dierana boku rybky

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

dierana boku rybky

Příspěvekod Bubak » 06 lis 2010, 20:59

Ahojte potreboval by som sa uistit ci to nahodov nieje daka choroba? Rano som spozoroval jednu rybku ako sa nevenuje potrave a len obstavala pri dne. Uplynulo 8hodin a rybka je uz mrtva.
Přílohy
06112010024.jpg
06112010024.jpg (172.29 KiB) Zobrazeno 3061 krát
Uživatelský avatar
Bubak
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 bře 2009, 17:25

Příspěvekod Schejby » 19 úno 2011, 13:25

Ahoj. Mám přesně ten samý problém. Minulý týden mi na toto umřela yellowka a dneska jsem našel Moori. Co s tím? Co je to zač? Jak to léčit nebo spíše tomu předejít..? Přidal jsem sůl a pro jistotu dnes ještě vyměním vodu. Děkuji za názory.
Přílohy
Běžky Leden 005-1024.jpg
Běžky Leden 005-1024.jpg (29.54 KiB) Zobrazeno 2647 krát
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 19 úno 2011, 14:58

Sejby, to je strasny :( . Ja nevim, co to je, tezko rict jen tak na dalku, ale mohla by to byt treba Septicemia nebo Vibrio.. V pripade toho by nebyla ta sul v akva vubec vhodna. Jak se to projevi v zacatku? Nevypada to napred jako takova krvacejici skvrnka? Leci se to leky jako je Tetracycline.
Je mne to fakt moc lito :cry: .
Mozna to odhali Pietro a nebo nekdo jiny. Zatim sem davam aspon nejake fotky pro porovnani.
http://www.google.com/images?q=septicem ... 75&bih=730
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod frodo » 19 úno 2011, 16:17

neviem ako sa to vola, ale raz som mal nieco podobne u jedneho mecuna, zacalo to tak ako spomina A+I, malou cervenou skvrnou, postupne sa to zo dna na den zvacsovalo, zacal sa robit akokeby pluzgier v ktorom bol hnis. Ryba uz bola na umretie, tak som sa aspon pokusil nieco s tym urobit. Ten pluzgier som prepichol, zostala takato diera a tu ranu som vycistl penicilinom. A cakal co bude. Na druhy den ryba este zila a rana bola trosku stiahnuta, tak som to zopakoval, a o tyzden bol pokoj.Vsetko sa zahojilo. Ale robil som to len jeden krat, takze nemozem potvrdit, ze to zabere vzdy.....aj ked to sice nebola jedina ,, operacia,,, ktoru som urobil, aby mi neuhynul domaci milacik.....
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod Schejby » 19 úno 2011, 16:49

Ahoj, děkuji za odpověď. Ryby červené skvrny neměly.. nejdřív se objevila menší černá tečka, která se během dvou dnů takhle roztáhla. Ryba pak už ploutví vůbec nehýbala.. Jak jsi A+I posílala ten odkaz na fotky, tak tomu se to nepodobá ani trochu.. Ach jo, to je polízanice.. Zatím sou ostatní rybky v pořádku, ale bojím se kdy to chytne další..
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod rm2003 » 19 úno 2011, 22:07

mal som podobne, dvakrat

1 raz - http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#42773
2 raz - pomohol esha 2000, vyhoda je ze nefarbi vodu
rm2003
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 15
Registrován: 11 led 2009, 16:48
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod worf » 19 úno 2011, 23:06

Já měl to samé u jedné skaláry amazonské,přelovil jsem ji do karanténího akvárka a použil MULTI-MEDIKAL a po týdnu léčení nebylo po díře v boku ani památky.Co to ale je nebo co to způsobilo jsem nezjistil.Skalára je v dobré kondici a u jiné ryby z toho samého akva se to neprojevilo.
Uživatelský avatar
worf
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 8
Registrován: 25 kvě 2007, 12:04

Příspěvekod PIETRO » 19 úno 2011, 23:17

Zdravím vás pánové a dámo.
Nikterak vám nebudu vstupovat do vaší debaty co a jak použít, to nemá smysl. Jelikož co zde píšete možná částečně "zafungovalo" ale nelze něco léčit a poskytnout tímto informaci pro indikaci léčiv pokud nemáte diagnosticky správně určenou chorobu.
To je bohužel velký nešvar v akvaristice jako takové.
Nedokáži přesně určit, o jaké onemocnění se jedná jelikož nejsem majitelem křišťálové koule a neumím věštit. Veškeré potřebné informace, které jsou pro možnou diagnózu důležité, jste ani jeden neuvedli. Tedy popis celé anamnézy atd. Pokud chcete odbornou radu a zjistit čím ryba onemocněla, nechte si odborníkem udělat pitevní nález (parazitologii,virologii,bakteriální nález atd.). Takový symptomů jsem viděl na rybím těle spoustu. Nevzhledné nekrotické vředy různě ohraničené odumřelou tkání atd. Co napsala Ali o Vibriosis tak v této diagnóze bych byl opatrný je tam shoda v určitém projevu nemoci ale Vibrio má jiné podobné příbuzné.
Rozdělují se do určitých skupin. Určit lze pouze laboratorně. Jde o to určit správný patogen. Tyto choroby jsou v akvaristice velice vzácné a většinou se tato choroba nachází na rybách s Importu a také na rybách co žijí ve vodě se slanou a brakickou vodou.
Velice rád bych vám pomohl, ale nevím jak určit bez laboratorního nálezu.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schejby » 20 úno 2011, 14:09

Včera jsem kompletně rozebral skalky v akváriu, vyčistil celé dno, vyměnil třetinu vody a přidal sůl. Ještě jsem za pozadím objevil zbytky yellowky o kterou už se z největší části postarala piskořka..:( Zítra objedu město a zkusím sehnat léčiva, které jste mi tady napsali a budu doufat že se již tato choroba neobjeví. Díky všem za rady a názory.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 20 úno 2011, 14:19

Jaká použiješ léčiva je na tobě. Ale proč léčit něco, když nevíš co léčit?????
Máš pocit, že jsou ryby nemocné nebo jeví známky nemoci?? Mají anamnestické příznaky??
Ti co ti napsali, že jim zabírá to či ono mají velice pramalé nebo žádné zkušenosti s léčbou ryb.
Veškeré popsané léčiva jsou na různá onemocnění.
Tak se rozepiš a možná něco zjistíme. :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron