Tanganyika a Malawi pohromadě?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Návštěvník » 13 úno 2006, 18:32

rozhodně nemíchat
Návštěvník
 

Příspěvekod tapisleca » 13 úno 2006, 22:08

Díky za Vaše názory, plně s vámi souhlasím a jak řekl Ax Malawi je záležitost barev a Tanganyika tvaru, to sedí. a proto jezera nemíchejme, ale co ať si každý dělá co chce, ale já je míchat nebudu a teď mám Tanganyiku a budu hledat místo v bytě na Malawi. :cry: jsem zvědav co tomu řekne má drahá polovička, to bude hrůza jí opět přemluvit :9:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod ax » 13 úno 2006, 22:33

Muzu poradit, co si vymyslela moje draha polovicka. Pri prvnim akva (650l), kdyz znami rikali "je blazen", odpovidala, jen at si hraje s rybickama, nechodi do hospody, nechasta, ba co vic, je doma. U druho to nejak ochablo a ted, kdyz neco kutim a naznacuji, ze by se sem po prcikovy to ctvrte veslo, musim tuhle vetu opakovat ja :lol:
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod tapisleca » 13 úno 2006, 23:33

Jo Axi viš ono u nás těch akvarek je také více, a krom toho ještě hadi, ještěrky, chameleon, pavouk, pes, osmáci , no prostě jak řekl kamarád docela zoologická, ale na to akvárko malawi už není místo, leda, že by se vešlo do kuchyně a to bude ten problém, nebo? to je její teritorium, ale nějak se to vymyslí. Přece to s těma ženskýma umíme nééééééééééééééééééééééé :22:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pavel V » 06 led 2008, 08:07

tapisleca píše:Jo Axi viš ono u nás těch akvarek je také více, a krom toho ještě hadi, ještěrky, chameleon, pavouk, pes, osmáci , no prostě jak řekl kamarád docela zoologická, ale na to akvárko malawi už není místo, leda, že by se vešlo do kuchyně a to bude ten problém, nebo? to je její teritorium, ale nějak se to vymyslí. Přece to s těma ženskýma umíme nééééééééééééééééééééééé :22:


Hmm tak až to skoulíš tak napiš krátký článek zoufale potřebuju poradit :o
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod tapisleca » 06 led 2008, 12:47

Hm tak bohužel jsem neuspěl, do kuchyně to neprošlo a jinam v bytě se nevejde, tak jsem si Malawi pořídil do práce a je to :lol:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod MatoPE » 06 led 2008, 16:04

spolocny chov cichlid malawi tanganika je urcite mozny.povedal by som ze v urcitych pripadoch aj prospesny. ale vsetko je len otazkou VKUSU CHOVATELA.chovat pohromade sa daju aj s mecunkami,mrenkami,... x.dolezite je aj dodrzat velkost ryb,aby bola priblizne rovnaka(male ryby budu povazovane za potravu,zakon prirody) velkost nadrze,a vybavenie interieru.videl som nadrz s dravymi piranami kde boli spolocne neolam.brichardi a nejake julidochromisy.neviem akym sposobom,ale fungovalo to.je pravda ze tam bolo dost vela skal,ale princeznicky aj julidochromisy plavali vedla dospelych piran bez problemov.(ci boli takto chovane od malicka,neviem ale boli na seba zvyknute).vravim vsetko je len zalezitost akvaristu. :o
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Příspěvekod supina » 07 led 2008, 00:13

MatoPe: Myslím, že jsi teda úplně vedle. Vyjmenoval jsi tady řadu ryb z úplně rozdílných biotopů a hlavně s rozlyšnými nároky na vodu a potravu,že by to byl tedy pěknej mix... Samozřejmě je to na akvaristovi, jaký si udělá osazenstvo nádrže. Ale pokud je to opravdu akvarista, tak by měl na tyto věci myslet především. Pokud ne, tak by už zbývalo přihodit do akva našeho kapra, dvě želvy a ono by to taky určitě nějaký čas fungovalo...
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod MatoPE » 07 led 2008, 19:21

otazka znela ci je mozny spolocny chov malawi a tanganika.ja vravim vsetko je mozne.tiez niesom zastancom gulasoveho chovu,ale fantazii sa medze nekladu.a spolocny chov s ostatnymi akva.rybami, v rozlicnych narokov na potravu a chemizmus vody,tam problem nevidim.chovam af.cichlidy aj zivorodky(samozreme nie spolocne v jednom akva.), cyklop,dafnia a vlockove im rovnako chuti ci su to mecume alebo cyprichromisy.vodu taktiez napustam z jedneho kohutika. tolko nadrzi som videl kde spolocne s af cichlidami chovali aj prisavnikov a nezda sa mi ze by amazonka ustila priamo v jazere tanganika.toto je len moje zamyslenie,v ziadnom pripade nechcem nahovarat niekoho na gulasovy chov. ale jednoducho chov je MOZNY, pozor nie odchov.(tam uz na vode zalezi)
A ten kapor,preco nie v jazere tangaika a malawi ziju aj druhy kaprovitych ryb. :o
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Předchozí

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků