Tak a je to tu - bloat!

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 28 úno 2008, 14:43

Pokud ti slunce nesvítí celý den do akva, není deka potřeba, ale přistínění neuškodí, zvol si sám.

Sleduj, co sis způsobil únáhlených zarybněním. Bactopur directem zničíš vše a jsi v bodě 0 (co se týká nitrifikace) + oslabené ryby (ryby hladovění snesou, ale neměl jsi je podle mne krmit od počátku). Problematika je složitá a určení nemoci je trochu šarlatánství bez veterinárního rozboru. Léčíš, rozjíždíš nitrifikaci, mladé ryby, místo aby se věnovaly růstu - trpí léčením.........
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod facko » 28 úno 2008, 14:58

Hmm presne ako hovoris :(
Teraz si to aj uvedomujem cele, v akvaristike sa pytam mozem dat ryby ked som startoval s nitrivcom po jeden a pol tyzdny? jasne, osadzal som v dvoch varkach, no a je to tu.. moze tam byt vela pricin to je pravda, aj som ich krmil mrazenou patentkami.
Mozem si za to sam, namiesto toho aby som sa vytesoval, a relaxoval pri akva, tak ... :(
facko
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 úno 2008, 09:57
Bydliště: SVK BA

Příspěvekod mikro » 28 úno 2008, 17:31

Facko< neves hlavu,. take sme ted byl ve stresu kvuli nemocem. A lecil sem trpelive a povedlo se. Nádrž ale raději nech zaběhnout alespoň 2 týdny. lépe 3. Já teď také čekám je to tepre pár dní.. takže mám ještě cca 3 týdny..
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod facko » 28 úno 2008, 18:21

to mikro:
A kde mas teraz ryby? Predpokladam ze v nejakom mensom zabehnutom akva.
Ja take nemam.
Po ukonceni liecby skusim zohnat zabehnuty biomolitan zo zdraveho akva. Hadam sa niekto u nas najde.
facko
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 úno 2008, 09:57
Bydliště: SVK BA

Příspěvekod mikro » 28 úno 2008, 21:04

Facko< ano mám je v menším akva. Je to výhoda. Ale přeji ať rybky brzo vyléčíš.. :o
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod facko » 29 úno 2008, 08:50

to: mikro
Dakujem, aj tebe nech sa to vsetko ukonci bez komplikacii.
facko
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 úno 2008, 09:57
Bydliště: SVK BA

Příspěvekod Elvis » 01 bře 2008, 00:35

No vidíš oslabené rybky krmené velice výživnou potravou. Patentky bych zahodil a už se k nim nikdy nevracel.Špatně se jimi krmí a i při občasném krmení se jimi některé ryby dokážou přecpat.
Teď nekrm ale spíše proto aby jsi dokázal více udržet parametry vody.Ryby které jsou zdravé neonemocní protože to není infekční a pokud bys krmil suchou stravou namočenou do entizolu ryba která to pozře dostane více ůčinné látky do trávicího traktu a o to jde.Samozřejmně krmit málo ale to platí obecně.
Přistíněním léčbě zřejmně nepomůžeš ale klid rybám jen prospěje.

Ohledně filtru :Vím že ve tvé nádrži by šel i filtr s průtokem 1200l. Jde jen o to jemně rozvést vodu z vývodu.Pokud vodu vyvedeš jemně děrovanou trubkou(ne pár dírek ale opravdu mnoho a mnoho děr) proud (který je nežádoucí) v akvariu ani neuvidíš,budeš si myslet že filtr nefunguje.Toto vol spíš než regulací filtru tím se jen připravíš o výkon.
Ono totiž s tímto výkonem a dostatečnou kapacitou filtrační hmoty (externího kanistrového filtru) bude hladina NO3 neuvěřitelně pomalu stoupat a nebo nebude stoupat vůbec. Věř mi. :o

Ještě otázka: píšeš o hladině NO2 2,5mg/l? To ale znamená že ti ryby plavou v jedu.To by byl ten prvotní problém.Jestli to ovšem není omyl.Ekceptovatelná je pouze 0 a při zabíhání nádrže s rybami max 0,3mg/l

Doufám že se bude vše Zdárně vyvíjet. Hodně štěstí
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod facko » 01 bře 2008, 01:11

No NO2 mam opat na nule este vo stvrtok rano som menil vodu. Piplacka pri tolkom objeme ale dal som si na tom zalezat (rybky stresovat co najmanej, udrzat teplotu ...). Akva mam pre istotu zatienene dekou, jasne ze nie uplne nech maju daco to svetla ale na vecer ho necham radsej zakryte uplne nech im nepere svetlo zo ziaroviek, predsalen zasvecovanie, zhasinanie...
Dnes to uz vyzera lepsie, zbytocna panika asi :? , len som mal strach a prislo mi, ze to nebolo na ustupe, ta kombinacia baktopur + entizol zabrala krasne (aspon to tak vyzera) aj ked som prisiel o nit.bakt. :(. Ale uz mam slubenu vodu a molitan tak nabeh bude hadam v poriadku.
Do nedele chcem este nechat akva na entizole 2x denne 1tab na 50l, potom vymena 50% vody, fishtamin, nitrivec a v pondelok alebo utorok ta voda s molitanom zo zabehnuteho akva.
Ak by ste daco pozmenili na mojom postupe, rad si necham poradit.

Ten filter, no teraz si mozem trieskat hlavu o mur, ale dal som si poradit v dobrej akvaristike, tak som to pokladal za dobru radu,(dovera) chodim tam uz dlhe roky vzdy mi radili dobre, dokonca musim aj popriet nazor, ze by chceli na mne zarobit, filter ani nemali skladom, ale to je uz jedno, sice som chcel tu F305 rozdiel je tam par stovak.(F205 680l/h 4.7l objem, F305 1000l/h 5.9l objem). Original na fluvale je vypust len kohut ziadna dirovana rurka, to sa vsak da zmenit, dakujem za radu.
Uvidime ako to bude ta f205 zvladat, kamaratovy f304 spolahlivo bezi na malawi 300l akva dlhe roky. Uvidim ako sa ukaze po dobrom zabehu na mojom, v pripade nutnosti vymenim za tu 305 alebo iny vyrobca ale s Hagenom mam velmi dobre skusenosti.
Dakujem za rady, len skoda ze som o tomto fore nevedel este pred zacatim. :(
facko
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 úno 2008, 09:57
Bydliště: SVK BA

Příspěvekod facko » 02 bře 2008, 22:21

No tak vyzera to byt zvladnute. :D Este nevravim hop, ale trus je v poriadku, rybky papaju, ziaden dalsi uhyn, dokonca sa mozem pochvalit o opaku :shock:, ze som dnes objavil samicku elongatusa s plnou pusou :), no a hadajte coho, krmivo to nieje :D. Tak uvidime co z toho bude.
Akva som nakoniec nanovo startol len s Nitrivcom od Sery, pomalicky aj krmim 2x denne rano Vipam vlocky a vecer GranuGreen od Serty tak tiez.

Inac chcel by som sa opravit, vo vyssie uvedenych poznamkach, som pisal, ze malawi nemaju radi prud, ale uhm pravda je ina, daco to som pocital viac a jazero Malawi ma silne prudy, tak mi zase niekto nataral hluposti a ja debil som mu uveril :cry: , tak prepacte.
Takze co sa tyka prudu, kludne aj difusor na hlavicu a ide sa :D, lets make a surge :lol:
Ovsem s mierou ;)
Tak dakujem vsetkym za support a drzte palce nech to je uz ok.
Diky este raz.
facko
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28 úno 2008, 09:57
Bydliště: SVK BA

Příspěvekod Turok » 21 lis 2008, 20:20

zdravím tak už mě po několikáté navštívil BLOAT....

dneska jsem si sehnal ENTIZOL mám 300l nádrž jaké je davkování??

dle fora 100ml na 38l vody? jsou to tablety mám to rozdrtit na prášek?

a jak s výměnou vody? dneska jsem koukal že mám zvýšené NO2 asi 0,1mg/l
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků