A+I » 28 lis 2008, 11:06

Ahoj, jak jsou ryby? Neni mi moc jasny z toho, jak jsi to napsal, jestli jsi jim to dal jenom do zradla nebo i do vody. Pokud JENOM do zradla, tak neni potreba zvedat teplotu a zhasnout svetla.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Turok » 28 lis 2008, 11:57

ahoj dával jsem to vždy do žrádla a takto to dělal i otec dle pokynů, dnes jsem dorazil domů, ryby vypadají dobře od počátku léčby nezemřela ani jedna. to musím zaklepat!!!!

jediné co mě zaráží že po páteční výměně vody bylo už v neděli No2 na hodnotě 0,15 takže zase proběhla výměna 50%vody, preventivně jsem řekl otci at provede výměnu i v útérý dneska se chystám to změřit a sem zvědav čehos e dočkám ten nárůst je pro mně ale podezřelý.

škoda že jsem to s tou teplotou nevěděl dřív a hlavně světlem valisnerkám bez světla se moc nedaří.
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod PIETRO » 29 lis 2008, 21:47

Pokud ti léčba ,nebo něco kolem toho se ti bude zdát nejasná napiš vše ti zodpovím, také lze po léčení entizolem použít po dobu tří dnů čistý lékarnícky borax (boridum) je to podpůrný přídavek po léčbě Spironucleozy a Hexamitozy ten váš Bloat co tu tak nazýváte.Hodně zdaru a dobudoucna hlavně krm kvalitním krmivem a hlavně kontroluj záruční dobu ,krmných směsí. tato nemoc se přenáší i latentně nemocnými rybami,takže používej karanténí akva po dobu 10 dnů. Předejdeš tak jistým vyvarováním nákazy.měj se :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron