Melanochromis cyaneorhabdos

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Melanochromis cyaneorhabdos

Příspěvekod Martin Novák » 21 říj 2005, 12:22

Melanochromis cyaneorhabdos

Zde můžete zadávat Vaše zkušenosti s chovem tohoto druhu a jeho variací
Naposledy upravil Martin Novák dne 26 říj 2005, 17:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod jip » 24 říj 2005, 14:36

S níže uvedeným tvrzením v databázi Myfish:
"Tato ryba je známá i jako Melanochromis "maingano". Nedoporučuje se chov s jinými rybami rodu Melanochromis, nebo? jsou pak agresivní a nesnášenlivé. Také je tu riziko křížení druhů ze stejného rodu."
naprosto nemohu souhlasit. Vůči svému druhu jsou jak 'maingana' tak auratusy středně agresivní, ale chovám oba druhy v mém akváriu už snad deset let pohromadě (samozřejmě s jinými malawijkami) a vzájemná mezidruhová nesnášenlivost a agresivita se u nich nikdy neprojevila. Naopak přítomnost jiných ryb u nich výrazně napomáhá snižovat vnitrodruhovou agresivitu. Také se mi nikdy nestalo, že by došlo ke křížení a neznám tento případ ani od jiných chovatelů, což neznamená, že by se to stát nemohlo - ale obvyklé to určitě není. Pokud jde o informaci vyčtenou z literatury, bohužel musím říci, že v některých knihách se objevují občas i naprosté nesmysly, které pak často jsou v dalším publikování citovány a tak se stávají "pravdami". Stálo by za to zeptat se na webu, jestli má skutečně někdo takovou zkušenost, která by potvrzovala výše uvedené tvrzení
Celá moje poznámka směřuje k tomu, zda by nebylo vhodné zmíněné tvrzení poopravit, aby neoprávněně neodrazovalo případné zájemce o chov tohoto rodu krásných a zajímavých malawijských cichlid.

Zdraví jip
Přílohy
Melanochromis auratus - female, Melanochromis cyaneorhabdos Maingano male.jpg
Uživatelský avatar
jip
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 23
Registrován: 21 črc 2005, 10:41
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 24 říj 2005, 19:29

jip píše:S níže uvedeným tvrzením v databázi Myfish:
"Tato ryba je známá i jako Melanochromis "maingano". Nedoporučuje se chov s jinými rybami rodu Melanochromis, nebo? jsou pak agresivní a nesnášenlivé. Také je tu riziko křížení druhů ze stejného rodu."
naprosto nemohu souhlasit. Vůči svému druhu jsou jak 'maingana' tak auratusy středně agresivní, ale chovám oba druhy v mém akváriu už snad deset let pohromadě (samozřejmě s jinými malawijkami) a vzájemná mezidruhová nesnášenlivost a agresivita se u nich nikdy neprojevila. Naopak přítomnost jiných ryb u nich výrazně napomáhá snižovat vnitrodruhovou agresivitu. Také se mi nikdy nestalo, že by došlo ke křížení a neznám tento případ ani od jiných chovatelů, což neznamená, že by se to stát nemohlo - ale obvyklé to určitě není. Pokud jde o informaci vyčtenou z literatury, bohužel musím říci, že v některých knihách se objevují občas i naprosté nesmysly, které pak často jsou v dalším publikování citovány a tak se stávají "pravdami". Stálo by za to zeptat se na webu, jestli má skutečně někdo takovou zkušenost, která by potvrzovala výše uvedené tvrzení
Celá moje poznámka směřuje k tomu, zda by nebylo vhodné zmíněné tvrzení poopravit, aby neoprávněně neodrazovalo případné zájemce o chov tohoto rodu krásných a zajímavých malawijských cichlid.

Zdraví jip

Jipe, díky za cenné informace. Tyto a jiné jsou původem z internetových zdrojů a já nemohu posuzovat či potvrzovat jejich pravdivost, nebo? nemám třeba s tímto druhem žádné vlastní zkušenosti. Ověření takových informací je zhola nemožné, ALE proto je u každého druhu diskuze, kterou jsi naprosto skvěle využil a klamná informace budiž poopravena. Omlouvám se tedy za takové komplikace, ale myslím, že nebyla poslední, protože nikdo nemá takové zkušenosti, aby mohl zadávat pouze, několikaletým chovem, ověřené info ke každému druhu v databázi.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod jip » 26 říj 2005, 00:26

Martine, promiň, to nebylo míněno jako nějaká nejapná kritika, jen jsem nechtěl, aby si na základě naší informace udělal o těchto rybách negativní obrázek. Nic víc, nic míň. Dík za tvoji pozotivní reakci.

jip
Uživatelský avatar
jip
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 23
Registrován: 21 črc 2005, 10:41
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Mauve » 22 lis 2005, 14:55

Tyto ryby jsem měl, jsou opravdu krásné a jejich agresivita je v mezích, měl jsem je v akváriu s Malanochromis auratus a i když je moje akvárium menší, než jipovo, tak ani já jsem nepozoroval snahu o křížení.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 13 bře 2009, 10:56

Ahoj !chlapi co pisete je naprosta pravda pridavam se s nazorem ze je to ryba v pohode mam jich 10ks s demasoni10ks s saulozi10ks a s labidoch.Yellow10ks a jsou vsichni bez problemu stari cca 2,5 roku nadrz 400L
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod richard » 14 bře 2009, 22:22

také mám auraty a maingana v akvárku. žádný problém s křízením. Vůbec si sebe navzájem nevšímají - ani dominantní samci.

Z mého pohledu bezproblémový druh - agresivitu jsem zaznamenal pouze vnitrodruhovou, po jiných druzích nestartují.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod rhymes » 25 bře 2009, 09:37

Ahoj všem, potřeboval bych poradit, jak poznám pohlaví u maingan :?:
Jediný co jsem rozlišil je počet teček na řitní ploutvi - někteří maj dvě, někteří jen jednu
Prosím poraďte
D.
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod wladys » 25 bře 2009, 19:07

...a někteří žádnou.U mladých ryb nemáš šanci pohlaví rozlišit.U dospělých jsou samci větší a řitní a hřbetní ploutev mají protáhlou... :o Pohlaví u maingan neřeš a nakup jich co nejvíc aspoň deset.Pak může být v odpovídající nádrži i více samců.
Přílohy
samice_maingana.JPG
samice_maingana.JPG (70.47 KiB) Zobrazeno 7556 krát
Naposledy upravil wladys dne 26 bře 2009, 19:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod rhymes » 26 bře 2009, 09:58

Díky Vláďo, mám jich 8 - dva mají na řitní plutvy dvě tečky a zbytek jednu, tak jsem se bál, že budou dva samci - to by nedělalo dobrotu. Jsou velký cca 6cm, tak ještě počkám, jak se ta skupinka vyvrbí 8)

Ještě jednou Ď
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Další

Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník