Nemoc ancistrus

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nemoc ancistrus

Příspěvekod field » 17 úno 2013, 20:18

Dobry den vsem, muzete mi nekdo poradit co muze mit za nemoc uz treti ancistrus mi odesel. Potravu prijimal, choval se dobre ja to vidim na nejakou kozni chorobu na hlave mezi ocima se kuze s puntiky ztratila VIZ foto a jsou tam takove bile zilky. Muzete mi poradit ? Dekuju prikladam foto.
Přílohy
ancistrus.jpg
ancistrus.jpg (52.92 KiB) Zobrazeno 4713 krát
field
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2013, 20:02
Kolik let děláte akvaristiku?: 1

Re: Nemoc ancistrus

Příspěvekod hr » 18 úno 2013, 10:57

Puntíky nebo celkové zbarvení dokáží ancistrusové měnit velice rychle dle nálady a jejich absence mezi očima není známka toho, že se jedná o kožní onemocnění.
Nejlepší bude, když se tu rozepíšeš o velikosti nádrže, počtech a druzích ostatních ryb, zařízení nádrže, technika, teplota vody, její výměna, kolik a jak často probíhá, jaké jsou hodnoty NO3 před výměnou, čím krmíš, jak jsou ancáci staří a jestli si přidával rostliny nebo nějaké živočichy v poslední době do aqa...
Potom ti snad někdo poradí o co by se mohlo jednat.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Nemoc ancistrus

Příspěvekod wladys » 18 úno 2013, 21:13

Ta ryba je strašně vyhublá. Viděl bych to na střevní parazity.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Nemoc ancistrus

Příspěvekod field » 18 úno 2013, 22:35

Nasadil jsem Esha hexamita + Esha 2000 snad to zabere. BTW akvarium je 54l voda teplota 26 stupnu. Byli s black mollama (zivorodkama) ty se mi nakazili neb jako zacatecnik jsem koupil gold molly ctyri ktery hnedka po jednom dni odesli dve a dalsi den dalsi dve gold molly. Pak se to preneslo na blacky zacali plavat dole u dna a zrychlene dychat belavy ustni otvor jinak na barve nic videt nebylo zadna zmena. Pak zacly mit hlenove bile vykaly musel jsem rychle jednat tak jsem zvolil na lek. predpis entizol ktery jsem drtil na prasek. Zvysil jsem teplotu o 2 stupne na 28-29 stupnu. Pak jsem je nechal byt aby se zregenerovali a nasadil jsem eshu 2000 + eshu hexamitu. Nezminil jsem se, ze jsem je od ancistrusu oddelil a lecil ve druhem akvariu. Jenze co jsem netusil ze ty ancistrusy chytnou taky mozna tu stejnou nemoc, i kdyz na nich nic poznat nebylo chovani jidlo vsecko v normalu proto jsem jich nechal. Pak ale mi zacli odchazet ancistrusy a to uz pak navazuji na ten zacatek. S tema black mollama to dopadlo dobre vylecili se a dokonce ta jedna samice mela maly kteri tedka uz pekne vyrostli je jich 17.
field
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2013, 20:02
Kolik let děláte akvaristiku?: 1

Re: Nemoc ancistrus

Příspěvekod A+I » 21 úno 2013, 15:04

Ahoj, je mne to lito :( .
Zkus si najit v Google tyto nemoci a kdyz tak dej vedet, jestli to tak vypada, ale podle mne ano:

Ichthyobodo / Costia
Trichodina
Chilodonella
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron