Prosim o par rad, na ktere jsem zde nenasel odpoved.

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Prosim o par rad, na ktere jsem zde nenasel odpoved.

Příspěvekod cornuto » 07 pro 2006, 06:49

[font=Times New Roman] [/font] ze sklepa jsem vytahl sve stare 250l akva s tim, ze do nej flaknu nejakou tanganiku, ponevadz jsem si v akvaristice koupil Altolamprologus C. a nevedel jsem, ze rostou az 15cm... tozn. ze v me 120 L nudli by neprospivali na 100%. ted k tem dotazum.

1) da se tato ryba (Altolamprologus compressiceps) chovat s jedinci rodu tropheus? jsou mali a rostou pry dost pomalu, tak mam strach aby jim aktivnejsi tlamovci nesezrali vsechno zradlo ci je nejak nesikanovali. Chtel bych dokoupit nejake ryby rodu Tropheus

2) je pro tanganickou nadrz nezbytne uzit jemnozrnny svetly pisek? mam strakaty o prumeru 0,5-1 cm, ale co vidim zde na fotkach, tak se pouziva spis ten "pisecek"

3) Kolik je spodni hranice kusu ve skupince Tropheusu, kterou chci zakoupit?

Pokud nekdo odpovi, predem dik...
Uživatelský avatar
cornuto
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2006, 06:23

Re: Prosim o par rad, na ktere jsem zde nenasel odpoved.

Příspěvekod canart » 07 pro 2006, 10:21

cornuto píše:1) da se tato ryba (Altolamprologus compressiceps) chovat s jedinci rodu tropheus? jsou mali a rostou pry dost pomalu, tak mam strach aby jim aktivnejsi tlamovci nesezrali vsechno zradlo ci je nejak nesikanovali. Chtel bych dokoupit nejake ryby rodu Tropheus

Da sa, ale ako spravne pises, rast bude ovplyvneny podstatne aktivnejsimi Tropheusmi. Altolamprologusy sa proste nestihnu dostat k potrave, lebo im to Tropheusy vyzeru. Dalsi dovod je potreba prihliadnut na vyzivove poziadavky Tropheusov (prevazne rastlinna strava). Samozrejme da sa aj to, napr. skrmovanim granulovaneho krmiva (O.S.I., NLS...). Vlocky sa zase lepsie roznesu po nadrzi, takze aj pomalsie ryby maju sancu sa dostat k potrave.

cornuto píše:2) je pro tanganickou nadrz nezbytne uzit jemnozrnny svetly pisek? mam strakaty o prumeru 0,5-1 cm, ale co vidim zde na fotkach, tak se pouziva spis ten "pisecek"

Nie je to nevyhnutne, ale je to lepsie. Drobny piesok ryby prehltaju pre lepsie spracovanie potravy v traviacom systeme, co sa s vacsimi kamienkami neda. Ale Tropheusy a ine tlamovce sa chovaju aj na hrubsom strku, ako si napisal, pripadne uplne bez dna a dari sa im. Aj v galerii najdes akvaria s roznym dnom (svetlym, tmavym, jemnym, hrubym)

cornuto píše:3) Kolik je spodni hranice kusu ve skupince Tropheusu, kterou chci zakoupit?

Najprv si treba polozit otazku velkosti akvaria. 250 l je dost malo, povedal by som uplne spodna hranica pre Tropheusy. Osobne mam s takouto nadrzou dobre skusenosti. Odporucal by som do 250 l 15ks Tropheusov, ale uplne minimalne 10 ks. Dalej tam bude treba vytvorit skalku pre Altolamprologusy.

Pokud nekdo odpovi, predem dik...[/quote]
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Prosim o par rad, na ktere jsem zde nenasel odpoved.

Příspěvekod Bob » 07 pro 2006, 16:27

cornuto píše: [font=Times New Roman] [/font]
1) da se tato ryba (Altolamprologus compressiceps) chovat s jedinci rodu tropheus? jsou mali a rostou pry dost pomalu, tak mam strach aby jim aktivnejsi tlamovci nesezrali vsechno zradlo ci je nejak nesikanovali. Chtel bych dokoupit nejake ryby rodu Tropheus

Ja len dodam svoj postreh z chovu Atlolamprologusov. Pred casom kolega rusil akvarko a tak som od neho zobral jeden par Calvusov a Leleup. Po vypusteni do akva som Calvusov asi tyzden nevidel, potom sa postupne osmelili a zacali vyliezat. Prve dva tyzdne si sem tam zobli, ale ked vyhladli tak boli pri vlockach skor ako Tropheusy. Jedina vec co sa mi na nich nepacilo bolo to, ze dost utocili na male ryby. Nespozoroval som aby nejaku zozrali, ale vela nechybalo. Mal som ich kratko, pretoze samica si bohuzial vybrala rovnaky ukryt ako samec Leleupi a ten ju zabil a tak som samca daroval.
Su to krasne ryby a verim, ze sa k ich chovu este raz dostanem.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod cornuto » 11 pro 2006, 19:55

po dukladnem zvazovani necham asi tropheuse spat, vzhledem k odlisnemu chovani a narokum mezi nimi a altrolamprologusemi. Chci mit ale pestrou spolecenskou nadrz a tak mam dotaz na vhodne druhy ryb k A. compressiceps, premyslim o nejakych julidochromis (?), pak nejake calvusy, ci eretmodusy. Ma k tomu nekdo neco konstruktivniho? :idea:
Uživatelský avatar
cornuto
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2006, 06:23

Příspěvekod wladys » 12 pro 2006, 00:56

..no já uvažuju o něčem podobném..už sem zde podobné složení konzultoval.Mrkni SEM,třeba ti to pomůže.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod barkys » 12 pro 2006, 13:05

Osobne mam akvarium s A. calvus, C. leptosoma a X. spilopterus, zatial k absolutnej spokojnosti, takze takuto kombinaciu mozem odporucat.
barkys
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2006, 15:38

Příspěvekod zencakd » 13 pro 2006, 08:43

To barkys: v jakém počtu tam máš ty xenotilapie? A jak velké je akva? Jsou všechny ryby dospělé? Mě Cyprichromisy útočí i na dospělé Calvuse a mál bych se je dát dohromady s xenotilapiema. Zajímají mě hlavně ty xenotilapie. Nemáš prosím fotku nádrže? Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod barkys » 13 pro 2006, 13:43

Je to v hrubom 250-ka 100*50*50.

Cyprichromisov je tam 15, Xenotilapii bolo 10 - ale mojou vinou a zanedbanim vymeny vody som o 4 kusy prisiel. Avsak ziadne nezhody medzi cyprichromismi a Xenotilapii som si nevsimol. Ryby este nie su uplne dospele, kazdopadne uz sa zacinaju parit - fotku zial nejaku normalnu nemam.
barkys
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2006, 15:38

Příspěvekod barkys » 13 pro 2006, 13:44

Kupoval som ich priamo odchovatela a aj on mal tuto istu kombinaciu pri chovnych skupinach ryb.
barkys
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2006, 15:38

Příspěvekod zencakd » 13 pro 2006, 14:20

Super, díky za info a ať se daří!

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem


Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků