Zděšení po návratu z výkendu - PLÍSEŇ ???

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zděšení po návratu z výkendu - PLÍSEŇ ???

Příspěvekod xrewq » 05 čer 2006, 17:15

Jak sem již psal že mám bílou řasu a že mě žloutne písek tak to žloutnutí a řasa přešla do něčěho hrozného. V pátek sem odjel na výken pryč a toto sem v pondělí nalez v akvárku :cry: . písek je chvílema zcela čarný a řasa také černá . Okolo řasy je velice žlutý písek neví někdo co to je ? Jak se toho mám zbavit ??? :cry:
Přílohy
IMG_1203.jpg
IMG_1204.jpg
IMG_1205.jpg
IMG_1206.jpg
Naposledy upravil xrewq dne 05 čer 2006, 17:34, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod mikro » 05 čer 2006, 17:22

non vypada to dost osklive :-(( jakoby plisen?
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod xrewq » 05 čer 2006, 17:26

přesně tak a to se mě přez ten vejken zlepšila voda NO2 neměřitelné (před 20mg/l) NO3 20mg/l (před 40mg/l) Já to nechápu. Co s tím? To sem si určitě přitáhl na tom velkém kameni z řeky, co cem musel jenou omejt, protože tak velkej hrnec sem nesehnal :( Jo ve filtru mám v první komoře pěnu a dole na dně je taky ta plíseň a vypadá to že napadá první molitan
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod xrewq » 05 čer 2006, 17:32

mám použít nějakej přípravek proti řasám nebo co ????
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod memeo » 05 čer 2006, 17:34

No není to moc krásný pohled,ale těžko říct,co to je.Já se s tím ještě nesetkal.
Doufejme,že to není nic,co by ublížilo rybám.:(
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod xrewq » 05 čer 2006, 17:35

akvo je v záběhu takže tam sou zatím jen pokuný králíci a těm to jak sem koukal nikterak neva ale ve středu sem tam chtěl dát Tropheuse a o ty už mám o dost větší strach :( Tma ji nevadí když žije i ve filtru a ten je zavřenej ve skříni
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Paldo » 05 čer 2006, 17:57

xrewq píše:mám použít nějakej přípravek proti řasám nebo co ????
preboha, len nie "savo" :mrgreen: :oops:

Teraz vážne:

xrewq píše:To sem si určitě přitáhl na tom velkém kameni z řeky, co cem musel jenou omejt, protože tak velkej hrnec sem nesehnal :Sad:


Mám taký dojem, že tvoje tušenie nie je len tušenie. 100% to bude pravda. Je to plieseň a je to zrieky. Môžeš nakomplet rozobrať akva, prevari? piesok, skaly, celý filter aj s čerpadlom + obari? pozadie a vydezinfikovať zvyšok, resp. všetko čo prišlo do styku s akva a s vodou. Nechcem ?a straši?, ale pliesne sa len tak ľahko nezbavíš, sa mi ten piesok zdal nejaký divný už minulý týždeň. Vpni na hodinu - dve fiter, a ak smrdí voda - :cry:

Dodatok po telefonáte so známym:
Plieseň nepotrebuje k životu svetlo, stačí vlhko a dostatočná teplota! Vytvorila sa ti zo zvyškov rastlín, koreňov, baktérií a rias v rieke. Pomohla tomu zvýšená teplota vody a nižší prietok vody (na rozdiel od rieky). On odstraňoval plieseň neúspešne 2 mesiace, nepomohlo ani spomínané vyvarenie - musel vyhodi? všeko z akva, nastúpilo "savo" a kúpa všetkého odznova.
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod mikro » 05 čer 2006, 18:24

Ja bych pro likvidaci klasicke savo pouzil... rozpadne se po asi cca 30inutach dyt tim desinfikujes jak kameny tak dalsi veci... trebas kdyz nahodou filtr vypadne a balterie zacnou hnit.. opet savo, pak poradne vyprat.. ale do totohle bych tropheuse urcite nedaval! wrewg, musi te to desne stvat..:-((((
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod kuba » 05 čer 2006, 18:29

Jestli se plíseň dělá jen v okolí jednoho kamene, tak bych ho vyndal a odstranil pouze napadený písek a počkal co to udělá. Já dával do akva kameny z potoka ,jsem na konci obce takže si dokážeš přestavit jak je voda v potoku asi čistá. Odrhnul jsem je v teplé vodě rýžákem, dal do akva a všechno bylo ok.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Příspěvekod mikro » 05 čer 2006, 18:43

Ja bych se bal, jak je nekde plisen ve vode to bude vsude.. :(( jezis xrewg se musel desne tesit, a ted tohle :((
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron