Eretmodus cyanostictus

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Eretmodus cyanostictus

Příspěvekod Lgaspo » 17 úno 2006, 22:03

[align=center]Eretmodus cyanostictus

Zde můžete zadávat Vaše zkušenosti s chovem tohoto druhu a jeho variací[/align]
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 14 dub 2006, 23:40

Skusenosti zatial nie je vela, kedze mam ryby doma 6 dni. Jedna sa o odchytove jedince zo Zambie. Hned po vypusteni do karantennej nadrze sa vybral par a nemilosrdne odhana vsetky ostatne ryby do kutov. Ryby su velmi zrave a nebojacne. Akonahle sa ukazem pri akva, vyplavaju aj ostatni 4 utlacani jedinci a cakaju na potravu. Spociatku som zacal krmit vlockami (mix Sera San, Sera Flora, Tropical Spirulina 36%). Do akva som pridal aj niekolko poriadne zariasenych kamenov, ktore znacne obrali za par dni.

Samec sa od zaciatku predvadza pred samicou a velmi rychlo sa obaja dostali do vybornej kondicie a na samici bolo vidiet, ako takmer pred ocami pribera na objeme. No a po 6 dnoch od dna, kedy som ich priviezol, doslo k vyteru. Vyter prebieha trochu inak, ako pri Tropheusoch. Poloha nie je klasicke "T". Casto boli ryby paralelne, samec za samicou alebo samce stal hlavou k hladine, bruchom k samici. Zaujimave bolo, ze ked sa samec blizil k samici pred vypustenim ikry, otvaral dosiroka papulu a rychlymi trhavymi pohybmi mykal pri tom hlavou. Myslim, ze by mohol vydavat aj zvuky.

Tak zatial tolko zo skusenosti, neocakavane a o to prijemnejsie. Snad to dobre dopadne a onedlho pripojim informacie o odchove.

Fotky z trenia su v mojej osobnej galerii
Naposledy upravil canart dne 18 dub 2006, 10:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Moliro » 15 dub 2006, 10:21

Erethmodus cyanostictus Makombe chovam a odchovavam priblizne 6 let. Je to parovy tlamovec i kdyz ve velke nadrzi se da chovat i ve skupinach. Pary se po vytreni drzi spolu a po zhruba 2 tydnech prebira peci o mladata samec. Pocet mladych kolisa nejcasteji v rozmezi 10-30. Po opusteni samcovy tlamky se daji nejlepe odchovat na drobne artemii. Prvni vytery byvaji ve velikosti cca 6-7 cm.

www.srp.estranky.cz
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků