problém s frontózkama

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Ondra » 03 čer 2011, 14:55

radex píše:Moje rada zní,neléčit nic o čem si nejsem jist že se jedná o nějakou nemoc.Zbytečně tak zatěžujete organismus zdravých ryb jak píše Ondra.
Dietu a ani výměna krmiva nebude třeba jestli se jedná o projevy dominance.U vašeho krmiva nevidím problém a co se týká krmení tak jak píšete s rybami máte praxi,tak asi nekrmíte jako šílenec,to by ryby měli problém už mnohem dříve.
Možná bych zpestřil jídelníček o nějaké to rybí maso.POZOR ne však v živé formě(gupky atd…)to by mohlo zvýšit vrozený instinkt lovu a časem by se to mohlo stát osudné ostatním menším druhům ryb ve vašem aqa.
A ještě k těm kukačkám že jste je viděl jen 2x tak to znamená jediné a to,že se nekrmí společně s ostatními přes den.Tito hladový, noční tvorové mohou obtěžovat spící ryby a to nemusí mít zrovna dobrý vliv(možná by bylo vhodné jim hodit něco v noci k snědku ).Jsou to vše jen hypotézy,protože na druhou stranu by se to projevilo také dříve.Proto si myslím že tímto soužitím to nebude ryby si na přítomnost těchto fousáčů dávno zvykli.Jak jsem psal výše PUBERTA je sviňa. Ať se daří.


Radexi, co ty víš o soužití Moby a Synodostis multipunctatus ?? :lol: Moje odchytové Moby nemají s odchytovými kukačkami žádný problém (ani během tření). OTTO, hoď sem foto tvých kukaček, ať mám jasno co to doma vlastně máš :o (dost bych se divil kdybys měl pravé kukačky).
Já bych ti právě doporučil rybám dát nějaké malé živé rybky, tak zjistíš, jestli jsou ryby nemocné, nebo jen utlačované :!: Potěr gupek je ideální... Pokud je schované ryby nebudou prohánět a konzumovat, tak je někde problém.
Naposledy upravil Ondra dne 03 čer 2011, 20:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod hr » 03 čer 2011, 15:27

Tyhle keci miluju co je ti do toho jaký já mám zkušenosti se vzpamatuj?Co je to za keci ?Tvoje odchytoví ryby si narvi třeba do špic.Proč a nebo komu to tady zdůrazňuješ ?Já jsem na rozdíl od tebe popsal co se může a nemusí mezi těmito rybami dít a o to tu jde.
To že dáš do aqa potěr nějakých ryb tak utlačované ryby pokud jsou opravdu vystreslé z dominantního jedince a nežerou tak už vůbec nebudou lovit a žrát ani ten potěr ty chytroline.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Ondra » 03 čer 2011, 15:43

radex píše:Tyhle keci miluju co je ti do toho jaký já mám zkušenosti se vzpamatuj?Co je to za keci ?Tvoje odchytoví ryby si narvi třeba do špic.Proč a nebo komu to tady zdůrazňuješ ?Já jsem na rozdíl od tebe popsal co se může a nemusí mezi těmito rybami dít a o to tu jde.
To že dáš do aqa potěr nějakých ryb tak utlačované ryby pokud jsou opravdu vystreslé z dominantního jedince a nežerou tak už vůbec nebudou lovit a žrát ani ten potěr ty chytroline.


Vzpamatuj se, když napíšu, že mám kombinaci sumců a Mob a že podle mě to nebude ten problém, proč se ryby schovávají a nežerou, tak se hned čertíš??? Potrefená husa nejvíc kejhá :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Kamil » 03 čer 2011, 19:10

Radex: Ta čeština sakra!! A Ondra by měl vědět o čem mluví.. :o
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ondra » 03 čer 2011, 19:50

Mě prostě nejvíc naštvalo, že se radex začal ohánět tím, že nemusím všem zdělovat, že mám ryby z přírody. Právě proto to říkám, protože jsou z přírody a měly by mít zachované všechny reflexy a přirozené chování! Tím pádem by to mělo fungovat i u odchovů, jelikož jsou na mnohé věci naučené.
Těm koho to pohoršilo se samozřejmě omlouvám, ale ruku na srdce, kdo z vás nekoupí raději F1 rybku, než F5??
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod hr » 03 čer 2011, 20:44

Kamil,jestli chceš řešit pravidla českého pravopisu,tak seš na špatných stránkách a jestli nemáš nic k problematice otázky,tak si nech svoje keci na koledy.
Ondro,jasně jsem ti naznačil,o co jde.Tvůj příspěvek s poznamenáním toho,že jsou oba diskutované druhy divoké odchyty a k tomu otázka typu jaké já mám s těmito druhy zkušenosti.Co se tady jako snažíš naznačovat?To,jaké já mám nebo nemám zkušenosti,tak to opravdu neřeš.Přečti si pořadně vlákno od začatku a potom tady něco piš.V soužití těchto ryb jsem popisoval,co by teoreticky mohlo být příčinou a to celé bylo reakce pro A+I a hlavně jsem napsal,že tím to nebude.Nepokoušej se mě tady z něčeho zkoušet a nepřekrucuj to,co jsem zde napsal.Že máš ryby z přírody,je mi úplně ukradené,ale ty jsi asi nepochopil,že to,ať si je narveš do špic,jsem napsal proto,že původ svých ryb zde uvadíš jako trapný argument toho,že jsi snad proto zkušenější.
Nezapomeň se ještě jednou a pořadně všem omluvit a ukloň se u toho až k zemi! Jen dej pozor ať se znovu nebouchneš do hlavy.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Ondra » 03 čer 2011, 20:51

radex píše:Kamil,jestli chceš řešit pravidla českého pravopisu,tak seš na špatných stránkách a jestli nemáš nic k problematice otázky,tak si nech svoje keci na koledy.
Ondro,jasně jsem ti naznačil,o co jde.Tvůj příspěvek s poznamenáním toho,že jsou oba diskutované druhy divoké odchyty a k tomu otázka typu jaké já mám s těmito druhy zkušenosti.Co se tady jako snažíš naznačovat?To,jaké já mám nebo nemám zkušenosti,tak to opravdu neřeš.Přečti si pořadně vlákno od začatku a potom tady něco piš.V soužití těchto ryb jsem popisoval,co by teoreticky mohlo být příčinou a to celé bylo reakce pro A+I a hlavně jsem napsal,že tím to nebude.Nepokoušej se mě tady z něčeho zkoušet a nepřekrucuj to,co jsem zde napsal.Že máš ryby z přírody,je mi úplně ukradené,ale ty jsi asi nepochopil,že to,ať si je narveš do špic,jsem napsal proto,že původ svých ryb zde uvadíš jako trapný argument toho,že jsi snad proto zkušenější.
Nezapomeň se ještě jednou a pořadně všem omluvit a ukloň se u toho až k zemi! Jen dej pozor ať se znovu nebouchneš do hlavy.


Ty si ale debil... Já jsem to začal rozebírat až po té, cos s tim měl problém ty. Tvoje moudra sleduju už dost dlouho, né že bys neměl často pravdu, ale ta fofma je dost děsná. Všichni jsou zvědaví na drsňáka radexe, to je jasný...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Dvořák » 03 čer 2011, 20:59

Pane Otto jsou ty ryby nějak potrhané nebo okousané? Pokud ne , tak se obávám že to nebude utlačováním dominantním jedincem. Mám zkušenosti s dominantním pubertálním samcem C.Gib. v osmičlené skupině , žel bohu dnes již sedmičlené , kdy útoky byly během dne soustředěny na druhou největší rybu v hejnu . Když jsem přišel z práce , tak ta chuděrka ležela v rohu nádrže potrhaná jak od psa, ale ostatní giberky proplouvaly jakoby nic bez známek poškození. Po měsíci si samec alfa opět hrál na honěnou s dalším adeptem na smrt. Naštěstí to bylo o víkendu tak jsem mohl pozorovat (cca 30 minut než jsem samce alfa přelovil ) jak se to děje . No a jak jsem již zmínil vybere si jednu rybu a tu se snaží ubít až se dílo zadaří. Po čtyřech dnech jsem samce vrátil zpět a od té doby je klid (sem tam nějaká neškodná proháňka)
Dvořák
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 06 led 2011, 20:17

Příspěvekod A+I » 03 čer 2011, 22:30

Ondra píše:Kdyby se nalokaly vzduchu, tak by se je to nadnášelo a nebyly by stranou a schované mezi kameny. Myslím si, že nadnášení gibberos je taky často způsoben "překrmením" masitou potravou, ryby mají "větry" :lol:

Ondro, smej se, smej. Ale muze ze stat, ze Frontosa spolkne vzduch a ten zustane stat v klicce ve strivku a neposunuje se dal. Pred touto blokaci se pak nahromadi potrava, ryba se neciti dobre a zacne byt stresovana. Nasledek muze byt stejny jako u mbun nebo Tropheusu, kdy se zacnou premnozovat strevni bicikovci a nakonec se ryba nafoukne a uhyne. Je dulezity, aby Gibberosy nesbiraly ZADNE krmivo z hladiny.
A dal pises uplne to stejny jako ja nahore o zkazenem krmivu a aby Otto sledoval rybi vykaly. Nic novyho jsi tam nenapsal, jen to, ze ryby muzou mit vetry z masite potravy. Upresni, cemu rikas masita potrava.
Otto, ja nemam moc dobrou zkusenost s vlockama TetraMin a vyradila bych ho i kdyz vim, ze s tim nekdo krmi.

Ondra píše:Moje odchytové Moby nemají s odchytovými kukačkami žádný problém (dost bych se divil kdybys měl pravé kukačky).
Mozna muzou mit ale problem neodchytove Mpimbwe s kukackami a zajimalo by mne, jaky rozdil by byl, jestli to jsou kukacky prave a nebo leve. Napriklad Brovovy Gibberosy Mpimbwe byly z jeho kukacek na nervy.
Stejne tak souhlasim 100% s Radexem o tom krmeni zivymi rybkami i kdyby to melo byt jenom jednou na zkousku. Jak k tomu cuchnou, zacnou lovit a takovych pripadu znam moc. Cos myslel tou potrefenou husou? Vzdyt jsi Radexe primo oslovil, proto Ti odpovida on ... :roll:

Ondra píše: Právě proto to říkám, protože jsou z přírody a měly by mít zachované všechny reflexy a přirozené chování! Tím pádem by to mělo fungovat i u odchovů, jelikož jsou na mnohé věci naučené.
To je teda logika, Ondro! Kdyz maji zachovane vsechny reflexy z prirody Tvoje odchytove Moby, tak Ottovy Mpimbwe narozene v zajeti musi byt na ne naucene ... ?

Ondra Radexovi píše:Ty si ale debil...
Tim nerikas nic o Radexovi, ale mnoho o sobe, Ondro.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Ondra » 03 čer 2011, 23:08

A+I píše:
Ondra píše:Kdyby se nalokaly vzduchu, tak by se je to nadnášelo a nebyly by stranou a schované mezi kameny. Myslím si, že nadnášení gibberos je taky často způsoben "překrmením" masitou potravou, ryby mají "větry" :lol:

Ondro, smej se, smej. Ale muze ze stat, ze Frontosa spolkne vzduch a ten zustane stat v klicce ve strivku a neposunuje se dal. Pred touto blokaci se pak nahromadi potrava, ryba se neciti dobre a zacne byt stresovana. Nasledek muze byt stejny jako u mbun nebo Tropheusu, kdy se zacnou premnozovat strevni bicikovci a nakonec se ryba nafoukne a uhyne. Je dulezity, aby Gibberosy nesbiraly ZADNE krmivo z hladiny.
A dal pises uplne to stejny jako ja nahore o zkazenem krmivu a aby Otto sledoval rybi vykaly. Nic novyho jsi tam nenapsal, jen to, ze ryby muzou mit vetry z masite potravy. Upresni, cemu rikas masita potrava.
Otto, ja nemam moc dobrou zkusenost s vlockama TetraMin a vyradila bych ho i kdyz vim, ze s tim nekdo krmi.

Ondra píše:Moje odchytové Moby nemají s odchytovými kukačkami žádný problém (dost bych se divil kdybys měl pravé kukačky).
Mozna muzou mit ale problem neodchytove Mpimbwe s kukackami a zajimalo by mne, jaky rozdil by byl, jestli to jsou kukacky prave a nebo leve. Napriklad Brovovy Gibberosy Mpimbwe byly z jeho kukacek na nervy.
Stejne tak souhlasim 100% s Radexem o tom krmeni zivymi rybkami i kdyby to melo byt jenom jednou na zkousku. Jak k tomu cuchnou, zacnou lovit a takovych pripadu znam moc. Cos myslel tou potrefenou husou? Vzdyt jsi Radexe primo oslovil, proto Ti odpovida on ... :roll:

Ondra píše: Právě proto to říkám, protože jsou z přírody a měly by mít zachované všechny reflexy a přirozené chování! Tím pádem by to mělo fungovat i u odchovů, jelikož jsou na mnohé věci naučené.
To je teda logika, Ondro! Kdyz maji zachovane vsechny reflexy z prirody Tvoje odchytove Moby, tak Ottovy Mpimbwe narozene v zajeti musi byt na ne naucene ... ?

Ondra Radexovi píše:Ty si ale debil...
Tim nerikas nic o Radexovi, ale mnoho o sobe, Ondro.


Díky za reakci. Ty seš prostě osoba, která má ke všemu milion řečí a všemu nejlíp rozumíš a musíš napsat ke všemu něco '(viz tlamovci.cz a sraz v Čáslavi). Proč jsem napsal to, co již bylo zmíněno výše?? Proto, že když někdo chce slyšet radu, tak je rád, že to stejné (nebo podobné) čte víckrát a ujistí se v tom, že na tom ani něco bude.
Dle mých zkušeností mají Moby více větrů z lile, než třeba z mražené Artemie. Celkem mě překvapilo, že z rybiček žádné zažívací problémy namají.
Ohledně těch kukaček... To je taky nekonečné téma. Každej samozřejmě ví, jak se kukačka plete všem rybám do tření a jaké má návyky a chování, když ji všichni chováte. Já jen bráním "pověst" kukaček, jelikož vím, že tyto ryby jsou velmi aktivní přes den a plavou v akva s tlamovci. Vadí mě přístup velkochovatelů, kteří vytváří tyto falešné "kukačky" které dorostou do mosnstrózních rozměrů a pak v noci ruší ryby. To ale nedělá Synodontis multipunctatus!

Ještě k tomu vzduchu. Vím, že se to stává a že někteří experimentátoři dávají do akva i nějaké krycí sklo pod hladinu, aby se ryba nemohla spolknout bublinu. Mám v akva s Mobama velice jemnej písek a je patrné, že když sbírají potravu ze dna, tak že potom mají sypké výkaly plné písku. Když budou mít možnost si čistit střeva (třeba pískem), tak si myslím, že pravděpodobnost, že vzduch ve střevě zůstane, je mnohem menší. Když moje samice donosí (nebo když jsou jikry neoplodněné a nedonosí), tak vždy chodí ke hladině a bere bubliny do tlamy(mám potvrzené, že to dělají gibberosy u více chovatelů). To dělá třeba týden a je tím uplně posedlá a nikdy se nestalo, že by ryba měla nějaké trvalé následky. Netvrdím, že trvalé následky z toho mít nemůže( a pár ryb jsem viděl, co se neustále pohupovaly ocasem nahoru). Nemyslíš, že problém s plaváním nemůže mít i z jiného důvodu, třeba že může mít i nějakou poruchu plynového měchýře?
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků