Opatření při přestavbě akvária

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Opatření při přestavbě akvária

Příspěvekod Marek1115 » 19 pro 2006, 18:20

Zdravím všechny. Velice dlouho jsem tu nebyl, takže než přečtu těch 2500 "nových" příspěvků, potřebuji něco vyzjistit. :oops:

Akvárium už mi běží v harmonii dlouhý čas, a jak tropheusci rostou, totálně devastují pozadí (Onehdá jsem nedbal rad Radima ohledně poslední epoxidové vrstvy a teď mám pozadí jak ementál). Rozhodnul jsem se pro vytvoření nového vzhledu akva..Otázka zní, zda-li pak to mé ryby přečkají bez úhony a jak to nejlépe provést.

Uvažuji o koupi dětské vaničky, která by dočasně sloužila jako akvárium pro osazenstvo předělávaného akva. Celou dobu by měly hořejšek zakrytý, aby spaly. Asi bych jim tam dal dva tři menší kameny, ať se necítí tak samy :) Předpokládám, že mi celková přestavba zabere cca. 2 dny, tj. od vypuštění po napuštění.

Jetu spousta lidí, kteří tím procházeli, zvlášť co se Tropheusů týče...

Díky za vaše podněty

Marek
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod arena64 » 19 pro 2006, 19:41

Já bych to nedělal na Tropheusy dost dlouhá doba kdy budou vystaveny stresu a to ve vaničce budou, namuselo by se ti to vyplatit.
Jo a kameny bych nedával vubec, mužou se o ně poranit.
arena64
přispívatel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 06 led 2006, 22:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod wladys » 20 pro 2006, 00:14

Já dával ryby do velkého plastového sudu...asi 200litrového...samozřejmě sem nechal běžet filtr....vše proběhlo bez problémů..byly tam asi 3 až 4 dny...ale nebyly to trofíci nýbrž mbuny a hapky.Vanička je podle mě moc malá.... :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 20 pro 2006, 09:07

Nedavno som presiel podobnou prestavbou ktora mi trvala dva mesiace. Tropheusov som prestahoval do 300l akvarka, kde v pohode preckali. Dva dni nie je az tak vela ale pri Tropheusov netreba nic podcenit. Myslim, ze ten wladysov sud je dobre riesenie. Ak by som nemal volne akva tiez by som ho pouzil a ako pises urobit to musis. Dobre je do vody dat nejaky regulator napr. Aquatan, ktory ochrani kozny sliz ryb a vitamin. Ja som pouzil Fishtamin co im pomohlo redukovat stres.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Radim Zídek » 20 pro 2006, 11:17

pokud to bude na dva až pět dní klidně bych se nebál dát je do té vaničky, ryby to naprosto v pohodě přečkají bez větších problémů. Vaničku dej na klidné místo, vyvaruj se otřesů v podlaze, (chození, dupání) v blízkosti vaničky. Je dodré jim vzduchovat a dát na dno hrstku písku, kameny jsou zbytečné, lepší je nekrmit.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod tapisleca » 20 pro 2006, 22:19

No já když kompletně čistím akva, tak vodu z tohoto akvaria přečerpám do normální vany v koupelně a dám tam ryby, teploměr, vzduchování a než akva vyčistím tak si tam pěkně plavou. Je pravda, že maximálně co jsem takhle ryby měl , byl jeden den, ale u tebe jak říkáš 2 dni to by mohly vydržet ne. Ty holt oželíš to, že se nebude Vaše rodina koupat. Co říkáš na tento nápad? :o
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marek1115 » 21 pro 2006, 00:58

tapisleca píše:No já když kompletně čistím akva, tak vodu z tohoto akvaria přečerpám do normální vany v koupelně a dám tam ryby, teploměr, vzduchování a než akva vyčistím tak si tam pěkně plavou. Je pravda, že maximálně co jsem takhle ryby měl , byl jeden den, ale u tebe jak říkáš 2 dni to by mohly vydržet ne. Ty holt oželíš to, že se nebude Vaše rodina koupat. Co říkáš na tento nápad? :o


Máme doma masážní vanu, která má všude trysky. Kdyby se nedejbože zpod trysek uvolnila nějaká chemie, mohlo by to polikvidovat celé osazenststvo.

Každopádně díky za radu, ale asi stejně zůstanu u mého původního záměru. I ten sud je pořád ve hře.




Díky za parádní podněty, dám pak vědět, jak jsem se s tím porval...
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Příspěvekod tapisleca » 21 pro 2006, 23:11

No ale Marku to je dobréj nápad pošli ryby do lázní, takové masáže ve vaně co by za to někdo dal, hehehehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kruan » 22 pro 2006, 09:05

tapisleca píše:No ale Marku to je dobréj nápad pošli ryby do lázní, takové masáže ve vaně co by za to někdo dal, hehehehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nebo me je privez..ja jedu v lednu do lazni tak je tam vemu ssebou :D
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron