Lamprichthys tanganicanus

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Hroch » 26 srp 2007, 22:27

Musela by se dodělat popiska do kolomky čeled´- tohle je halančík :lol:
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Dano74 » 26 srp 2007, 23:01

Hmm maly detail :lol: :lol: :lol:

Snad sa to podari Lubosovi alebo Martinovi :D

Ale ta fotka je na 100 bodov. Mam relativne novy fotak, ale taku kvaliti neviem docielit :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod zencakd » 27 srp 2007, 11:21

Díky chlapi, jsem rád, že se vám líbí. Ještě zajímavější je, jak jsem ji vyfotil. Už delší dobu se peru s fotkama ryb a pořád jsem nebyl spokojenej s jejich kvalitou. Kdo někdy zkoušel fotit třeba tmavý tropheuse na tmavým pozadí, kteří lítaj ze strany na stranu ví, co mám na mysli. Vyfotit lamprichtisy, se ukazovalo jako noční můra. I když jsem měl rychlý makroobjektiv (fotka není výřez) na zrcadlovce, nedalo se to. Nakonec jsem se vrátil úplně ke kořenům - nastavil jsem foťák na manuál (1/200, f10), zapnul blesk a vypnul autofocus. Tohle mi dalo naprostou svobodu při focení a padaj z toho fotky jako je tahle. Manuální ostření je v pohodě, jenom by to chtělo větší hledáček. Bohužel u moderních digitálů se jaksi moc nepočítá s tím, že by někdo fotil bez autofocusu.

Jinak k samotným rybám - mám je ve společné nádrži v 1500 litrech, ve 3m dlouhé nádrži opravdu vyniknout, jsou to nesmírně rychlé ryby, drží se u hladiny. Krmím je převážně mraženým. Mají kolem 7-8cm. Nejkrásnější na tom je, že je můžete kombinovat s čímkoliv, nikdo si jich nevšímá. Na začítku byl problém v tom, že propadávaly do filtru, ale jak dorostly je to OK. Chce to mít co největší hejno, je fakt paráda na ně koukat. Začaly se třít nedávno, bohužel ve společné nádrži není šance něco odchovat. Jakmile se mi něco uvolní v pěstírně, zkusím je tam dát, ale nevím, jestli to není škoda. Spíš se pokusím sehnat další hejno. Když se samci haštěří, zaklesnou se jakoby do sebe ale bez toho, že by se dotýkaly. Jsou od sebe jen pár centimetrů a kopírují vzájemné pohyby. Takhle vydrží cca 5 minut, přičemž se jen velmi málo pohybují a je šance je vyfotit :-) Třou se do skulin mezi kameny, pár tam vlítne, chvilku se tam mrcasí a za chvilku letí do jiné škvíry. Asi distribuce rizika.

Fotku je klidně možné použít do databáze.

Hodně úspěchů všem,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod KUBIZN » 09 dub 2008, 16:11

Chtěl bych se zeptat jestli jsou tyto ryby masožravé nebo býložravé a jestli je možné je kombinovat s tropheusy ?
KUBIZN
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Obrázky: 18
Registrován: 03 úno 2008, 18:45

Předchozí

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník