Melanochromis interruptus

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Melanochromis interruptus

Příspěvekod Martin Novák » 23 říj 2005, 18:40

[align=center]Melanochromis interruptus

Zde můžete zadávat Vaše zkušenosti s chovem tohoto druhu a jeho variací[/align]
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod V.Malawi » 09 bře 2007, 18:58

Nádherná ryba tvrdě obhajující revír ,samci v rámci své nálady mění odstín barev a nehodlají se bavit o revíru ani s jinými rody ryb.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod René Widenka » 01 led 2008, 22:28

Je to tato ryba?
Přílohy
co to je.JPG
co to je.JPG (169.32 KiB) Zobrazeno 4691 krát
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Příspěvekod pisulka » 01 led 2008, 23:31

ja som ich dostala ako darcek a teraz mam aj mlade. Podla mna ej to nenarocna rybka, ale napriek tomu ze je mala, je dost teritorialna a kludne si zacne aj s velkou rybou, na moje pocudovanie vzdy vyhra!!!!! Je strasne rychly asi preto vzdy zmatie ine ryby Potrebuju asi dost presietoru a kedze jej vadia strasne vsetky ryby jej dosahu neviem ako bude reagovat na druhych samcov...ja mam jedneho a dve samice. Akonahle si nasiel miesto na rozmozovanie tak necakal na nic a :lol:

Zaujimave je ako stale meni farbu, ked sa boji je skoro ruzovy a ked sa ide parit tak je neuveritelne tmavy skoro az do cierna a krasne vyfarbeny.

René Widenka: asi ano, len vyzera este mlado
Uživatelský avatar
pisulka
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 10
Registrován: 02 zář 2007, 14:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod René Widenka » 02 led 2008, 11:36

Mám ho v akva nechtěně,koupil jsem Maingana 6ks a jeden z nich není a je to teda asi Mel.interruptus.Tak nevím co s ním :?
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Příspěvekod V.Malawi » 02 led 2008, 17:22

Podle mě to není Interruptus.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Mauve » 02 led 2008, 19:58

Podle mne to také není interruptus - viz toto

Má to něco ze saulosi, možná socolofi, něco z maingana.
Ten lem ocasní ploutve a špička hřbetní ploutve nabízí i dalšího tatínka, i když na mne zrovna toto spíš působí,
jako zkreslení barvy "díky" foťáku.

Co se týká nákupu ryb - u tématu jsem zahlédl, že je ryba koupena ve f. Frontosa, což je na SM myslím uznávaná firma -
aniž bych se chtěl kohokoliv zastávat - tyto větší firmy občas vykoupí ryby, které sami nechovají - vykoupí je např. u chovatele,
který si s čistotou chovu hlavu neláme, nebo se mu tam zamotá jiná ryba atd atd, nehledal bych v tom hned úmysl, omyl se může stát každému, podle mne je v rámci logického chování kontaktovat nejdříve prodejce - pokud uzná,
že se někde stala chyba a provede kompenzaci (výměnu, vrácení peněz atd), nemusel by být hned vláčen akva fórem. Jednu
špatnou informaci musí pak vyvážit sto dobrých.

Ještě co se týká malawi mixu v malawi akváriích - myslím, že hodně lidí po nákupu ryb řeší, co si to vůbec koupili, nedochází
jim, že hodně těchto malawi mbun se jim pak stejně zkříží v akváriu. Stejně se blíží doba, kdy si bude v pohodě plno lidí
kupovat malawi mix (někdo z Floridy to tu tuším zmiňoval), pokud budou některé prodejny vykupovat přebytky od těchto akvaristů, není ta doba až tak vzdálená.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod René Widenka » 02 led 2008, 21:16

Abych to uvedl na pravou míru a neočerňoval tady fa Frontosa,jak jsem psal v tomhle fóru http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2976 : Původně nákup 6ks maingano u zmiňované firmy,po převozu jedna umřela,za týden druhá,pak při cestě do Havířova zakoupeny 2ks maingano ve zdejší akvaristice Aqua Betta a jedna z těchto ryb je tady tato.Jinak o zkreslení foťáku se nejedná,má žluté lemování ocasní ploutve a velikost ryby je cca 7cm.Píši ještě jednou (a vysvětloval jsem to v jiném fóru) TOHLE NENÍ RYBA OD PANA ČUHELA (fa.FRONTOSA)!!!!!!! :!:
Jinak chci všem poděkovat za pomoc při identifikaci.
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Příspěvekod René Widenka » 02 led 2008, 21:22

Mauve píše:Podle mne to také není interruptus - viz toto

Má to něco ze saulosi, možná socolofi, něco z maingana.
Ten lem ocasní ploutve a špička hřbetní ploutve nabízí i dalšího tatínka, i když na mne zrovna toto spíš působí,
jako zkreslení barvy "díky" foťáku.

Co se týká nákupu ryb - u tématu jsem zahlédl, že je ryba koupena ve f. Frontosa, což je na SM myslím uznávaná firma -
aniž bych se chtěl kohokoliv zastávat - tyto větší firmy občas vykoupí ryby, které sami nechovají - vykoupí je např. u chovatele,
který si s čistotou chovu hlavu neláme, nebo se mu tam zamotá jiná ryba atd atd, nehledal bych v tom hned úmysl, omyl se může stát každému, podle mne je v rámci logického chování kontaktovat nejdříve prodejce - pokud uzná,
že se někde stala chyba a provede kompenzaci (výměnu, vrácení peněz atd), nemusel by být hned vláčen akva fórem. Jednu
špatnou informaci musí pak vyvážit sto dobrých.

Ještě co se týká malawi mixu v malawi akváriích - myslím, že hodně lidí po nákupu ryb řeší, co si to vůbec koupili, nedochází
jim, že hodně těchto malawi mbun se jim pak stejně zkříží v akváriu. Stejně se blíží doba, kdy si bude v pohodě plno lidí
kupovat malawi mix (někdo z Floridy to tu tuším zmiňoval), pokud budou některé prodejny vykupovat přebytky od těchto akvaristů, není ta doba až tak vzdálená.




asi jsis to špatně přečetl nebo jsem nejasně napsal,ale tahle ryba není od f.Frontosa
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Příspěvekod Mauve » 02 led 2008, 22:21

Už to vidím, omlouvám se ti, vzhledem k tomu, že jsi jmenoval firmu, kde bylo vše v pořádku a onu akvaristiku, kterou si všichni pochvalují a kde ti prodali křížence - jsi nejmenoval - udělal jsem chybu a nějak se mi tam ta firma Frontosa vmíchala. Takže
beru zpět.

Co se týká toho křížence, v té pochvalované akvaristice by jistě uvítali, kdybys tam nejdřív došel a upozornil je na chybu.
Samozřejmě pomíjím to, že maingana jsi znal asi ještě před nákupem, takže jsi to lemování evidentně přehlédl stejně,
jako ten, co tu rybu vylovil a prodal ti ji.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron