Hromadné úmrtí Ikol

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Hromadné úmrtí Ikol

Příspěvekod xrewq » 25 dub 2016, 19:42

Ahoj všem,

vím, že píši již dost pozdě, ale hlava mi to nebere. Před cca třemi týdny jsem se nechal ukecat k obohacení akva o nové rybky. Měl jsem tam jen Ikoly o počtu cca 25 kusů na 700l akvo, vím, že to není moc, ale byl jsem dlouhodobě v DE a neměl jsem moc čas se ji věnovat. Většina byla již 10 let stará. Po nákupu ryb 10x Cyprichromis leptosoma, 10x Pseudotropheus acei (je to mix s malawi, ale nechal jsem se rodinou ukecat). To co následovalo vůbec nechápu. Po cca týdnu soužití přestali všechny Ikoly žrát a tento týden umírá jedna za druhou jak na běžícím pásu. Nové osazenstvo je ale čilé, pravidelně jí a nevykazuje žádnou chorobu (to ostatně Ikoly také ne). Přijde mi to jako truc ze strany Ikol (cca 4 roky byli v akva jen ony), ale to přeci není možné. Opravdu to nechápu. Stalo se vám někomu někdy něco podobného?
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Re: Hromadné úmrtí Ikol

Příspěvekod miran » 27 dub 2016, 00:30

Stres může být příčinou,nebo taky nemoc,jelikož nové ryby,které nejsou z karantény můžou zanést do akva problém.Školácká chyba.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Hromadné úmrtí Ikol

Příspěvekod FontosR » 27 dub 2016, 07:55

To samý jsem chtěl napsat taky, já to vidím spíš na stres. Přece jenom byli ikoly dlouho solo v akva.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron