Hubnoucí ryba

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Hubnoucí ryba

Příspěvekod Hanka » 18 úno 2014, 09:43

Dobrý den, jedna moje ryba nejspíš trpí nějakými střevními parazity. Jedná se o Labidochromis caeruleus yelow. Tento problém trvá už několik týdnů, tedy několik týdnů se už drží nahoře u filtru a mírně hubne. Nijak jsem to neřešila, protože na žrádlo vždy normálně připlavala. Dnes ráno jsem si ale všimla, že krmení jen bere do pusy a zase vyplivuje a je opravdu výrazně pohublá. Akvárium má 250 l, je tam tento druh, pseudotropheus saulosi a 2 ancistrusi, krmím sera granugreen, sak green a tropical malawi flakes 2x denně. Vodu měním jednou týdně asi 80 l. Zjistila jsem si, že by se to mělo léčit entizolem. Za dva dny ale bohužel odjíždím pryč, tedy zahajovat teď léčbu by asi nebyl moc dobrý nápad. Zajímalo by mě, nakolik to může ohrozit i ostatní ryby a jestli mám pak přeléčit celé akvárium nebo jen tuto rybu. Případně jestli by mělo smysl dát ji teď do karantény. Děkuji za odpověď.
Hanka
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 18:13
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod hr » 24 úno 2014, 12:30

Jestli je ryba opravdu napadená střevním parazitem, tak vzhledem k tomu co popisuješ, by ji pobyt v karantení nádrži mohl bez léčby pouze více stresovat, což by vedlo pouze a jenom ke zhoršení stavu nebo smrti.
Můžeš risknout nechat rybu v nádrži, nebo ji dát do té karantény. V připadě smrti v karanténí nádrži bude ryba izolovaná. V případě pobnechání ve společné, je značné riziko další nákazy, nejen střevním parazitem, které ryby běžně hostí, ale na jejich zdraví to v dobré kondici nemá vliv.
Osobně bych v tvé situaci zvolil po posouzení zdravotního stavu ryby buď karanténu, nebo usmrcení.
Každopádně bude potom dobré ostatní ryby sledovat a při nějakém náznaku nemoci, během cca týdne po odstranění pacienta z nádrže, celou nádrž přeléčit entizolem dle návodu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod LuckyLuke » 24 úno 2014, 16:06

:roll:
Naposledy upravil LuckyLuke dne 24 úno 2014, 18:51, celkově upraveno 2
LuckyLuke
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2014, 23:49
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod hr » 24 úno 2014, 16:29

Luku, ty můžeš být šťastnej že nevíš co to je pořádné napadení střevníma byčíkovcema, jinak by si tady nepsal rady typu babka kořenářka.
Jsi zřejmě experimentátor a doměnkář a píšeš tady nějaké své pocity z léčby nemoci u které ani nevíš o co šlo a v jakém to bylo stádiu.
Můj děda měl za války zápal plic a přežil to díky lipovému čaji. Myslíš, že by bylo dnes rozumné pacientům se zápalem plic ordinovat lipový čaj?
Odpovím za tebe... NE!
Tak nech si svoje dojmy od cesty a přestaň psát lidem hovadiny. Jestli máš tužbu ušlechtilé myšlenky někomu s něčím pomoct, tak pomáhej tam kde se orientuješ a jestli se i v ostatních věcech orientuješ stejně jako v diagnózách a postupech léčby ryb, tak pomáhej maximálně babce s nákupem nebo mame s riadom.

Hanko, postup pro léčbu s entizolem je potřeba dodržet jak je zde napsané. Zvýšená teplota vody, absence světla a dodržování dávek léčiv a vodovýměn má jisté opdstatnění a není to žádná léčebná kůra pokus omyl.
Jestli by si musela léčit aqo, tak se snaž dodržet vše jak je napsané v návodech od lidí, kteří tomu rozumí a nedrž se rad nějakejch Lukášů Šťastnejch. :1:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod LuckyLuke » 24 úno 2014, 16:38

:(
Naposledy upravil LuckyLuke dne 24 úno 2014, 18:51, celkově upraveno 1
LuckyLuke
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2014, 23:49
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod hr » 24 úno 2014, 17:15

Jestli ses radil s Pietrem nebo sv.Petrem je mi fuk.
Já čtu to co tu blábolíš a každopádně opakuji, že množství dávek léčiv, vodovýměny, snížená intenzita světla a zvýšená teplota vody, jsou základy pro uspěšnou funkci entizolu.
Nechápu proč bych ti měl citovat návod na léčbu nebo použtí entizolu. Každej dospělej člověk, kterej má svejch pět pohromadě, si tento návod zde vyhledá jednoduše sám.
Potom už je ale na něm, jestli to pochopí nebo bude muset ještě z někým konzultovat, jako ve tvém případě s Pietrem, a stejně si to nepochopil.
Pochybuji že ti Pietro radil, že v aqu můžeš dál běžně svítit, nebo že teplotu vody můžeš nechat nízkou a podobné bludy.
Máš v tom prostě guláš a co hůř snažíš se tyto své dojmy psát dál.
Být admin, tak zrovna lidem jako ty bych dal důrazné upozornění, aby si více četli a méně psaly. :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod LuckyLuke » 24 úno 2014, 18:36

V každom prípade by bolo fajn keby si Hanka potom napísala ako si si poradila s tým problémom.
LuckyLuke
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2014, 23:49
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod Hanka » 24 úno 2014, 20:24

Lidi, prosím, nehádejte se, vždyť mi oba radíte úplně to samé. Tedy léčit Entizolem a jen tuto rybu, pokud se příznaky neobjeví i u jiných. Konečně jsem zase doma, takže už to můžu udělat. Ryba přežila v normální nádrži, dokonce začala žrát, ostatní jsou zcela v pohodě. Takže teď už jen sehnat ten Entizol a dát ji do karantény na přeléčení. Snad to zvládne. :)
Hanka
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 18:13
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod LuckyLuke » 25 úno 2014, 00:12

Super že začala papkať :D . Možno by bolo fajn keby si ju nechala tak keď sa z toho dostala :).
LuckyLuke
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 led 2014, 23:49
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Hubnoucí ryba

Příspěvekod Hanka » 25 úno 2014, 16:26

Možná jo, u té karantény se dost bojím, že ji pak ostatní ryby nepřijmou zpátky. Pořád je ale hodně hubená a rozhodně toho nesežere tolik co ostatní, tak nevím. Asi ji ještě pár dní nechám, jak se to bude vyvíjet, když to teď nevypadá tak akutně.
Hanka
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 18:13
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron