Melanochromis interruptus

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod pisulka » 03 led 2008, 00:58

ja neviem moj samec obcas uplne strati farbu...inak byva tmavy ako na foto co poslali na linku, ale ak sa zlakne daleko od tohoto nema
Uživatelský avatar
pisulka
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 10
Registrován: 02 zář 2007, 14:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Siki » 03 led 2008, 17:22

Mauve píše:Podle mne to také není interruptus - viz toto

Má to něco ze saulosi, možná socolofi, něco z maingana.
Ten lem ocasní ploutve a špička hřbetní ploutve nabízí i dalšího tatínka, i když na mne zrovna toto spíš působí,
jako zkreslení barvy "díky" foťáku.

Co se týká nákupu ryb - u tématu jsem zahlédl, že je ryba koupena ve f. Frontosa, což je na SM myslím uznávaná firma -
aniž bych se chtěl kohokoliv zastávat - tyto větší firmy občas vykoupí ryby, které sami nechovají - vykoupí je např. u chovatele,
který si s čistotou chovu hlavu neláme, nebo se mu tam zamotá jiná ryba atd atd, nehledal bych v tom hned úmysl, omyl se může stát každému, podle mne je v rámci logického chování kontaktovat nejdříve prodejce - pokud uzná,
že se někde stala chyba a provede kompenzaci (výměnu, vrácení peněz atd), nemusel by být hned vláčen akva fórem. Jednu
špatnou informaci musí pak vyvážit sto dobrých.

Ještě co se týká malawi mixu v malawi akváriích - myslím, že hodně lidí po nákupu ryb řeší, co si to vůbec koupili, nedochází
jim, že hodně těchto malawi mbun se jim pak stejně zkříží v akváriu. Stejně se blíží doba, kdy si bude v pohodě plno lidí
kupovat malawi mix (někdo z Floridy to tu tuším zmiňoval), pokud budou některé prodejny vykupovat přebytky od těchto akvaristů, není ta doba až tak vzdálená.



jj... to je muj problem (jsem ten nekdo z FL).. tady v Tampe maji v temer vsech akvaristikach opravdu jenom ten mix. a to je potom problem si koupit nejake urcite druhy ryb.. (pokud si nechi kupovat uz dospele, ktere jsou relativne drahe).. Resenim je objednat vytipovane typy pres internet, ale tam se zase bojim, aby ty rybycky prezili.. preci je to jenom delsi cesta po USA nez po CR.. no uz se tesim az se podivam do nejake akvaristiky v CR... :D
Uživatelský avatar
Siki
uživatel webu
 
Příspěvky: 32
Obrázky: 22
Registrován: 12 lis 2007, 04:18
Bydliště: Tampa

Příspěvekod wladys » 03 led 2008, 20:15

Siki píše:.. no uz se tesim az se podivam do nejake akvaristiky v CR... :D


...abys nebyl nemile překvapen.Unás je to s Tlamkama ve většině akvaobchodech bohužel podobné....doporučuju raději navštívit nějakou velkoodchovnu. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Kdy se interuptaci barvi?

Příspěvekod mklimes » 08 led 2008, 17:51

Nevite nekdo, v jake velikosti je uz jakz takz poznat pohlavi - co takhle 4-5 cm, bude to uz mozne?

Budu je kupovat do jednodruhovky, celkem asi 35-38 ryb a potreboval bych je nasexovat aby se pak neukazalo, ze mam 25 samcu :(

Diky
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod wladys » 09 led 2008, 20:47

...dominantní samci se v téhle velikosti už začínají barvit.Problém bude u subdominantních samců. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků