problém s frontózkama

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 10 čer 2011, 12:50

Miro, pripravek na odchlorovani nalij do akva hned jak do nej zacnes napoustet vodu. Ke konci vymeny si napust do nejakeho dzbanu vodu z vodovodu, rozmichej v tom napred sodu a pak tu sul a nalej to do akva ke konci vymeny vody. Neodstavej to zbytecne tolik hodin, soda zreaguje hned a nalij to tam vsechno naraz, nenechavej to na druhy den.

Tem komarim larvam, kluci, moc nerozumim. Cervene jsou patentky a jsou dost zatracovane. V cem jsou ty bile, popr. cerne lepsi, nevite nekdo? Mandy, ty bile a cerne Frontosam neskodi?

Ahoj Pietro, s tou soli mi mluvis z duse, to jsem tady v tom vlakne psala uz asi 3krat, ale nikdo to moc nechce slyset. My mame vodu hodne mekkou, tak si myslim, ze je namiste pridavat vedle horecnate (Epsom) soli jeste trochu soli mineralni z more, co myslis? (Vincentku tady neprodavaji). Mineraly jsou pro ryby prece dulezite.
Dale, prosimte, nezlob se na mne, nechci Te chytat za slovicka, ale necemu ve Tvym prispevku nerozumim:
PIETRO píše:Vaše dohady jsou velice zcestné. Ryba pokud má možnost je schopná se necpat k "prasknutí"
Popis, že rybě se udělá ve střevním aparátu vzduchová kapsa, je také totální nesmysl.
Ps: Ryba při požírání potravy s hladiny sice nabere vzduch, ale velice rychle ho vypustí přes žaberní aparát. Frontozy mohu míti tyto problémy, to nepopírám a je to skutečnost. Většinou je složité určit příčinu. Jelikož se jedná o hlubinné ryby.

Mohl bys napsat konkretne ktere dohady jsou velice zcestne?
Dal jestli bys mohl upresnit, jestli se Cyphotilapie preziraji k prasknuti kdyz maji moznost i v jezere a jestli to vis urcite.
Taky prosimte napis, jestli vis na 100%, ze je totalni nesmysl, ze se Gibberosam / Frontosam muze udelat ve strevu vzduchova kapsa.
To, co pises na konci, jako PS, mi nedela zadny smysl, co jsi tim chtel rict? Jake "tyto" problemy muzou mit Frontosy a proc je slozite urcit pricinu kdyz jsou Cyphotilapie hlubinne ryby?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mandy » 10 čer 2011, 14:31

bílé ani černé jim jen prospívají a vtěch patentkách musí být něco co jim vadí
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Kamil » 10 čer 2011, 15:28

A+I: Lepší, horší..prostě to je jinej hmyz..

http://krmivaproryby.com/nabidka_krmiv/ ... entka.html
http://krmivaproryby.com/nabidka_krmiv/ ... retra.html
http://krmivaproryby.com/nabidka_krmiv/ ... komar.html

černý larvy jsou třeba výživný, ale je tolik jiných druhů, že mi ten smrad v mrazáku a při krmení na rukách za to nestojí :)

Ví někdo víc o těch patentkách? Problém je asi stejnej jako u nítěnky, že žije v bahně a tak je větší riziko si něco do akva přitáhnout.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Miroslav OTTO » 13 čer 2011, 06:10

Ahoj, patentkám se nejvíc daří v odpadních a znečištěných vodách. Jednou jsem viděl dokument o zpracování patentek na krmení, doslova je těžili v nějaké říčce u nějakých jatek nebo chemičky, byly jich tam tuny, jak říkala Kelišová, hnus fialovej.
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

Příspěvekod Kamil » 13 čer 2011, 07:39

Díky za odpověď..nedalo mi to a už jsem také pátral..je to jak píšeš - větší patentky žijí ve stojatých znečištěných vodách, takže patentky kupovat nebudu..
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mandy » 13 čer 2011, 07:54

A to bude asi ten problém,něco ztěch odpadů v nich zůstává i když je pročistí
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Dvořák » 13 čer 2011, 12:05

patentka se živí hnijícím organismem , tak jako nitěnka kdežto černá komáří larva fytoplanktonem a koretra zooplankton
Dvořák
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 06 led 2011, 20:17

Příspěvekod Miroslav OTTO » 17 čer 2011, 13:09

Ahoj, chci Vám všem poděkovat za vaše rady a názory. Ještě se chci zeptat pro případ potřeby , na webu se často uvádí, že v případě bakteriální infekce trávícího traktu ryb ( což mohl být můj případ ) se aplikuje Entizol ( Metronidazol ). To je ale antibiotikum, dá se sehnat jako volně prodejné ? Jaké je pak dávkování a aplikuje se samostatně, nebo třeba v kombinaci se Sera baktopur direkt ?
Míra
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

Příspěvekod Miroslav OTTO » 17 čer 2011, 13:10

Ahoj, chci Vám všem poděkovat za vaše rady a názory. Ještě se chci zeptat pro případ potřeby , na webu se často uvádí, že v případě bakteriální infekce trávícího traktu ryb ( což mohl být můj případ ) se aplikuje Entizol ( Metronidazol ). To je ale antibiotikum, dá se sehnat jako volně prodejné ? Jaké je pak dávkování a aplikuje se samostatně, nebo třeba v kombinaci se Sera baktopur direkt ?
Míra
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

Příspěvekod Miroslav OTTO » 17 čer 2011, 13:11

Ahoj, chci Vám všem poděkovat za vaše rady a názory. Ještě se chci zeptat pro případ potřeby , na webu se často uvádí, že v případě bakteriální infekce trávícího traktu ryb ( což mohl být můj případ ) se aplikuje Entizol ( Metronidazol ). To je ale antibiotikum, dá se sehnat jako volně prodejné ? Jaké je pak dávkování a aplikuje se samostatně, nebo třeba v kombinaci se Sera baktopur direkt ?
Míra
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron