Melanochromis auratus

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Waldik » 18 úno 2007, 14:37

Druhá varianta je správná. Samci se přebarví až později.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod winny » 18 úno 2007, 23:20

souhlas s Waldikem!! :24: se mi samec přebarvil až nyní tj po čvrt roce :evil:
Uživatelský avatar
winny
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 8
Registrován: 05 dub 2006, 16:58
Bydliště: prostějov

Příspěvekod VAVŘÍN » 19 úno 2007, 00:18

No já jsem vlastně aurátama začal poznávat afriku. Bylo to asi v roce 1985, a já jsem uviděl v akvaristice tyto zajímavé ryby, a tak jsem je s kamarádem zakoupil. Každý měl jednoho samce a dvě samičky.Byli to už dospělé ryby. Tenkrát jsem měl asi 180litrové společenské akva. Dal jsem je do tohoto akvaria, a protože jsem o nich nic něvěděl ,( byla to novinka na trhu) tak jsem z údivem sledoval jak si pořád samec reje a předělává dno. Pořád se natřásal kolem samičky a já teda koukal na tu krásu.K jiným rybám, se chovali trochu agresivně, ale považoval jsem to za normál.Měl jsem páreček pestřenců, a tyto ryby spolu občas bojovaly. Ale po čase mě všecny auráti pošly, protože neměly správné podmínky. Ale to jsem tenkrát nevěděl.A až nyní jsem sehnal několik těchto krasavců, do mého malawi. Byla to vlastně nostalgie, vzpomínka na mé začátky s afrikou. Dlouho jsem čekal na zbarvení samce. Nyní mám jednoho samce a 3 samičky. K jiným rybám se chovají docela dobře, ale samec prohání samičky jak se dá. Včera se věnoval jedné samičce a důsledek toho je, že je v očekávání. Ještě dnes ji dával pořádně zabrat. Ale protože jsem si pořídil 6 kousků malých Melanochromis Maingano, a vím, že by to nedělalo dobrotu, tak se potom rozhodnu, pro jednu nebo druhou variantu,co si nechám. Nemyslím si ale, že jsou to tak agresivní ryby, k poměru k ostatním. :o
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod logging » 19 úno 2007, 08:26

Auratus se nesnese s Melanochromis Maingano? Mel jsem v planu je koupit k trem Auratusům, ktere jiz mam. :shock: Mam je kupovat?
Uživatelský avatar
logging
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 35
Registrován: 10 pro 2006, 21:58

Příspěvekod logging » 19 úno 2007, 08:35

Vlastne ja to spatne napsal :oops: Ja to myslel tak, ze tyto dva druhy by se radeji nemely chovat spolu. :)
Uživatelský avatar
logging
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 35
Registrován: 10 pro 2006, 21:58

Příspěvekod memeo » 19 úno 2007, 16:07

TO logging
Ty druhy můžou být spolu,ale je tam hrozba,že se zkříží mezi sebou.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod logging » 19 úno 2007, 17:58

hmmm :shock: jinak ty drobecky Auratusiky mam doma a sou to uzasny Tlamovciii :D moc krasni!
Uživatelský avatar
logging
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 35
Registrován: 10 pro 2006, 21:58

Předchozí

Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron