Knihy: Cichlids in their natural habitat

Odborná literatura o akvaristice zaměřená na chov cichlid!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bbfh » 18 čer 2006, 20:57

Aby ste nemali pocit, ze sa nic nedeje: Z Koningsom som si vymenil zopar mailov, s niektorymi zainteresovanymi zopar telefonatov a momentalny stav je taky, ze knihy sa nebudu posielat z USA, ale z colnych skladov z Holandska, cim by sa mala podstatne skratit dodacia doba. Momentalne sa caka na proforma fakturu od Koningsovho kolegu v Holandsku, na zaklade ktorej sa urobi presna kalkulacia. CD nie je mozne poslat z Holandska, takze po dohovore z lgaspom (sorry canart, dufam, ze to nebolo pre teba zivotne dolezite) sme od toho upustili, aby sme to zbytocne nekomplikovali. Pokusim sa este zistit, ci nie je moznost pripadneho plateneho downloadu CD imageov. Hned ako budeme vediet presne cisla, zacneme zbierat peniaze.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod mikro » 18 čer 2006, 21:06

bbfh dik moc ze se o to staras ;-) dufam ze doba utece rychle. uz se tesim jak budu louskat :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod bbfh » 01 srp 2006, 22:49

Tak po dlhsej odmlke sa o5 hlasim. Akcia sa (konecne) blizi k zdarnemu koncu. Schvalne pisem zdarnemu, pretoze knihy (CD sa neobjednavali a ani nebudu) su uz v CR u Radima.

Kedze bolo objednanych len 9ks Malawi a len 7ks Tanganiky, oba tituly boli za vyssiu cenu - teda $37.5. Kedze ale (9 + 7) * 37.5 = $600, tak som sa rozhodol objednat rovno 10ks z kazdeho druhu za nizsiu sumu $30, co vo vysledku dava rovnako $600. Tzn za rovnake peniaze sme nakupili viac knih. Z pohladu objednavajucich sa na cene nic nemeni, kym sa tieto zvysne knihy nepredaju. Ak sa nam podari zvysne 4 knihy predat, peniaze sa rozdelia medzi vsetkych. Postovne sa z povodnych $2.5/kniha vysplhalo na $2.7/kniha tzn. navysilo sa o 8%. K tomu treba este pripocitat naklady na embosovanu kartu a postovne v ramci CR a SR. Ostatne poplatky sme eliminovali na 0 :).

Celkova cena knihy teda je (bez postovneho, to upresni pre CR Radim a pre SR ja podla toho, ako sa nam to podari dopravit z CR):

$37.5 + $2.7 + 31.25SKK

Platba do USA isla kurzom 30.457003 SKK za 1 USD takze to po zaokruhleni nahor (este na tom zarobim :) ) robi:

1260 SKK/kniha co je podla kurzu NBS (1.338) 940 CZK/kniha

Este mala poznamka k povodnemu planu:
Povodne som pisal, ze sa najskor vyzbieraju peniaze a potom prebehne platba. Cele to ale nakoniec prebehlo narychlo preto, lebo pan Konnings bol natolko dovercivy, ze nam poslal knihy hned ako sme sa dohodli este predtym ako vystavil fakturu a teda predtym ako dostal peniaze. Nakolko som nechcel jeho doveru sklamat, tak som na vlastne riziko urobil prevod cez PayPal hned, ako knihy dorazili k Radimovi. Takze knihy su uz vyplatene a moj rodinny rozpocet je zatazeny ciastkou 20000 SKK, takze pevne verim, ze vy nesklamete moju doveru. Knihy su uz v CR nejaky ten piatok, len este boli nejasnosti okolo vysky sumy (chybna faktura) a celkovych nakladov. Neskor do toho prisli este pracovne povinnosti a dovolenka, takze preto take meskanie. Dufam, ze to pochopite.

Tymto chcem vsetkym zucastnenym podakovat za trpezlivost a ciastkove prinosy k uspesnemu priebehu akcie a vyzvat vas na napisanie pripadnych komentarov a postrehov. Prosim, skontrolujte si kalkulaciu (pisem to vecer a narychlo) a napiste pripadne opravy, ci vyhrady. Radim mi prislubil, ze zajtra skusi zistit vysku postovneho, ja sa pokusim poriesit dopravenie na Slovensko. Takze este v priebehu tohoto tyzdna zacne zbieranie penazi a distribucia knih. Ak by boli nejake pochybnosti o uvedenych cislach : kopiu faktury mozem samozrejme poskytnut kazdemu zo zucastnenych, kurz NBS si mozete overit na www.nbs.sk a kurz prevodu z mojho konta cez PayPal mozem odfotit digi fotakom a poslat takisto (ked mi pride z banky), prip. dat k nahliadnutiu original, ak ma navstivite.

Snad som na nic nezabudol...
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Lgaspo » 02 srp 2006, 07:46

Paradicka !!! :22: ::s27::
Som rad, ze sa to nakoniec podarilo zrealizovat.
Uz sa neviem dockat, ked sa doma v kresle ponorim do hlbin dvoch uzasnych africkych jazier!

Chcem touto cestou zvlast podakovat bbfh za ochotu a starosti, ktore mal pri vybavovani celej transakcie. A taktiez aj Radimovi, ktory mu s tym vydatne pomahal !!!

:24:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod bbfh » 02 srp 2006, 09:02

Este drobnost:
Bolo by super, keby sa nasli este kupci na zvysne 4 knihy este predtym, ako sa zacnu zbierat peniaze. - to by potom cena jednej knihy klesla este o takmer $8 a to uz je naozaj velmi dobra cena - bezne je tieto knihy dostat za priblizne dvojnasobok.

Takze ak je tu niekto, kto akciu zmeskal, alebo vahal, alebo sa dodatocne rozhodol, alebo ak viete o niekom, kto by knihy ev. chcel, tak su k dispozicii este 3ks Tanga a 1ks Malawi.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod bbfh » 02 srp 2006, 09:23

Aktualny stav:

Malawi (10): mikro, Lgaspo, Márty, canart, Hach, Heňo Urbanec, Jerry, Radim Zídek, Mauve, bbfh
Tanga (8): Lgaspo, Márty, canart, Hach, Heňo Urbanec, Radim Zídek, Mauve, bbfh

Takze volne zostavaju uz len 2ks Tanga
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Mauve » 02 srp 2006, 10:27

Malawi beru taky
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod mikro » 02 srp 2006, 10:40

Uz se tesim, Sice se v tom moc neorientuju :-) Proste chu at pak reknete komu a kolik a ja poslu penizky, boze se tesim, az budu pod lampickou v posteli cist ;-)
Dekuji vsem zucastenim za ochotu a podporu pro taku vec, stalo je to nemalo problemu. dekuji vsem ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod canart » 02 srp 2006, 13:12

No to je super sprava Lubos!!! Prave som sa vratil z dlhsej dovolenky a hned som hladal v 602 novych prispevkoch, ci sa nieco nepohlo v tejto veci. A Vy ste to s Radimom uz vyriesili :D Vdaka Vam obom!
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Radim Zídek » 02 srp 2006, 16:57

Zjistil jsem poštovné na Slovensko, balík, který bude obsahovat 8ks knih a bude vážit kolem 8Kg výjde zhruba na 300Kč včetně pojištění knih v částce 8000Kč což mě na poště doporučily kvůli případnému poškození knih či ztrátě balíku. Cenu po Česku jsem se samoška zapoměl už zeptat, ale to napravím zítra a dám vědět.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků