Aká osádka do 160 l akva?

Obecná diskuze o tanganické akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Aká osádka do 160 l akva?

Příspěvekod Hugo » 03 dub 2007, 00:26

Chceli by sme si nechať od vás poradiť skôr, ako bude neskoro. Švagor má 160 l akva (100x40x40cm) a chcel by v ňom mať africké cichlidy. Ja som mu navrhoval Altolamprologusy (8 ks) k kombinácii s Neolamprologusmi alebo Julidochromismi (aspoň 6 ks jedného alebo druhého druhu). Je možná takáto kombinácia, alebo by bolo lepšie zamerať sa na jednodruhové akva? Je toto akva vhodné aj napr. pre Aulonocary, resp. iné Malawi druhy, ktoré sa mu páčia viac? Ďakujem za všetky vaše návrhy a pripomienky.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod mig07 » 03 dub 2007, 01:52

160 l akvarium je vhodnejšie pre tie menšie tanganiky ako pre malawi. 160 l akva je pre malawi málo, pre tak 8-10ks tlamovcou. A pre tie Aulonocary je to už male určite.
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Příspěvekod V.Malawi » 03 dub 2007, 09:15

Do akvas. s hranou 100cm můžešza určitých podmínek dát malawi tlamovce,jen druhová skladba bude omezenější,např. saulosi +yellow a to ca 16ks-menší množství neznamená zákonitě "klid v akv. může to být právě naopak
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod supina » 03 dub 2007, 14:35

To co mu navrhuješ ty (Altolamprologus + Neolamprologus) mám v podobný nádrži i já a zatím mi to funguje.
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Šámes » 01 kvě 2007, 16:59

do tanganiky s hranou 100cm(úplně stejné akva mam ja,taktéž už s tanganikou)můžeš dát leptosomy,calvusy,snad všechny šnekáče,erethmody(v malém množství)a třeba i nigripiny....všechny tyhle ryby tam mít samozřejmně nemůžeš..já mam v mém akva 11leptosom(5 sou mladé)a čekaj mě erethmodi(3ks)a měl jsem tam Altolamprologusi ale to sou potvory...a pak 5 ancáků...a rozmnožují se mi v pohodě..jinak měl sem i 5 Trofíků bulu point(mladých,ale jeden sameček vymlátil ty ostatní takže mám jen jednoho..až vyroste trochu víc asi ho dám pryč...je škoda ho tam mít samotnýho..
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Příspěvekod A+I » 01 kvě 2007, 22:23

Prosimte, Sames, jak muzes radit Leptosomy do tak malyho a kratkyho akvaria, to vazne nechapu, kde jsi na to prisel!! Uz to, ze sis koupil 5 Tropheusu mluvi samo za sebe... :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Šámes » 01 kvě 2007, 22:46

A+I píše:Prosimte, Sames, jak muzes radit Leptosomy do tak malyho a kratkyho akvaria, to vazne nechapu, kde jsi na to prisel!! Uz to, ze sis koupil 5 Tropheusu mluvi samo za sebe... :(

Trofíci byli ryby na zkoušku..jestli to snima půjde až si budu dělat nové akva..jinak leptosomy sou u mě v naprostém pořádku a důkazem toho je že se i úspěšně rozmnožují.. :) ..a řekl bych že akva o hraně 1 metru je pro leptosomy dostačující..
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Příspěvekod Hugo » 01 kvě 2007, 22:53

Po dlhom uvažovaní a mojom presviedčaní sa rozhodol pre 10 ks Altolamprologus calvus a neskôr plánuje dokúpiť ešte 4-5 ks rýb rodu Julidochromis. Takže zajtra ideme kupovať calvusy.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod A+I » 01 kvě 2007, 22:54

To Hugo - ja se priklanim k prispevku od V.Malawi i s obema druhy, ktere vyjmenoval a jejich poctem - 16 ks celkem. Pseudotropheus Saulosi asi 10 ks a Labidochromis Yellow ten zbytek. U tech Saulosi by bylo dobre, kdyby se mu podaril pomer pul na pul (5 samcu), protoze kdyz je jich vic, budou se "dohadovat" mezi sebou a samickam daji vic klidu. Kdyby byly jenom 3 samci, bude jeden dominantni a dva uslapnuti a malo vybarveni. Kdyby byly jen dva, dominantni by pravdepodobne ustval toho druheho. Je to tezky... :)
K te Tanganyice - Calvusi by kazdopadne zrali mladata, takze by nic neodchoval. Zalezi, jestli by chtel mladata uchovat. Kdyz da Neolamprologusy, tak to bude fajn, dokud budou mali, ale kdyz dospeji, budou se rvat o teritorium, protoze ta plocha dna moc velka neni. Bylo by to mozna vhodne pro 3 druhy ryb dna (Neolamprologus, Julidochromis, Chalinochromis), ale az dospeji, tak jenom jeden par od kazdeho. Jeden par Eretmodus by tam byt taky mohl, ale musel by koupit napred aspon 4 a zkusit, jestli se z nich ten par utvori. Snekaci dokazou byt previti, klidne si jedna ryba zabere velky kus dna a k ostatnim je pak agresivni, jen se priblizi na dosah.
Ja ale myslim, ze zacit s Malawi je asi lepsi volba. Akva by bylo zivejsi a zaplnene. Tanganyicke ryby dna se zdrzuji prevazne na dne a vrchni polovina by byla prazdna (pokud by tam nebyli Calvusi) protoze to akva je opravdu male pro tanganyicke ryby, ktere plavou v horni casti akva.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 01 kvě 2007, 23:11

To Sames - Cyprichromis (vsechny druhy) maji mit hodne prostoru pro plavani. Maji mit akva aspon 300 litru a nejmene 130 cm dlouhe!
Ten Tvuj pokus s Tropheusy nemel vubec zadnou logiku. Maji byt v hejnu minimalne 15 ks - mnohem lepsi vsak kolem 30 ks i vic, v akva o delce 150 cm a delsim! Napred si o nich hodne a hodne precti nez si je budes kupovat.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Akva Tanganyika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků