samec nebo samice?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

samec nebo samice?

Příspěvekod jonathane » 10 bře 2007, 12:27

Ahoj všem, mám na Vás dotaz. Bohužel se mi nepodařilo na netu objevit nějaké fotky rozlišení samce a samice Lamprologus ocellatus. Nepoznám to ani podle popisu. Tak chci poradit tady od Vás :lol: :lol: :lol: ....díky moc za všechny příspěvky Martin
Přílohy
samec 1.JPG
Asi samec?
samec 1.JPG (71.26 KiB) Zobrazeno 2584 krát
samice 1.JPG
Asi samice?
samice 1.JPG (71.82 KiB) Zobrazeno 2584 krát
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod FontosR » 10 bře 2007, 16:02

Podle fotky a velikosti bych řekl že to jsou 2 samci. Objednával jsem si kdysi 2 páry těchto šnekáčů ve velikosti XL a samice je drobná ne tak robustně stavěná jako samec a hlavně samice zalezla do ulity a tam zůstala a málokdy vylezla. Já osobně jsem jí viděl jenom v sáčku, po vpuštění do akva jsem jí už neviděl. Jestli se některá z tvých ryb takto chová tak máš samici pokud ne tak jde o samce, který si hlídá teritorium :wink:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

re

Příspěvekod jonathane » 10 bře 2007, 17:21

To FrontosR:
Jo presne tak obe ryby se do sebe pousteji (souboje) a kazdy si hlida svoji stranu AQ. Toho tretiho,ktery byl taky samec uz uhonili smrti. Takze ted shanim nejmin 4 samice. Neni u vas neco v Kadani? V Chomutove byla za vezi taky nejaka akvaprodejna, vid?
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod canart » 10 bře 2007, 17:48

Priklanam sa k nazoru FontosR-a. Ak chces, pozri moju galeriu, L. ocellatus "Gold" Foto Galeria
Ked kliknes na obrazok, pod kazdym je popis s oznacenim pohlavia. Samica sa da vacsinou (aj ked nie vzdy to plati) odlisit od samca tym, ze ma koniec chrbtovej plutvy biely alebo svetlejsi ako samec.

Samica mojho paru je dost agresivna, vobec nebyva zalezena v ulite, aj ked sa previdlene vytieraju. Ak mlade nevyberiem pred dalsim vyterom, akonahle sa znova vytru, skonci u nej matersky cit a vsetky mlade z predchadzajuceho vyteru, ktore dovtedy kludne plavali v akvariu, nemilosrdne pozabija.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: re

Příspěvekod FontosR » 10 bře 2007, 18:51

heteroscodra píše:To FrontosR:
Jo presne tak obe ryby se do sebe pousteji (souboje) a kazdy si hlida svoji stranu AQ. Toho tretiho,ktery byl taky samec uz uhonili smrti. Takze ted shanim nejmin 4 samice. Neni u vas neco v Kadani? V Chomutově byla za vezi taky nejaka akvaprodejna, vid?
V Kadani bohužel nic není a v Chomutově bych nedoporučoval nakupovat ryby. Já je teď taky sháním spoléhám se na akva burzu v Mostě 17.3.07. měl je tam jeden chovatel v Listopadu tak by už moch mít nový mladý. Na 100% tam budou mít A.calvus, ale ty už asi nesháníš :lol:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

ree

Příspěvekod jonathane » 10 bře 2007, 20:37

To canart: dikes mrknu na to
To frontosR: No abych Ti pravdu rekl, ja mam z burzama spatne zkusenosti uz z dob kdyz jsem delal sklipkany :cry: :cry: :cry: . U nas jsou burzy SHIT!!! Mel jsme svoji klientelu spis v zahranici. Asi mrknu na Radimovi stranky a necham si neco poslat, u nej to bude bez rizika :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod FontosR » 10 bře 2007, 21:14

Taky bych radši od Radima ještě jsem se ho neptal, ale abych nedopadl jako u H. Dařbujána. Chtěl jsem 5 ryb a odepsal mi že dělá objednávky pouze min od 2000kč tak nevim jestli to takhle má i Radim :?
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

reeeee

Příspěvekod jonathane » 10 bře 2007, 21:29

No ja mam s Radimem ty nejlepsi zkusenosti, vzdy mi vysel maximalne vstric. Naposledy jsem od nej bral aulonocara jacobfreibergi eureka (jeste do malawi) a chtel jsem po nem 1+3 NO PROBLEM!!!!!! Zabalil, dal do thermoboxu a poslal. Vezmu od nej nejaky maly Lamprologuse nebo Neoloamprologuse :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil jonathane dne 11 bře 2007, 20:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod wladys » 10 bře 2007, 21:30

Radim je v poho.... :o Mám od něj taky Tanganyiku a všechny ryby zdravé a krásně rostlé.Doporučuju. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků