problém s frontózkama

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Kamil » 06 čer 2011, 08:20

Na to krmení se tady budou názory asi různit, ale já tyhle ryby vůbec vločkama nekrmím. Hlavní potrava jsou grundle, gammarus, kryl, větší krevety, komáří larvy, různý odřezky ryb, doplňkově patentky, velký granule a pěstuju ve dvou bednách žížaly. Za dva roky jsem neměl problém, ryby hezky rostou. Krmím nepravidelně 1-2x denně a 1x týdně hladovka. Sumcům dávám spirulinový tablety a ty semtam taky ocucávají..
Ta dávka krmení mi přijde nějak málo..

Když jsem ryby kupoval, ptal jsem se chovatele, jak často krmí granulema a on říka - ryby jsou masožravci, proč bych je měl cpát piškotama a hodil jim tam celou krevetu se slupkou..jen se po ní zaprášilo.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dvořák » 06 čer 2011, 12:13

asi vnitrodruhová reakce na změnu ph
Ryby ovlivňuje pH jednak přímo (změna pH = změna osmotického tlaku), jednak nepřímo díky již zmiňovanému ovlivňování formy rozpuštěných chemických látek. Velmi podstatný je vliv pH na dusíkový cyklus – při pH nižším než 7 je prudce je prudce jedovatý amoniak NH3 přítomný v relativně neškodné formě NH4+, při zvýšení pH nad neutrální bod se pak mění rychle na NH3, což může mít fatální následky. pH také ovlivňuje činnost nitrifikačních baktérií.
http://maniakva.sweb.cz/chemie2.htm
Dvořák
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 06 led 2011, 20:17

Příspěvekod Miroslav OTTO » 06 čer 2011, 13:25

Myslíte, že by se nárazově změnilo PH vody z vodárny. Já vodu od založení akva upravuji pořád stejně. Z vodovodu vždy tekla voda tak 7 až 7,5. Je tedy eventuální chyba, že přidávám při výměně sodu ( Ta je přece pufrovaná na 8, 5 ? To by přece těmto rybám nemělo vadit ? Je tedy lepší PH vody sodou nezvedat ? Nádrž určitě není přerybněná, všechny ryby jsou ještě mimina. Ryby změnily chování dva dny po poslední výměně vody. Ale jak to , že většina ryb, včetně ostatních Mpimbwe je v pohodě ? Díky za Váš názor.
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

Příspěvekod mandy » 06 čer 2011, 14:54

Ahoj,měl jsem stejný problém u 6cm blue zaire kapamp i stejné příznaky ,polehávání a naklánění pak následovala dýchavičnost,ale přisuzoval jsem to stresu ,protože největší kapampa ,zřejmě samec jim dával pěkně na frak,ne ,že by je honil nebo tak něco ,ale hlídal je v rohu a když chtělá nějaká pryč okamžitě jí tam nahnal zpět,to trvalo vždy tak čtyři dni a pak nastaly problémy s poleháváním atd.až ke smrti jedince,ale je to opravdu o sledování,přišel jsem na to až po pěti dnech a dvou úmrtí a to jsem u toho seděl tak 2-3 hodiny každý večer,třeba tato rada pomůže ,Jirka
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Dvořák » 06 čer 2011, 15:51

možná by poradil p.Kraut na konkurenčním webu.
Dvořák
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 06 led 2011, 20:17

Příspěvekod hr » 06 čer 2011, 22:20

Mandy,zapoměl jsi napsat tu radu. :roll:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod mandy » 07 čer 2011, 07:35

vypozorovat tu dominantní rybu co je stresuje,dal jsem jí pryč a je klid :o
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod hr » 07 čer 2011, 08:30

Mandy vzpomeneš si jestli byli pronásledované ryby nějak potrhané,jak zde píše Dvořák.Jestli ano,tak Miroslav píše,že jeho ryby nebyli nijak poškozené.Na druhou stranu,je dominantní ryba nemusí kousat,ale jen zastrašovat svými výpad.Jak jsem psal a píšeš to zde i ty,i Dvořák,že tyto projevy agrese,se nemusí dít zrovna před našimi zraky.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod mandy » 07 čer 2011, 08:39

neměly ani škrábanec,prostě je držel v jednom rohu a nepustil nikam dál ,pak přestaly žát a dál už jsem to tam psal,chce to si udělat po večerech čas a sledovat ,která z těch potvor to dělá,já už mám teď v akva naprostej klídek a toho samce jsem dal známému a tam je naprosto v klidu a ničemu neškodí
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Miroslav OTTO » 07 čer 2011, 09:21

Zdravím pánové, eventuálně dámy. Ryby pozoruju často a občas je jedna větší prožene ( ostatní mají tak 10 - 12 cm, ta jedna tak 15 - 17 ), ale nic strašného prostě zajedou mezi skalky, zase vyjedou a je klid. Občas se ty menší proženou i mezi sebou nebo stojí proti sobě a náznakově proti sobě cukají, ale jinak nic. Mám v akva třeba i Calvuse tak 5 cm, hejnko Cyprichromis jumbo Kitumba nebo Leleupi 5 - 6 cm a ani ta větší Gibberosa si jich nevšímá. Bylo by řešením doplit hejno o nějakých 6 ks v podobné velikosti ? Nemám tu větší kam přelovit a opravdu se mi nezdá, že by je nějak utlačovala, ani od krmení je neodhání. Díky, Míra.
Miroslav OTTO
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 31 bře 2010, 08:26

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků