tlamovci špatně plavou

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

tlamovci špatně plavou

Příspěvekod vratimov » 14 lis 2012, 11:21

Dobrý den.
Ryba je zhrbená a celkem aktivní ale ve chvíli když přestane plavat,tak klesá ocasem ke dnu.
vratimov
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2012, 11:12
Kolik let děláte akvaristiku?: 11

Re: tlamovci špatně plavou

Příspěvekod PIETRO » 14 lis 2012, 16:21

(Vratimov) jako že jsi z Vratimova??? Co je to za druh ryby to náhodou nevíš??? Opravdu jsi napsal informací, že bych potřeboval věšteckou kouli. Abych věděl, kde je problém. Už ses dotazoval na Tlamových CZ a tam jen odpovědi, které nemají ti co říci. Odpovím ti velice rychle. Může se jednat o několik chorob, které mají společné symptomy ale jinak se diagnostikují. Také léčba těchto chorob je inviduální, jak pro aplikaci léčiv, tak pro dodržení určitých postupů. Proto bych doporučil jediné rybu šetrně a rychle utratit a neřešit její zdravotní stav. Jelikož u ryby za několik desítek korun se léčba nevyplatí a pokud bys nechal rybu podrobit odbornému vyšetření, zaplatíš zhruba 430,-Kč.
Rád ti poradím, ale v tomto případě to jaksi nemá smysl.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: tlamovci špatně plavou

Příspěvekod A+I » 15 lis 2012, 12:50

Pietro, odpovedi na Tlamovcich ze mu nemaji co rict? O co Tys mu tady napsal vic nez my na Tlamovcich? Psala jsem mu uz pred tydnem to stejny co Ty - ze se to tezko leci a to hlavne, kdyz nezna pricinu te poruchy. A myslim si, ze jsem to tam napsala vubec smysluplneji. A taky Canart se ho neco ptal, ale Vratimov mu neodpovedel a misto toho zalozil dalsi dve vlakna na uplne to stejny:
http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=70282
Taky mu psal smysluplne Hynek Darbujan:
http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=70579
Jinak v tom dotazu na Tlamovcich, kdyz uz jsi to tam cetl, Vratimov pise, ze se jedna o dva samce P. saulosi.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: tlamovci špatně plavou

Příspěvekod PIETRO » 15 lis 2012, 16:51

Nečetl. Já s tebou nemám o čem komunikovat tak mi dej laskavě pokoj!!! Jsi prostě nechytřejší a všemu velice dobře rozumíš. Je něco čemu ty nerozumíš?? Jen abych věděl? Jelikož ty jsi prostě akvaristická strár celé zeměkoule. Neustále utočíš na moje psaní a Neustále vyvoláváš zbytečné konflikty. Máš s mou osobou problém??? Tak jestli ti ležím v tvém žaludku. Je to tvůj problém. Zamysli se už trochu nad sebou. :3:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: tlamovci špatně plavou

Příspěvekod canart » 15 lis 2012, 21:53

Peto, ale ruku na srdce, rada utratit rybu kvoli tomu, ze stoji par korun, nie je moc eticke. Nejde predsa o cenu ryb. Ide o to, ci sa to da alebo neda liecit. Je to tazko takto na dialku. Problemy s plynovym mechurom sa vsak daju riesit. V tomto pripade predpokladam problem s krmenim (prekrmovanie, pripadne nevhodne a nekvalitne krmivo) a nasledne narusenie cinnosti plynoveho mechura. Usudzujem na zaklade tej dalsej ryby (yellowka), ktora je extremne nakrmena, ak nahodou nezacina problem aj u nej. Cize pokusil by som sa rybu prelovit do inej nadrze so 100% hygienou, cistou vodou a krmenim malymi davlkami krmivom, ktore nezatazuje traviaci system.
Neviem, aka tam bola teplota, mozno teraz je OK, ale mohla prechodne neunosne klesnut. To by mohla byt dalsia pricina. Ale kedze podmienky nepozname, tazko to identifikovat.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: tlamovci špatně plavou

Příspěvekod PIETRO » 15 lis 2012, 22:17

Ano to je stěžejní informace: jelikož nepoznám anamnézu tak nelze napsat úsudek k této problematice. Souhlasím!!!
Jsem ochoten k tomuto člověku přijet osobně, jelikož ve Vratimově jsem žil několik let a mám to kousek. Možná jsem reagoval unáhleně ale v těchto případech je léčba procentuelně neúspěšná. Nepsal bych to, kdybych neměl potřebné zkušenosti. Když nejsou hmatatelné diagnostické výsledky stále je to pouze spekulativní otázka jak tento problém řešit. Nebudu si zde hrát na hrdinu, že vím přesně, o co jde, když to nemám podložené fakty.
Musíš také pochopit druhou stránku věci. Jednám podle hmatatelných a průkazných výsledků, nikoliv podle své spekulativní rozlišovací schopností.
Tím bych to uzavřel a slibuji, že se nebudu nikde na internetu podílet na diskuzích. Nemám energii řešit neřešitelné. Prostě se nehodlám podílet o informace s lidmi, kteří to neocení a ještě mají ………………….. !
Končím !!!
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron