Tanganyika a Malawi pohromadě?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tanganyika a Malawi pohromadě?

Příspěvekod tapisleca » 11 úno 2006, 16:33

Přátelé!
chtěl bych slyšet Váš názor na to dát do jednoho akva Malawi s Tanganyikou? Je jasné, že některé ryby dohromady asi nepůjdou a to bu? vzhledem k potravě, či agresivitě atd. Ale přece jen mě zajímá Váš názor na toto téma, popř. které ryby by mohly spolu z obou jezer být? Pár akvárií takto zkombinovaných jsem již viděl, tak uvidíme co vy na to?
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin Novák » 11 úno 2006, 17:59

Můj názor, se kterým se patrně ztotožní další členové, je takový, že míchat ryby dvou různých jezer není vhodné. Zastávám také názor, že v africe (myšleno typ akvária) by se měly dodržovat určitá nezávazná a nepsaná pravidla. Ovšem také záleží na tom, s jakým úmyslem a myšlenkou chovatel své ryby chová. Já chci mít své akvárium kopií jezera a také se o to snažím. Někdo chce mít akvárium pouze jako ozdobu, dominantní prvek v obývacím pokoji, nic proti. Většina oboje. Jiný chovatel zase třeba nemá ambice dále jezera a jejich obyvatele studovat, více se nořit do podrobností života jeho ryb. Pak není důvodu, aby dodržoval originální skladbu ryb či stavbu interiéru. Nevím, jestli jsem to napsal čitelně, ale snad to nevyznělo nijak špatně. Jednoduše, když malawi, tak malawi a když tanganyiku, tak tanganyiku.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod memeo » 11 úno 2006, 21:11

Plně musím souhlsit s Martinem.
Nemíchat.........................
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Rostratus » 11 úno 2006, 21:29

Ja tiež súhlasím s Martinom, ale na druhej strane musím trošku oponovať. Kedysi som mal akvárium kde som mal cichlidy z oboch jazier a všetko bolo OK. Nezaznamenal som žiadne chybičky v ich chove. Ale teraz by som robil akváriá len s určitého druhu jazera a nemiešal by som
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod canart » 11 úno 2006, 23:34

Nevidim v tom problem, potravne naroky sa daju zladit. Neexistuje totiz stav, ze ryby z jazera X su rastlinozravce a z jazera Y masozravce. Aj ostatne podmienky sa daju splnit. Zostava uz len na chovatelovi, ci sa prikloni na stranu prispevkov vyssie alebo si urobi po svojom.
Osobne som za nemiesanie jazier, ale sam to robim z dovodu nedostatku nadrzi :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Akvam@n » 12 úno 2006, 12:12

Mě by se tanganijka s Malawi moc nelíbila.Mám radši jenom Tanganijku a le možná by to šlo.
Uživatelský avatar
Akvam@n
podezřelý uživatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 03 úno 2006, 15:12

Příspěvekod ax » 12 úno 2006, 22:24

Ja mam na to taky nazor a pak mam realitu. Malawi je zalezitosti barev, Tanganika zase tvaru (vetsinove rozhodne ano). Takze je daleko lepsi akva vyladit v nejakem duchu a nemixovat. To je nazor.
A realita v mem rybnicku je krapet jina. Mam mezi desitkama (stovka jich spis neni) malawek i tri kousky tanganiky. Ty marlieri se mi tam dostali shodou okolnosti a rybnicku je uz nikdo nedostane (zvlast, kdyz se jim tam libi). Tak proc je stihat, jsou spokojeny, bezny pozorovatel si jich ani nevsimne (drzi se u skalek, proplouvani jeskynema a navic jsou zajimavy vic zbarvenim nez tvarem). Tak jsem se s tim smiril a pouzivam je jako indikator kvality vody. Je nezanadbatelna sance, ze v pripade prusvihu to
odnesou v akva jako prvni a daji mi tak vedet (ostatne je kontroluji jako prvni).
Zaver, zamerne bych to nedelal, ale zivot nekdy stvori situace, ktere ukazi,
ze je vse jinak a nedeje se vlastne nic.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Lgaspo » 13 úno 2006, 08:48

Suhlasim s vacsinou nazorov v tejto teme. Nemiesat jazera !

Ale urcite to je mozne a zalezi len a len na chovatelovi.
Ako priklad uvediem vystavne akva v Hornbachu v BA, kto to tam poznate. Svojho casu tam mali nadherne malawi akva, fakt prekrasne. Dnes je v tom akvariu mix malawi, tanganiky a americkych cichlid.
Je to zvlastny pohlad vidiet ako sa za chrbtom 20 cm Venustusa krmi na pozadi tropheus (podla mna kiriza ale to je len moj odhad) a z vrchu na to vsetko dohliada 25 cm americky obor.
Ale ryby sa zdaju byt spokojne a su takto domiesane uz asi tristvrte roka.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 13 úno 2006, 10:20

Lgaspo, to akva je otrasne!!! Povodne bolo fakt pekne, dnes to vyzera ako gulas a este k tomu aj zamiesany (nie druhmi, ale varechou) :)
Ten Tropheus je Bemba.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 13 úno 2006, 10:27

Diky Canart za opravu - v tropheusoch sa zatial mocm nevyznam :wink:

To akva je dnes fakt nepekne ale chodim sa nan vzdy pozriet ked som v Hornbachu so zvedavosti, co tam zasa s nim dorobili.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků