úmrtí ryb v akváriu

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

úmrtí ryb v akváriu

Příspěvekod mjaklovsky » 28 pro 2015, 21:06

Ahoj, mám prosbu. Měl jsem akvárium 120 cm a nyní jsme přešel na 200 cm. Akvárium už je zajeté a ryby tam mám už měsíc.
Zhruba před týdnem mi umřel velký Tropheus, před 4 dny malý a dnes další malej. Myslím, že základní parametry vody mám v pořádku. NO3 kolem 50, NO2 0, GH 8, KH 6, PH 7, CL2 0, teplota 27.

Nemáte nápad, co bych měl ještě překontrolovat, vůbec nevím, čím to může být.

Děkuji moc Marek
mjaklovsky
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 pro 2012, 23:17
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Re: úmrtí ryb v akváriu

Příspěvekod miran » 29 pro 2015, 09:31

No nevím jak si zajížděl tu nádrž,ale podle toho,že máš pocit,že hodnoty vody co jsi tu naměřil jsou okej toho bude asi více špatně.Mít na Tanganiku PH 7 je fakt špatně,stejně jako zbytek a mít NO3 kolem 50,takže může být i 70 a to je taky blbě.Nevím kde by se v tvé nádrži vzal chlór,možná si měl na mysli čpavek NH3.
to je k vodě.Jinak může docházet taky k tomu,že ryby,které si přestěhoval si znovu vytvářejí sociál a dochází k ubytí.Ono,když je něco v nádrži o hraně 120cm a funguje,neznamená,že stejné to bude ve dvoumetrovce. :5: jinak si nenapsal i další důležité věci co a jak tam plave a čím krmíš.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: úmrtí ryb v akváriu

Příspěvekod easy » 31 pro 2015, 09:08

Taky bych řekl, že dKH 6 je pro Tanganiku dost málo, takže zvýšit i alkalitu, ta potom stabilizuje PH. Třeba drcený korál do filtru. Ale podrobnější rady nechám na zkušenějších.
Uživatelský avatar
easy
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 30
Registrován: 04 lis 2012, 00:32
Bydliště: Valtice
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Re: úmrtí ryb v akváriu

Příspěvekod mjaklovsky » 02 led 2016, 18:29

Ahoj a děkuji za info.

Mohl bych tedy poprosit o správné hodnoty?
Myslel jsem, že takto je to ok.

Jinak ryby pozoruji a zatím tam k žádným bitkám nedochází a ty uhynulé ryby nejsou nijak poškozené (ubité, atd.)
Krmím Sera flora.


Předem moc děkuji.
mjaklovsky
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 pro 2012, 23:17
Kolik let děláte akvaristiku?: 3


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků