Labidochromis sp. 'Hongi'

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Labidochromis sp. 'Hongi'

Příspěvekod Lgaspo » 24 led 2006, 17:07

[align=center]Labidochromis sp. 'Hongi'

Zde můžete zadávat Vaše zkušenosti s chovem tohoto druhu a jeho variací[/align]
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mut.be » 24 led 2006, 17:23

Měl jsem 3kusy tohohle druhy. Boužel k mému zjištění se z toho postupně vyklubali 3 samci. Podle toho to také vypadalo. Nyní mám už jen jednoho. Totálně se nesnesli. Z nejslabšího samce na začátku (myslel jsem že je to samice) se časem vyklubal nejdominantnější samec a ty zbylé 2 odrovnal. Teď mu scháním alespoň 2samice, potom se snad sklidní. V akváriu je nejdominantnější a vcelku agrasivní. Hold je pánem akvária a taky se tak chová. Jinak je to pěkná ryba, dokáže měnit hodně odstíny barev. V myfish je ve světlem zbarvení, u mě má takové zbarvení když bojuje nebo si dělá nároky na místo. Jinak je o pár odstínu tmavší. Mám ho 4měsíce a velikost asi 8cm
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod Lgaspo » 24 led 2006, 21:07

Tak som doplnil aj fotky samca v klude a aj farebnej variety SRT (super red top), ktorá sa niekde označuje aj ako L. sp. 'red top Kimpuma'. Podla autorit v obore (Konings) ide len o synonymum k L. sp. 'Hongi'
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mut.be » 24 led 2006, 21:28

Sem se na ně díval, tak já ho mám furt tmavšího, ale myslím že to bude i tím, že tam nemá žadnou samici a vůbec, že je tam sám za svůj druh..
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod Danouš » 25 led 2006, 12:25

Chovám je už asi 3 roky, momentálně mám 2 dominantní samce + 3 samice+ 2 mladé samce. Jsou to nenáročné , všežravé rybky, bez problému se vytírají a odchovávají . Vybarvený samec je velmi krásná barevná ryba. Samice jsou o polovinu menší nez samci, hnědé nevýrazné barvy ( jen při souboji trochu zesvětlají a přiblíží se vybarvením samci). U mladých ryb se špatně určuje pohlaví .
Každý samec si obsadil kus akvária a ten si hlídá před tím druhým, proto jsou většinou krásně vybarvení jak na fotce v MyFisch. K ostatním druhům ryb je celkem tolerantní a nevšímá si jich ( samozřejmě kromě tření ), ale to je možná dáno tím že je v hierarchii akvária až pod Psedotropheusama.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod V.Malawi » 09 bře 2007, 18:54

Co se týká hierarchie,moji "Hongáči" si nedělají problémy s žádnou jinou skupinou ryb,umí si postavit hlavu a své řekněme názory prosazují dostatečně jasnou řečí.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Hroch » 19 zář 2007, 09:48

Jak velký vyrostou ? na MyFish je 15cm , Spreinet v Aqualexu píše 10cm , to je dost rozdíl. V něděli jsem je viděl v Rychnově na Akvaexpo a tam byly dost velký spíš těch 15cm.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Re: Labidochromis sp. 'Hongi'

Příspěvekod tama » 23 zář 2007, 20:25

v červnu jsem si koupila 5 mladých(asi3+2). Od té doby,co začaly dospívat, na ně útočí dominantní samec mého akva Metriaclima estherai-BR (už jednoho ubil).Jsou stále ve stresu,stále někde v úkrytech.Asi bych je měla dát pryč. Ostatních ryb jiného druhu,ani mladých, si samec zebry nikdy nevšímal.Co mi poradíte? :(
tama
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 05 úno 2006, 23:36
Bydliště: Praha 9-Prosek

Re: Labidochromis sp. 'Hongi'

Příspěvekod V.Malawi » 23 zář 2007, 20:37

tama píše:v červnu jsem si koupila 5 mladých(asi3+2). Od té doby,co začaly dospívat, na ně útočí dominantní samec mého akva Metriaclima estherai-BR (už jednoho ubil).Jsou stále ve stresu,stále někde v úkrytech.Asi bych je měla dát pryč. Ostatních ryb jiného druhu,ani mladých, si samec zebry nikdy nevšímal.Co mi poradíte? :(
Jak je velké akvárium ,a kolik je celkem tlamek je jich tam dost?
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod wladys » 23 zář 2007, 20:38

Přendat na pár dnů toho samce agresora jinam..přeskládat akvárko a po týdnu samce vrátit zpět....když přidávám ryby,nebo vracím samice zpět tak je dávám vždy v noci po zhasnutí světel....kdybych je tam dával za plného světla,tak bych je posílal na popravu. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků