problém s frontózkama

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod mcgogo » 17 čer 2011, 13:17

Ahoj,

řekni manželce ať si to nechá předepsat na gyndě :-) Taky to tak dělám. Sice na ni doktorka blbě koukala, ale když ji řekla, že manžel je akvarista, tak se jen zasmála a bylo předepsáno.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod mandy » 18 čer 2011, 09:10

jo jo je to pravda ,ale nech si napsat polikací ne zaváděcí :lol: jinak se dává v první dekádě léčení 1 tableta na 25L a po třech dnech vypustit 50% vody a opakovat aplikaci 1 tableta na 50L vody a to by mělo stačit s ničím nekombinovat,jinak tohle dávkování mám od Pietra a zabralo to perfektně
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod A+I » 18 čer 2011, 11:15

mandy píše: .. v první dekádě léčení 1 tableta na 25L a po třech dnech vypustit 50% vody a opakovat aplikaci 1 tableta na 50L vody ...

Mandy, nezlob se na mne, ale z tohoto nemuze byt nikdo moudrej. O jake prvni dekade mluvis? A o jak velkych tabletach? - dekada je deset neceho a tablety se vyrabi ve 2 ruznych velikostech 250 a 500 mg. Jak casto tablety aplikovat? Doufam, ze nejsi doktor 8) .
K te aplikaci: mame Metronidazole urceny primo pro ryby a podle vyrobce se ma aplikovat denne 250 mg na kazdych 10 US gallons (davame 250 mg na kzadych 25 litru vody). Pred kazdou novou davkou - tj. kazdy den se ma vymenit v akvariu tretina vody a aplikovat nova davka - nejlepe na noc, akva ma byt stale zhasnute (na svetle se lecivo rozpada), teplota zvysena na 28'C, protoze pod 27`C metro vlockuje a ma se normalne filtrovat a vydatne vzduchovat. Pokud je ve filtru aktivni uhli, musi se vytahnout. Polocas rozpadu metronidazole je 8 hodin. Voda se ma kazdy den castecne vymenit, aby se zredily davky jiz neucinneho leku. Aplikovat se ma nejmene 5-8 dni, ale pri vetsich problemech se ma lecit 10 dni. Rovnez pri vetsich problemech (bloat u Tropheusu a pod.), kdy byva pridruzena jeste i bakterialni infekce, je dobre metro kombinovat s sirokospektralnim antibiotikem jako napr. nifurpirinol (ten je obsazen v Sera Bactopur Direct) nebo tetracycline.

Jinak vam vsem dekuji za vysvetleni tech larev a Kamilovi za odkazy.
Takze ty patentky Frontosam skodi, ale treba Geophagove jsou s nima OK?
My kupujeme patentky vyhradne od Hikari, ti maji na mrazene krmivo 3 postupy sterilace, aby se znicili vsichni paraziti a bakterie a ty patentky kupujeme takove, ktere maji streva naplnene vitaminama. Mandy, to bys Frontosam taky radej nedaval? Dik.
http://www.hikariusa.com/biopure/bloodworms
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Kamil » 18 čer 2011, 16:24

Sehnat v ČR něco mraženýho od Hikari je si myslím celkem sci-fi, to závidím :)

Jinak jsem minulý rok zkrmil cca 2kg patentek jako doplněk, kupuji vždy od ověřených dodavatelů a neměl jsem jediný úhyn (23kůsu) ani nějaké jiné problémy. Ale pokoušet to nebudu a raději patentky vařadím.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Miroslav OTTO » 20 čer 2011, 06:03

Ahoj, tak že Metronidazol pro ryby se dá volně koupit, nebo ho předepisuje veterinář ? Použila bys ho tedy v mém případě, kdy ryby přestaly žrát , ale nebyly jasné žádné vnější příznaky nemoci ? Co udělé přípravek se zdravými rybami v akva, a nevyřadí biologickou filtraci zabitím nitrifikačních bakterií ? Je třeba po použití léku použít třeba Nitrivec pro restart bio filtrace, nebo předem vyndat třeba z jedné komory filtru akvacit a po konci léčení ho dát zpět ?
Díky, Míra.
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

Příspěvekod A+I » 20 čer 2011, 10:34

Ahoj, na to neni jednoduchy odpovedet. Kdyby prestal jest Tropheus, tak bych hodne zbystrila a co nejvic jeho i ostatni Tropheusy v akva hned pozorovala jestli nezjistim neco vic a s lecbou metrem bych neotalela.
U Frontos vlastne to stejny, ale neplasila bych se tak rychle. Kdyby nejdly ani dalsi den, snazila bych se podezrele ryby prelovit do nemocnicniho akva, co nejvic pozorovat a pro jistotu jim metro mozna nasadila, kdybych videla, ze maji nezdrave vypadajici vykaly apod. Jenze nevim, co bylo pricinou uhynu Tvych ryb, mne se totiz nepozdava ta rychlost, jakou to slo a proto si myslim, ze snad ani neslo o bicikovce ve strevech, na ktere je vlastne metronidazole vyrobeny. Na to by Ti odpovedel jedine laboratorni rozbor ryby, jinak to budou porad jenom dohady.
Metronidazole pro ryby je v USA volne prodejny, v Cesku ho urcite dostanes koupit u veterinare.
Metro nezdevastuje nitrifikacni bakterie. Normalne se celou dobu filtruje jakoby se nic nedelo a urcite zadnou napln z filtru nevyndavej. Kazdy den vymenit asi tretinu vody a po skonceni vymenit tak 60-70% vody za novou jako pri bezne vodovymene.
Metronidazole je rybam neskodny a nevadi ani nosicim samickam nebo cerstve narozenym prckum. Urcite je ale, kvuli navyku na leciva, nejlepsi lecit co nejmene a kdyz uz je to potreba, tak radeji lecit jen postizene ryby v nemocnicnim akvarku. Neco jineho je, jak pisu nahore, "bloat" u Tropheusu, to se leci cele akvarium. U Frontos je toto onemocneni spis neobvykle, ale stat se to muze. My jsme meli na toto jeden uhyn, kdy se pred rokem jedna, u jidla celkem aktivni, asi 8-9mesicni Moba zacala najednou chovat presne typicky pro toto onemocneni, prestala zrat, mela dlouhe prusvitne vykaly az se nakonec totalne nafoukla, protoze jsme si nevsimli vcas a prelovili ji az kdyz se nam zdalo, ze je trochu plnejsi v brisku a to uz bylo pozde a metro nezabralo. Jak se ryba zacne nafukovat, je na leceni pozde, bohuzel :cry: . A v chumlu 30 Gibberos nebylo snadny si vsimnout, ze by nektera nepolykala zradlo :( .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 24 srp 2011, 08:58

Ahoj kluci, na predesle strance jsme se bavili o tech larvach. Muzete mi, prosim, nekdo potvrdit nebo vyvratit, ze to jsou koretry? V obchodech maji jenom Glassworms a ja nechci ryby otravit :D , nasla jsem US a polsky popis:
Dik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Glassworm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wodzie%C5%84
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod PIETRO » 24 srp 2011, 09:06

Ano na fotografii je poslední stádium vývoje lárvy na imago.
http://www.coastsandreefs.net/books/nv/ ... nv&v=1&t=3
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 24 srp 2011, 09:16

Ahoj Peto, od Tebe mne odpoved obzvlast tesi :o .
Muzu s tema "Glassworms" teda krmit Gibberosy, Geophagy i Tetry? A jak asi casto?
Mate tu jeste nekdo nazor, krome Mandyho, ze by dospele Gibberosy nemely jest patentky?
Dekuji.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mandy » 24 srp 2011, 09:22

ahoj,nedavno jsem to znova řešil známej se mi vysmíval co je to za kravinu nekrmit frontosy patentkama a je to tak měsíc co jedné vylezlo oko a druhým dvoum začaly lezt ven na žábrách zvenku takový bílý červíci,dal na mě a začal krmit artemií a koretrou. během čtrnácti dnů se vše spravilo bez nějakých léčiv :)
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron